بحران رژیم برسر طرح مسدود کردن تلگرام – با فیلتر شکن ورود خواهند کرد

بحران رژیم برسر طرح مسدود کردن تلگرام

در حالی که حکومت آخوندی تمام توان خود را برای بستن تلگرام و جایگزین‌کردن آن با یک پیام‌رسان حکومتی به کار گرفته است، رسانه‌‌های رژیم اعتراف می‌کنند که این طرح، با مخالفتهای گستردة عمومی روبروست و مخاصمات درونی رژیم را دامن زده است.

گزارش کوتاهی در این رابطه باهم مي بينيم:

به گزارش رسانه های حکومتی در روز ۲۸فروردین ، آخوند ذوالنوری عضو مجلس رژیم اعلام کرد: فیلتر کردن تلگرام جزو سیاست‌های اصلی است که مورد اتفاق مسئولین نظام در قوه سه گانه است که به زودی اتفاق خواهد افتاد.

 

هم چنین ابوالفضل ابوترابی، عضو هیئت رئیسه فراکسیون باند خامنه‌ای در مجلس رژیم، گفت: تلگرام اوایل اردیبهشت بسته می‌شود. اگر پیام‌رسان‌های خارجی همچون اینستاگرام و واتس آپ نیز قوانین کشورمان را نپذیرند به مرور بسته خواهند شد.

 

فيروزآبادي، دبير شوراي عالي فضاي مجازي گفت: تاريخي براي مسدود كردن پيام‌رسان تلگرام مطرح نشده اما هر لحظه ممكن است شرايطي براي انسداد تلگرام پيش بيايد؛

 

ازسوی دیگر روزنامه حکومتی اعتماد می‌نویسد: نكته‌اي كه نبايد از آن غافل شد، استفاده بيش از ٣٠ ميليون ايراني از تلگرام است كه بخش قابل توجهي از اين جمعيت را جوانان و نوجوانان تشكيل مي‌دهند. جواناني كه اگر قصد ترك تلگرام را نداشته باشند با استفاده از فيلترشكن به آن ورود خواهند كرد. فيلترشكني كه ديگر مرزي براي فضاي مجازي در نظر نمي‌گيرد

این رسانه حکومتی می افزاید:‌ از همان روز‌هاي نخست كه موضوع استفاده از پيام‌رسان‌هاي داخلي مطرح شد، افكار عمومي ميل چنداني به اين كوچ نشان نداد….با وجود تبليغات وسيع نرم‌افزار‌هاي داخلي مشابه تلگرام در صدا و سيما و حتي اجبار برخي ارگان‌ها بر ممنوعيت استفاده از تلگرام، به نظر مي‌رسد پروسه اين كوچ اجباري طولاني شده و برخي در ساختار قدرت تلاش دارند اين پروسه را با فيلترينگ تلگرام سرعت ببخشند.