کنفرانس مطبوعاتی شورای ملی مقاومت – معرفی کتاب ایران: سرکوب سایبری

کنفرانس مطبوعاتی

كنفرانس مطبوعاتي دفتر نمايندگي شوراي ملي مقاومت در واشينگتن

معرفي كتاب ايران: سركوب سايبري

چگونه سپاه پاسداران  جنگ سايبري را براي حفظ استبداد مذهبي بكار مي گيرد

 

افشاي جزييات فعاليت هاي سركوبگرانه رژيم آخوندي در پهنه سايبري توسط سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات و فراخوان به تحريم همه جانبه سپاه و شركتهاي وابسته

دفتر نمايندگي شوراي ملي مقاومت ايران در واشينگتن صبح روز پنجشنبه با برگزاري يك كنفرانس مطبوعاتي، کتاب « ايران: سركوب سايبري- چگونه سپاه پاسداران جنگ سايبري را براي حفظ استبداد مذهبي بكار مي گيرد» را معرفی و اقدامات رژيم آخوندي براي سركوب و مقابله با قيام مردم ایران را  از طريق اقدامات سايبري افشا كرد.

در اين كنفرانس مطبوعاتي كه با حضور خبرنگاران شماري از رسانه هاي بين المللي و داخلي امريكا برگزار شد، علیرضا جعفر زاده معاون دفتر نمایندگی شورا، با استناد به اين كتاب و نشان دادن عكسها و نمودارهاي مستند كه از منابع سازمان مجاهدين خلق ايران در داخل كشور گردآوري شده اقدامات سپاه و وزارت بدنام اطلاعات آخوندي براي كنترل قيام كنندگان از طريق جاسوسي و كنترل سايبري را براي خبرنگاران تشريح كرد.

 

 

در كتاب« ايران: سركوب سايبري«،  ضمن تشریح تحولات قیام مردم ایران بر نقش عمده دستگاههاي تلفن همراه و سيستم هاي پيام رساني اجتماعي در سازماندهي قيام كنندگان و تبادل اطلاعات بين مكانهاي مختلف در داخل ايران تاكيد شده  و آمده است:

استفاده قیام کنندگان از تکنولوژی سایبری پاشنه آشیل رژیم آخوندي است.

در این كتاب اقدامات سپاه پاسداران با استفاده از كدهاي مخرب گنجانده شده در برنامه هاي ساخته شده توسط سپاه پاسداران برای تلفن همراه، به منظور زير نظر گرفتن معترضين و مختلل كردن ارتباطات آنها بررسی شده و آمده است: بعد از قیام اخیر، رژیم ایران با رصد کاربران تلفن همراه از طریق کنترل اين تلفن های همراه شامل ثبت کامل مکالمات، نام اشخاص، و حواشی آن در حال ارتقاء شبکه کنترل خود می باشد  تا از این طریق از گسترش تظاهرات جلوگیری کند و  اعتراضات بیشتر را دفع کند.

به گفته منابع مجاهدین، مرکز فروش برنامه هاي  تلفن همراه، که اپلیکیشن های دارای قابلیت جاسوسی از کاربران در آنها توزیع می شود، توسط سپاه پاسداران تاسیس شده است: بازار داخلی نرم افزار که به تقلید از “گوگل پلی” به نام «کافه بازار» راه اندازی شده، توسط سپاه پاسداران کنترل و نگهداری میشود. این مرکز محل مورد نظر سپاه پاسداران برای نشر و توسعه انواع برنامه های تلفن همراه دارای قابلیت جاسوسی از کاربران است.

سپاه و کمپانی های اقماری آن مشغول تولید برنامه های تلفن همراه دارای توان جاسوسی در جهت ارتقاء سیستم سرکوب و کنترل مردم ایران هستند: سپاه پاسداران از طریق شرکت های اقماری خود مانند هنیستا برنامه ای به نام موبو گرام تولید کرده که کپی مشابه برنامه تلگرام است.  و جای تعجب است که بعضی از این برنامه ها در گوگل پلی، اپل استور و گیت هاب نیز وجود دارند که به صورت بالقوه میلیون ها کاربر را در سراسر جهان در معرض نرم افزارهای جاسوسی و فعالیت های کنترلی سپاه پاسداران قرار میدهد.

