سخنرانی لرد تونی کلارک در کنفرانس فراخوان بین‌المللی برای آزادی زندانیان قیام

اندازه متن
Aa Aa

سخنرانی لرد تونی کلارک

 عضو مجلس اعيان انگلستان

خانم رجوی، همکاران محترم از کشورهای مختلف، دوستان عزیز، مجددا از حضور در اقامتگاه شما عزيزان خوشوقتم. از شما بخاطر این دعوت تشکر میکنم. من حامل سلامهای گروه  دوستي فراحزبي امان  از پارلمان هستم.  که همانطور كه مطلع هستيد متشكل از اعضاي كليه احزاب است ، و  همگي آنها بهترين آرزوهايشان را تقديم تان مي كنند.

در اين لحظات اذهان  همه ما بايد معطوف به آن دسته از مردم محرومي باشد که مجبور به تحمل خشونت و تحقير و  حبس و مرگ در دست آخوندها بوده اند. اذهان ما معطوف به همه آنها و خانواده هايشان است و من مطمئن هستم كه از جانب همه صحبت ميكنم وقتي كه ميگويم به شجاعت آنها درود ميفرستيم، و براي آنها در مبارزه مستمرشان  براي تحقق  آزادي براي مردمشان  بهترين آرزوها را داريم

امروز ما  اينجا هستيم تا حمايت خودمان را از آّنها اعلام كنيم . و خودمان را مجددا متعهد كنيم به گسترش اطلاعات در مورد آنچه كه در درون جامعه تقريبا بسته ايران ميگذرد

بيش از 30 سال است كه اين افتخار  را داشته ام تا از جنبش مقاومت حمایت کنم. و در طول این سه دهه گذشته ، همچنين این افتخار را داشتهام که با همکاراني  کار کنم  که برخی را امروز اینجا میبینم و ديدار بادوستان قديمي ودوستان جديدي كه  ملاقاتشان ميكنم. همه با یک تعهد مشابه , تلاش برای  رسیدن به حقوق بشر و پیشرفت و دموکراسی در ایران.  ما در طول سال ها از طریق شورای ملی مقاومت تلاش کردیم  برای برجسته کردن جنایات رژیم، و ما بدنبال این بودیم که مسئولین جنایات و جنایات بسیاری که طي اين دوران  مرتکب شده اند حساب پس بدهند. جنايات متعدد بر علیه افراد شجاع.

 

سالها فعالیتی که بسیاری در آن درگير بوده اند، معتقد هستم که در حال حاضر در اعتراضات سراسري كه مردم مناطق مختلف ايران در گير آن بوده اند و ما آنرا مشاهده كرديم، منعكس شده است میلیون ها ایرانی از طريق شعارهايشان ميگويند كه خواهان تغيير واقعي هستند ، تغيير به يك ايران دمكراتيك و آزاد.

امروز شعارهای عمومی که ما در خیابانهای ایران شاهد آنها بوديم، خواهان پایان رژیم ديكتاتوري مذهبی در تماميت آن هستند و هر گونه ایده مبني بر  وجود رفرميست (در داخل رژيم ) را رد میکنند و روشن ساخته اند كه مردم ایران خواهان تغییر واقعی دموکراتیک هستند.

خانم رجوی،  اين همان چيزي است كه شما ساليان براي آن فراخوان داده ايد وخواستار آن بوده ايد،و بطور مداوم برای ثبات در منطقه و برای تغییر دموکراتیک فراخوان داده ايد.

ما  خوش شانس هستيم كه در پارلمان انگلستان روی این موضوع براساس نظرگاههاي حزبی با يكديگر اختلاف نداریم. ما همکاراني در مجلس عوام و مجلس اعيان داريم كه از شما و جنبش مقاومت شما حمایت میکنند. اين حمايت فراحزبي است چرا كه  برنامه شما  براي آينده ايران بطور واقعي دموكراتيك است.،برنامه ۱۰ ماده ای دمکراتیک که شما  در مورد آن بسيار شیوا  در بسياري نقاط اروپا در مورد آن صحبت كرده ايد.

