معاون وزير خزانه داري آمريكا: ما در حال هدف قرار دادن فعاليتهاي شريرانه رژیم ايران هستیم

اندازه متن
Aa Aa

 

معاون وزير خزانه داري آمريكا:

ما به افزايش فشار بر ناقضين حقوق بشر و عوامل فاسد در ايران ادامه ميدهيم

معاون وزير خزانه داري آمريكا .

در كنفرانس ضد پولشويي و جرائم مالي انجمن صنعت اوراق بهادار و بازارهاي مالي گفت:‌رژیم ايران زمينه ديگري از نگراني بزرگ براي ماست.

ما در حال هدف قرار دادن فعاليتهاي شريرانه این رژیم از جمله حمايت آن از حزب الله، ديگر گروههاي تروريستي و رژيم وحشي اسد در ميان ديگر فعاليتها هستيم. فقط بعنوان يك مثال ايران در سال حدود 700 ميليون دلار به حزب الله ميدهد.

سيگال ماندلكر Sigal Mandelker افزود

:‌مردم ایران در اعتراض به رژیمشان به خيابانها آمدند و بلند فرياد ميزدند كه آنها صبرشان از فساد رژيم و پشتباني مالي از نيروهاي نيابتي خارجي لبريز شده است. بسياري اين كار را كردند با ريسك بزرگي براي جان خودشان، از آنجاييكه رژيم تظاهركنندگان را به زندان انداخته است، مردم خود را كه به دنبال اعتراض آزادانه بودند سانسور كرد و خيلي كارهاي بدتر. ما به افزايش فشار بر ناقضين حقوق بشر و عوامل فاسد در ايران ادامه ميدهيم. تنها ماه گذشته ما 14 فرد و نهاد، منجمله رئيس قضاييه ايران، را در ارتباط با بدرفتاري وحشتناك آنها با شهروندان و حمايت از نهادهاي دفاعي ليست گذاري شده تحريم كرديم. ما به برجسته كردن فساد همه گير در اقتصاد ايران كه به رژيم اجازه ميدهد تا به هزينه مردمش خزانه خودش را پر كند، ادامه خواهيم داد. اين تحريمها بر روي تلاشهاي ما براي هدف قرار دادن ديگر فعاليتهاي شريرانه رژیم ايران بنا ميشود. طي سال گذشته ما 97 هدف در خاورميانه، آسيا، و اروپا را در ارتباط با سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و حمايت از تروريسم، برنامه هاي موشك بالستيك، نقض حقوق بشر، سانسور، حملات سايبري و فعاليتهاي تبهكارانه فرامليتي ايران ليست گذاري كرديم.

در ايران همچنين هيچ شفافيتي وجود ندارد كه درباره آن صحبت كنيم و نقصهاي زيادي در نظام ضد پولشويي / مبارزه با تأمين مالي تروريسم وجود دارد. سپاه پاسداران كه چهار بار ليست گذاري شده است بخش قابل توجه و اغلب پنهان اقتصاد رژیم ايران را تشكيل ميدهد. اين مشكلات با آنهايي كه تلاش ميكنند آنجا تجارت كنند را بيشتر پيچيده ميكند.

معاون وزير خزانه داري آمريكا: ما در حال هدف قرار دادن فعاليتهاي شريرانه رژیم ايران هستیم