بیانیه کاخ سفید

بيانيه كاخ سفيد

ایالات متحده خواستار آزادی فوری تمامی زندانیان سیاسی در ایران/از جمله قربانیان سرکوب های اخیر است۱۰ ژانويه 2018(۲۰دی ۹۶)

دولت ترامپ عمیقا نگران گزارش هایی است که رژیم ایران در هفته گذشته هزاران شهروند ایرانی را بخاطر شرکت در تظاهرات صلح آمیز زندانی کرده است

ما سران رژيم ایران را به خاطر نقض حقوق مردم ایران قابل حسابرسی می دانیم

كاخ سفيد با صدور بيانيه اي درباره دستگيريهاي گسترده و كشته شدن شماري از دستگيرشدگان اخير در زير شكنجه توسط رژيم آخوندي اعلام كرد:

دولت ترامپ عمیقا نگران گزارش هایی است که رژیم ایران در هفته گذشته هزاران شهروند ایرانی را بخاطر شرکت در تظاهرات صلح آمیز زندانی کرده است. علاوه بر این،  گزارشات نگران کننده دیگری وجود دارد که رژیم برخی از این تظاهرکنندگان را در حالی که در بازداشت هستند شکنجه یا کشته است.

ما تازمانی که دیکتاتوری (حاكم بر) ایران حقوق اساسی شهروندان خود را سرکوب می کند ساکت باقی نخواهیم بود و سران رژيم ایران را به خاطر نقض حقوق (بشر) قابل حسابرسی می دانیم. تظاهرکنندگان در ایران نارضایتی مشروع دارند, از جمله خواستار پایان دادن به سرکوب دولت, فساد و اتلاف منابع ملی به خاطر ماجراجویی های نظامی هستند.

رژیم ایران ادعا می کند که از دموکراسی حمایت می کند, اما زمانی که مردم خود را که  آرزوهایشان را برای زندگی بهتر و پایان دادن به بی عدالتی بیان می کنند, (سركوب مي كند) یکبار دیگر طبیعت وحشي خود را به نمایش می گذارد.

ایالات متحده خواستار آزادی فوری تمامی زندانیان سیاسی در ایران از جمله  قربانیان سرکوب های اخیر است.

 

سخنگوي وزارت خارجه آمريكا ايالات متحده به آزادي فوري همة زندانيان سياسي در ايران فراخوان مي‌دهد

سخنگوي وزارت خارجة آمريكا گفت:  هم‌چنان كه سخنگوي كاخ سفيد اعلام كرد، ايالات متحده در برابر سركوب حقوق پايه‌يي شهروندان (ايراني) توسط (رژيم) ايران سكوت پيشه نخواهد كرد. ايالات متحده به آزادي فوري همة زندانيان سياسي در ايران فراخوان مي‌دهد.

غيظ رژيم از قطعنامه مصوب کنگره آمریکا و مقاله مريم رجوي در وال استريت ژورنال درباره قيام مردم ايران

مجری: مجلس نمایندگان آمریكا اینبار به بهانه حقوق بشر و آزادی بیان با تصویب قطعنامه ای از اغتشاشات و آشوبگران حمایت كرد, این قطعنامه ضد ایرانی 415 رای موافق و فقط دو رای مخالف داشت بطوریكه تحسین مایك پنس معاون رئیس جمهور آمریكا را نیز در پی داشت .

مجری: وال استریت ژورنال هم اولین بار نوشته ای از سركرده گروهك تروریستی منافقین درباره آشوبهای اخیر در ایران منتشر كرد.

رزلهینتن: اینبار بر خلاف سال 2009 آمریكا كنار نمیكشد خودمان را گول نزنیم روحانی رئیس جمهور میانه رو نیست او سراسر زندگی خود را به رژیم و ایدئولوژی اش وفادار بوده است به همین دلیل این قطعنامه بسیار اهمیت دارد.

بیانیه کاخ سفید: آمریکا خواستار آزادی فوری تمامی زندانیان سیاسی در ایران است