آخرین اخبار ایران و جهان در یک نگاه ۱۹۳۰ – یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

آخرین اخبار ایران و جهان در یک نگاه

  1. آخوند روحانی:‌  تظاهرات و اعتراض را قبول داریم. ما باید شنوای مردم باشیم
  2. بیست و هفتمین روز اعتصاب کارگران گروه ملی فولاد اهواز- تا حق خود نگیرم از اینجا نمیرم
  3. جلسه غیرعلنی مجلس ارتجاع برای بررسی فیلترینگ شبکه های مجازی

 

آخوند روحانی:‌ تظاهرات و اعتراض را قبول داریم. ما باید شنوای مردم باشیم

 آخوند روحانی روز یکشنبه در  پایان آخرین جلسه هیات دولت در سال 96 از ترس  قیام مردم ایران گفت:‌  ما تظاهرات و اعتراض را قبول داریم. ما باید شنوای مردم باشیم. سخنان مردم فرکانس خاصی ندارد به سمت همه می‌رود حالا بعضی پارازیت می‌اندازند و گوش نمی‌دهند اما در نهایت آنها هم باید بشنوند.

آخوند روحانی شیاد در حالی که قیام مردم ایران را اغتشاش می نامید گفت:‌  «مردم به خوبی بین اعتراض و اغتشاش مرز قائل شدند و دولت هم اعتراض آنها را به رسمیت شناخت. اما تخریب اموال عمومی و بی‌نظمی قابل قبول هیچکسی نخواهد بود».

 

بیست و هفتمین روز اعتصاب کارگران گروه ملی فولاد اهواز

 صبح امروز  یکشنبه  کارگران گروه ملی فولاد اهواز برای بیست و هفتمین روز متوالی به اعتراض و اعتصاب خود ادامه دادند. کارگران فولاد با  برگزاری تجمع در مقابل استانداری رژیم در اهواز بر ادامه اعتصاب تا رسیدن به خواسته‌هایشان تاکید کردند.

شعار

  «تا حق خود نگیرم از اینجا نمیرم» ، «کارگر می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد» و «یا حجت ابن الحسن ریشه ظلم بکن».

 

فشار به زندانیان  در زندان زاهدان

دژخیمان خامنه ای در زندان زاهدان  از اعزام سجاد بلوچ به بیمارستان خودداری کردند. این  کودک  محکوم به اعدام  از مشکلات حاد پزشکی و درد شدید در ناحیه کمر  رنج می برد.

 بر اساس خبر دیگری از زندان مرکزی زاهدان یک زندانی سیاسی به نام راشد بلوچ  به خاطر انتشار گزارش هایی از شرح حالش در رسانه ها پس از احضار توسط شکنجه گران به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

 

اعتصاب غذا و روزه سیاسی زندانیان سیاسی در  زندانهای اوین ، گوهردشت و تهران بزرگ

 جمعی از زندانیان سیاسی عقیدتی در بندهای مختلف زندانهای اوین، گوهردشت و تهران بزرگ؛ طی بیانیه یی اعلام کرده اند   در اعتراض به فضای بسته سیاسی و نبود آزادی ها؛ از امروز یکشنبه ۲۷ اسفند به مدت سه روز اعتصاب غذا خواهند کرد. آنها نوشتند:  ضمن تبریک سال جدید به مردم عزیز امیدواریم، سال پیش رو سال پربرکت  و خوش یمنی برای مردم  و اجرا شدن آزادی و عدالت و رفاه باشد .

 

کشته شدن ۴ پیمانکار در سایت وابسته به ذوب آهن اصفهان

 ساعت هفت و سی دقیقه صبح امروز  یکشنبه ۲۷ اسفند در سایت ریخته گری فولاد و تولید انواع شمش های فولادی وابسته به شرکت ذوب آهن اصفهان در نزدیکی نیشابور، ۴ پیمانکار کشته شدند.  این حادثه هنگام مونتاژ جرثقیل سقفی بر اثر سقوط جرثقیل پشتیبان به وقوع پیوست و خسارت سنگینی به تجهیزات سنگین این سایت وارد شد. این سایت زیر نظر ذوب آهن اصفهان کار میکند و در محل دور افتاده یی در نزدیک نیشابور قرار دارد.

 

وحشت رژیم از فضای مجازی

امروز یکشنبه مجلس ارتجاع در جلسه غیرعلنی به بررسی موضوع فضای مجازی و فیلتر کردن شبکه های اجتماعی پرداخت.  قربانی عضو مجلس گفت:‌ «در جلسه امروز بحث شد که تلگرام تنها بخش کوچکی از این دنیای گسترده است. ‌ بنده فکر می‌کنم با قدرت چانه‌زنی و مذاکره می‌توانیم به مدیر تلگرام بقبولانیم که حدود و چارچوب و همچنین انتظارات جمهوری اسلامی در موضوعات اخلاقی و امنیتی را رعایت کند»

 روز گذشته حمیده زرآبادی   عضو مجلس ارتجاع گفت: :‌فیلترینگ دائم تلگرام پس از اعتراض‌های دی‌ماه انجام می‌گیرد

پیشتر نیز پاسدار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل رژیم  دی ماه در باره قیام ایران گفته بود: دشمن از طریق تلگرام دنبال براندازی نظام بود