اخبار ایران و جهان از سیمای آزادی – یکشنبه 29 بهمن 1396

اخبار ایران و جهان

صدر اخبار

تسليت خانم مريم رجوي بخاطر فاجعه جانگداز سقوط هواپيماي فرسوده در مسير تهران-ياسوج با 66 كشته

«زنان نيروي تغيير، قيام ايران و نقش زنان» كنفرانس بين‌المللي در آستانة روز جهاني زن با حضور مریم رجوی و با شركت شخصيت‌هاي برجسته از 23 كشور و پنج قارة جهان

اقرار ديرهنگام ولي فقيه در هم شكسته و هراسان به بي عدالتي و عقب ماندگي در زمينه عدالت – خليفه ارتجاع به بهانه سالگرد قيام تبريز در سال 1356 به صحنه آمد تا به شيوه شاه عذر تقصير بخواهد و در عين حال با تفكيك ابلهانة «نظام امت و امام » از «ديوانسالاري دولتي» رژيم آخوندي را ماندگار جلوه بدهد.

اعتراض به حضور جواد ظریف همزمان با برگزاری کنفرانس امنیتی مونیخ-  29بهمن96

حرکتهای اعتراضی کارگران گروه ملی فولاد اهواز – کارگران سد سرنی شهرستان میناب  – جمعی از کارگران نی بر نیشکر هفت تپه – گروهی از کارگران و پیمانکاران شهر گرگان – جمعی از مردم زلزله زده  سرپل ذهاب ، در اعتراض به کمبود امکانات از قبیل چادر ، نداشتن کار و کمترین امکانات زندگی پس از زلزله – دانشجویان دکترای علوم پزشکی تربیت مدرس تهران – دانشجویان دانشگاه هنر تهران – دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه ارومیه -دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج – جمعی از نمایندگان بیش از پانصد واحد مسکونی فاز ۳ مسکن مهر در کرمان

آخوند روحاني رئيس جمهور ولايت فقيه طي سخناني در هند، اذعان کرد که دولت قبلي آمريکا در جريان مذاکرات اتمي، برسرپا ماندن رژيم آخوندي را تضمين کرده بود.

واشينگتن پست نوشت: اقدامات شقاوت بار در سرکوب تظاهركنندگان مسالمت‌آميز توسط رژيم در ماه گذشته و پيش از اين در سال های گذشته  باعث شده که يک جريان مخالفت فعال و خطرناک شکل بگيرد.

وزراي دفاع امريکا و فرانسه بر ضرورت اتخاذ موضع قوي عليه برنامه موشكي حکومت آخوندي تاکيد کردند.

مشاور امنيت ملي آمريکا  در کنفرانس امنيتي مونيخ سوريه، کره شمالي و رژيم  ايران را به عنوان “رژيمهاي شرور جهان” نام برد. وي از آلمان خواست روابط اقتصادي با  اين رژيم را به شدت کاهش دهد.

وال استريت ژورنال نوشت:‌ ديپلوماتهاي اروپايي روز شنبه در مونيخ با هدف محدود ساختن زورآزمايي منطقه‌يي رژيم ايران و رسيدن به يک خواسته کليدي دولت دونالد ترامپ با يک مقام رژيم ايران ملاقات کردند

نيکي هيلي، نماينده آمريکا در سازمان ملل متحد، طي مقاله‌يي در نيويورک تايمز خواهان اقدام شوراي امنيت عليه رژيم آخوندي به خاطر دخالتهايش در يمن شد.

سخنگوي وزارت خارجه سوئد گفت: سوئد مجازات اعدام را به هر شکلي محکوم مي کند

حميد بقايي معاون رئيس جمهور قبلي رژيم با اشاره به خودکشيها در زندانهاي رژيم، گفت در زندان سپاه امکان دست زدن به خودکشي وجود ندارد.

نيروي سرکوبگر انتظامي رژيم  در آمل با حمله به يک مهماني 40 جوان را بازداشت کرد.