آخرین اخبار ایران و جهان در یک نگاه ۱۷۳۰ – دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷

آخرین اخبار ایران و جهان در یک نگاه

 

  1. نیکی هیلی: رژیم ایران یک تهدید ملی برای منافع آمریکا است
  2. تظاهرات مردم  کازرون علیه تقسیمات کشوری
  3. اعتصاب بازاریان و کسبه بانه و جوانرود  برای دومین روز متوالی

 

  نیکی هیلی: رژیم ایران یک تهدید ملی برای منافع آمریکا است

 نیکی هیلی نماینده آمریکا در شورای امنیت درباره تصمیم دونالد ترامپ برای حمله به رژیم اسد به فاکس نیوز گفت:‌ او می خواست مطمئن شود که رژیم  ایران را در سوریه یکه تازی نکند. این رژیم یک تهدید ملی برای منافع  آمریکا است…

 

 

 

وزارت خارجه آمریکا: رژیم اسد از تسلیحات شیمیایی استفاده کرده است

هدر نائرت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از حملات نظامی در سوریه دفاع کرد و  گفت: اطلاعات موجود، آمریکا را به طور قاطع متقاعد کرد  رژیم سوریه از تسلیحات شیمیایی علیه مردم استفاده کرده است.

وی روز یکشنبه در گفتگو با اسکای نیوز گفت آمریکا، فرانسه و انگلستان با موشک سه منطقه را  برای حمله مشخص کردند که محل سایتهای ذخیره و آزمایش تسلیحات شیمیایی بودند. هدر  نائرت گفت کشورهای دیگر از اقدام علیه سوریه به طور عمده پشتیبانی کردند.

منبع:‌صدای آمریکا26 فروردین

 

 

تظاهرات مردم کازرون علیه تقسیمات کشوری

امروز دوشنبه  مردم کازرون در اعتراض به جدایی بخشهایی از شهر و ایجاد شهرستان جدید در میدان اصلی این شهر تظاهرات کردند. تظاهرکنندگان اعلام کرده اند در صورت بی توجهی به خواسته شان، فردا نیز تجمع خواهند داشت.  

 

 

اعتصاب بازاریان و کسبه بانه  و جوانرود برای دومین روز متوالی

امروز  دوشنبه بازاریان و کسبه بانه در استان کردستان و جوانرود در استان کرمانشاه برای دومین روز متوالی در اعتراض به بسته شدن دروازه های مرزی و بالا رفتن تعرفه های گمرکی اعتصاب کردند.

اعتصاب کنندگان در جوانرود همچنین به نشانه خالی بودن سفره های مردم از نان، یک سفره خالی در خیابان پهن کردند. معترضان به سمت فرمانداری رژیم تظاهرات کردند

 

 

تجمع اعتراضی  اهالی منطقه قشلاق در بجنورد

 امروز دوشنبه  اهالی روستای قشلاق  بجنورد، در مقابل فرمانداری رژیم در  این شهر  تجمع  کردند و خواستار بازگشت به روستای خود شدند.

بر روی پلاکارد تجمع کنندگان نوشته شده است:ما اهالی قشلاق چندین سال است خواهان بازگشت به روستای خود هستیم. لطفا زمین های ما را به روستای دیگر واگذار نکنید.

 

 

خطر اعدام قریب الوقوع یک زندانی بلوچ

دژخیمان خامنه ای  در زندان زاهدان  عبدالمالک بلوچی را برای اجرای حکم  اعدام  به سلول‌ انفرادی   منتقل  کردند. وی شش سال و نیم  است که  در انتظار اعدام است

 

 

فرار معاون سازمان محیط زیست رژیم از ایران

کاوه مدنی معاون سازمان محیط زیست رژیم که سال گذشته  مدتی بازداشت شده بود از ایران فرار کرده است. وی که برای  شرکت در جلسه یی به تایلند سفر کرده بود از همانجا استعفا داد و دیگر بازنگشت.

محمود صادقی عضو مجلس ارتجاع  روز دوشنبه طی پیامی  با اعلام این خبر   افزود:‌ « همسر کاوه مدنی نیز که ممنوع الخروج شده بود با رفع ممنوع الخروجی کشور را ترک کرد».

در بهمن سال گذشته به دنبال دستگیری شش تن از فعالان محیط زیست و قتل  کاووس سید امامی در زندان تحت نام خودکشی،  کاوه مدنی معاون سازمان محیط زیست رژیم نیز دستگیر شده بود

 

ائتلاف عربی دو موشک بالستیک شبه نظامیان حوثی را منهدم کرد

پدافند هوایی  ائتلاف عربی شامگاه یکشنبه 26 فرودین دو موشک بالستیک شبه نظامیان حوثی را در غرب یمن  رهگیری و  منهدم  کرد.

به گزارش العربیه در این حمله موشکی هیچگونه تلفات جانی یا خسارت‌های مادی گزارش نشده است.