چند محور آن به قرار زير مي باشند: لغو حكم اعدام، حکومت قانون، قضاییه مستقل، برابری جنسيتی

این برنامه  مدرن و دمکراتیک برای ایران آینده است. و نشان میدهد که مردم ایران و قیامی که شاهد آن بوده ايم،  شروع به محصول دادن كرده است، همانگونه كه جهان بطور فزاينده اي شاهد عملكردهاي اين افراد خبيث در كشور و در حاكميت مي باشد.

خانم رجوی،  جنبش شما الهام بخش تظاهر کنندگان است. این نه تنها الهام بخش مردم شما، بلكه الهام بخش مردم جهان است.  شما از طریق سازمانتان،  رهبر رژيم و مقامات ارشد حكومت مذهبي حاكم را كه به قدرت جنبش شما و به نقش شما در سازماندهي اعتراضات سراسري اذعان ميكنند  به ترس مي اندازيد.

این خود یک تغییر است.  برای سالیان، قبل از اینکه ما رسانه های اجتماعی را داشتیم و قبل از اینكه تلفنهایی که عکس میگیرند را داشته باشيم، آنها تكذيب ميكردند كه اصلا كسي در ايران، دست به اقدامي عليه رژيم زده است.  به افرادي مثل من، دردسر درست كن اطلاق ميشد، افرادي كه هيچ سند و مدركي نداشتند كه نشان دهند مردم ايران به اندازه کافی از دست اين رژيم عذاب كشيده اند. شما به خطرات مماشات اشاره کردید.

خانم رجوی سیاست اروپا  و انگلستان مبنی بر استمالت رژیم  متاسفانه آنها را در سمت اشتباه تاریخ قرار داده است. این باید تغییر کند و خواهد کرد،  زیرا ما بیشتر از این نمیتوانیم نسبت به آمال دموکراتیک مردم ایران  چشم پوشی کنیم.

خشونت در خیابانها فقط از جانب حکومت مذهبی مستاصل با اين اميد كه خواست ميليونها ايراني كه خواهان آينده بهتر هستند را سركوب كند،  صورت میگیرد. انگلستان،  اتحادیه اروپا و سازمان ملل كه معلوم نيست چه كار ميكند،  براي ساليان متمادي كه من درگير اين موضوع بوده ام كار زيادي انجام نداده اند.. تنها کار آنها  تصویت قطعنامه  بوده و نه یک کار مادي که مقامات رژيم را مورد حسابرسي قرار دهد.

اکنون ما بايد صداي خود را رساتر كنيم و با قدرت، خواستار تغيير گرديم. به همین دلیل من از دولت خودم، ساير اعضاي اتحادیه اروپا و همچنين ساير كشورهاي اروپايي ميخواهم كه  به ما در برسمیت شناختن شورای ملی مقاومت،  سازمان مجاهدین خلق ایران و برنامه ده ماده ای خانم رجوی برای ایران آینده  بعنوان یک آلترناتیو قابل اعتماد برای رژيم مذهبي حاكم  بپيوندند. ما خواهان آزادی افرادی هستیم که  صرفا بدلیل اعتراض و شركت در تظاهرات زندانی شده اند.

ما خواهان آزادی افراد دستگیر شده در اعتراضات و همينطور  آزادی زندانیان سیاسی که صرفا بواسطه  مخالفت با رهبر و   سیستم قرون وسطایی حکومت مطلقه آخوندی دستگیر شده اند. هستيم. ادامه اعتراضات ضد رژیم نشان میدهد که شرايط به گذشته بازنخواهد گشت. خواست مردم ایران برای تغییر رژیم شدت يافته است. این بدين معني است كه بمانند بسياري از  دیکتاتوریهای قبل از آن، این حكومت مذهبي، محکوم به سقوط توسط مردم است. انگلستان و اتحادیه اروپا مي بايست در کنار مردم شجاع ایران و جنبش مشروع اپوزیسیون بايستند،  با شورای ملی مقاومت و نه با سرکوبگران.

همکاران و دوستانم،

صحبتهايم را با يك نكته شخصي به پايان ميبرم. خانم رجوي،  در طی این سالیان طولانی من بمانند بسياري ديگر افراد از رهبری مصمم و افتخار آفرين شما الهام گرفته ام. از الهام بخشي شما سپاسگزارم. همانگونه که همکار فقید و دوستم  لرد کوربت همیشه در جلساتی مانند این میگفت: ایران روزي آزاد خواهد شد.

متشکرم