 

 

عليرضا جعفرزاده در اين كنفرانس مطبوعاتي تاكيد كرد: رژيم ايران  از کمکهای دولتهای خارجی در جهت ارتقای سیستم جنگ سایبری استفاده کرده است. در روز 4 سپتامبر 2012 خبر گزاری حکومتی فارس گزارش کرد” عقد قرارداد کمکهای دو جانبه با کره شمالی در زمینه سیستم های دفاع در مقابل حمله های سایبری مقامات غرب را نگران کرده است.”رژيم تهران از لبنان مقادیر قابل ملاحظه ای کمک در این زمینه دریافت کرده است. با استفاده از نفوذ خود در حزب الله لبنان توانسته است به سیستم امنیتی لبنان دسترسی پیدا کند و از آن در جهت جنگ سایبری خود علیه مردم ایران  و همچنین در رسیدن به مقاصدش در مقابله با غرب بهره بگیرد.

وی تاكيد كرد: جنگ سایبری داخلی رژیم عليه مردم ايران و جنبش مقاومت آنها، آشکار ترین نمود سرکوب فضای مجازی و نقض فاحش ماده 19 اعلامیه  جهاني حقوق بشر است.  با بالا گرفتن فریاد آزادی طلبی و خواست سرنگوني رژیم در ایران، درک این که جامعه جهانی چگونه می تواند از طریق اجرای تدابیر موثر، جهت مهار و مقابله با سرکوب فضای مجازی در داخل ایران توسط رژیم، در کنار مردم ایران بایستد، بسیار حیاتیست.

 

 

معاون دفتر نمايندگي شوراي ملي مقاومت در اين كنفرانس افشاگرانه افزود: حملات دنیای مجازی که رژیم ایران مرتکب می شود را نبایستی در خلاء و جدای از سرکوب و اختناق شدید داخلی صدور تروریسم و برنامه گسترش اتمی اش در نظر گرفت. علت اینکه رژیم ایران می تواند این اقدامات سرکوبگرانه را ادامه و گسترش دهد، بی عملی جامعه بین المللی ایست. و به خودی خود اتحادیه اروپا و ایالات متحده را موظف به اقدام میکند.

وی خواستار اتخاذ يك سياست قاطع در قبال سركوب مردم ايران از طريق فضاي مجازي و جنگ سايبري توسط سپاه پاسداران شد

-از جمله تحريم همه جانبه سپاه پاسداران و شركتهاي وابسته به آن، و اخراج سپاه از كشورهاي منطقه

-تحريم رژيم آخوندي در استفاده از سيستم بانكي جهاني و سيستمهاي تجاري بين المللي

-تحريم اشخاص و موسسساتی که در جنگ سایبری عليه مردم ايران دست دارند و جلوگيري از دسترسي آنها به بازارهاي بين المللي

-تحريم ماشين عظيم تبليغاتي رژيم بويژه راديو و تلويزيون حكومتي كه بيست و چهار ساعته عليه مردم ايران مشغول پخش اطلاعات دروغ و گمراه كننده است

-فراهم كردن امكانات لازم براي دسترسي امن وسالم مردم ايران به ویژه تظاهركنندگان، به شبكه جهاني اينترنت .

-جلوگيري از پخش و انتشار نرم افزارهاي جاسوسي ساخته شده توسط سپاه پاسداران

-به اجرا گذاشتن دستور اجرایي ریاست جمهوری آمریکا به شماره 13606 که بطور آشکار هر نوع کمک به ” رژیم ایران در زمینه کامپیوتر و شبکه کامپیوتر و اقداماتي كه بطور جدي به حقوق بشر لطمه وارد مي كندرا ممنوع كرده است.