قیام ایران-شماره ۷۸ – شعارهاي مرگ بر دیکتاتور، مرگ بر خامنه‌اي

اندازه متن
Aa Aa

قیام ایران-شماره ۷۸

شعارهاي مرگ بر دیکتاتور، مرگ بر خامنه‌اي و به آتش کشیدن تصاویر خامنه‌ای در شهرهای مختلف

روز ۲۲ بهمن علاوه بر تظاهرات جوانان دلير در حوالي تئاتر‌شهر و چهار‌راه ولي‌عصر با شعارهاي مرگ بر ديكتاتور و درگيري با نيروهاي سركوبگر و درگيري مردم با پاسداران در پارك ملت مشهد، در بسياري از شهرهاي ديگر نيز مردم به شيوه‌هاي مختلف خشم و انزجار خود را نسبت به فاشيسم ديني حاكم بر ايران ابراز كردند.

در ميدان آزادي تهران برخي از مردم كه به اجبار و با تهديد دستگيري و اخراج از شغلهايشان بزور به راهپيمايي نمايشي ۲۲بهمن رفته بودند به هنگام سخنرانی روحانی رئیس جمهور شیاد رژیم او را هو کرده و شعارهای دروغگو دروغگو سر دادند و وعده های پوشالی او را با شعار دروغه دروغه به سخره گرفتند.

در ایستگاه مترو پارک ملت مشهد گروهي از مردم شعار مرگ بر دیکتاتور سر‌دادند كه نیروهای سرکوبگر پنج تن شامل دو خانم را دستگیر کردند. مزدوران با ضربات شوکر و با اسپری فلفل مانع نزدیک شدن مردم به بازداشت‌شدگان شدند.

  1. در یکی از ایستگاههای مترو تهران یک جوان دلیر که شعارهای مرگ بر دیکتاتور و مرگ بر خامنه ای سر داد مورد حمله یک بسیجی مزدور قرار گرفت. فرد مهاجم که توسط مردم شناسایی شد یکی از عوامل حکومتی به نام علی موسوی است که قیام آفرینان آدرس و مشخصات او را در شبکه های اجتماعی منتشر کردند.
  2. جوانان شهسوار (تنکابن) بنر بزرگی از خامنه‌ای را در میدان شهدا به آتش کشیدند.
  3. در بانه جوانان دلیر بنرهاي تبليغي رژيم که بر روی آن عكس خامنه اي نقش بسته بود را به آتش کشیدند.
  4. در شهر کرد خیابان کاشانی یک عامل اطلاعاتی رژیم به خاطر شناسایی جوانان قیام آفرین و دستگيري آنها توسط جوانان گوشمالي داده شد که توسط نیروی انتظامی به بیمارستان منتقل شد.
  5. در بسياري از شهرها از جمله تهران، مشهد، قم، اهواز، اورامانات و … جوانان شعارهاي مرگ بر خامنه اي، مرگ بر ديكتاتور، بر اندازم، یا مرگ یا آزادی بر دیوارهای مراکز بسیج یا دیگر نقاط شهر نوشته اند.
  6. به آتش کشیدن یک خودرو پژو ۲۰۶ متعلق به اداره اطلاعات اهواز از جمله فعالیتهای جوانان دلیر اهواز در روزهای اخیر است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۴بهمن ۱۳۹۶ (۱۳فوریه ۲۰۱۸)

قیام ایران-شماره ۷۸ – شعارهاي مرگ بر دیکتاتور، مرگ بر خامنه‌اي