سخنرانی ماریانو رابینو در کنفرانس بین المللی برای آزادی زندانیان قیام

اندازه متن
Aa Aa

سخنرانی ماریانو رابینو

کنفرانس قيام مردم ايران – فراخوان بين‌المللي براي آزادي زندانيان قيام – كنفرانس با حضور  مریم رجوی، شخصيت‌هاي سياسي وقانونگذاران  از 9 كشور اروپايي

ماريانو رابينو –عضو كميسيون خارجي پارلمان ايتاليا

خانم رئيس‌جمهور رجوي، خانم‌ها و آقايان. از شما به‌خاطر سازمان‌دادن جلسة مهم امروز بسيار متشکرم. من بسيار خوشحال و واقعاً مفتخرم که امروز با شما هستم تا همبستگي خودم را با مقاومت شما، با مردم ايران و نيز با اين قيام‌هاي اخير براي آزادي ايران نشان بدهمهر ناظري معتقد است که اين يک رژيم شيطاني است که نه تنها شهروندان خود به‌ويژه زنان و نسل جوان را که خواهان آزادي هستند سرکوب مي‌کند، بلکه يک منبع تهديد مستمر براي منطقة خاورميانه و نيز ساير نقاط جهان است. برخلاف ساير نقاط منطقه که در آن بعد از سقوط يک رژيم خودکامه، آلترناتيو قابل اعتماد و پايداري وجود ندارد و معمولاً منجر به منازعات داخلي مي‌شود، در مورد ايران ما شاهد يک آلترناتيو بسيار سازمان‌يافته و باصلاحيت يعني ائتلاف شوراي ملي مقاومت ايران به رهبري مريم رجوي هستيم که اين مبارزه را به‌مدت چندين دهه هدايت کرده است. ما شاهد حمايت‌هاي مردم از سازمان مجاهدين خلق ايران در قيام اخير بوده‌ايم، زماني که علي خامنه‌اي، مجاهدين خلق را مسئول سازماندهي اين قيام دانست.

خانم رجوي، طرح 10 ماده‌يي شما براي ايران آينده که در آن جدايي دين از دولت و برابري مرد و زن به‌رسميت شناخته شده و مجازات اعدام ممنوع شده، براستی شایان حمايت فعال دولتهاي ما و نمايندگان اروپايي به‌ويژه همکاران پارلماني من در پارلمان و سناي ايتالياست که سمپاتي بسياري در ميان آنها براي جنبش شما و برنامة سياسي شما وجود دارد. شکي نيست که رژيم خودکامة ايران مانند هر رژيم استبدادي ديگري در تاريخ، ديريا زود به‌پايان خواهد رسيد. هدف ما اين است که همبستگي خود را با مردم ايران نشان بدهيم تا به‌جاي انجام معامله با چنين رژيم فرتوت و خودکامه‌يي، در ايران آزاد و دموکراتيک فردا سرمايه‌گذاري کنيم.

ما هرگز شما را تنها نخواهيم گذاشت. به‌خاطر توجهتان از شما بسيار سپاسگزارم.