آخرین اخبار ایران و جهان در یک نگاه ۱۹۳۰ – یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

آخرین اخبار ایران و جهان در یک نگاه ۱۹۳۰

  1. ادامه اعتصاب بازاریان و کسبه بانه و مریوان کردستان
  2. اجلاس غیررسمی شورای امنیت سازمان ملل در مورد سوریه در سوئد
  3. انفجار تروریستی در غرب کابل دهها کشته و مجروح بر جای گذاشت

 

 

ادامه اعتصاب بازاریان و کسبه بانه و مریوان کردستان

امروز یکشنبه بازاریان و کسبه بانه و مریوان کردستان در اعتراض به بستن مرز و افزایش تعرفه گمرکی توسط رژیم آخوندی به اعتصاب خود برای دومین هفته ادامه دادند.

اعتصاب  بازاریان و کسبه بانه  از روز یکشنبه هفته گذشته 26 فروردین شروع شد  و به سایر شهرهای کردنشین از جمله جوانرود، سقز، سردشت، مهاباد، پیرانشهر، مریوان و مناطق مرزی اورامانات و بازرگان و ماکو گسترش یافت

 

حمایت دانشجویان پیام نور مریوان از اعتصابات سراسری بازاریان و کسبه  کردستان

دانشجویان دانشگاە پیام نور مریوان در استان کردستان روز شنبه ، حمایت خود را از اعتصابات سراسری بازاریان و کسبه  در شهرهای کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی اعلام کردند.

 

اعتصاب  و اعتراض در تهران و  اراک

بازنشستگان معترض بانک ملی صبح امروز در مقابل شعبه مرکزی این بانک تجمع  کردند. آنان  خواستار همسان‌سازی حقوق، پرداخت پاداش‌ بدون تبعیض و بازگشایی دوباره کانون بازنشستگان بانک ملی شدند.

 در اراک نیز روز یکشنبه  رانندگان نفت کش  در اعتراض به نداشتن استراحتگاه ایمن در مسیر و حمله مسلحانه اخیر به نفت کش ها در اندیمشک و پایین بودن کرایه و بالا بودن نرخ عوارض دست از کار  کشیدند

فشار به زندانی سیاسی حمیدرضا امینی و محرومیت وی از درمان

دژخیمان خامنه ای در زندان تهران بزرگ  به منظور فشار به زندانی سیاسی حمیدرضا امینی در هر جابه جایی در داخل زندان به دست و پای او دستبند و پابند می زنند  و شبیه مجرمین خطرناک با او رفتار می  کنند.

وی که از آثار اعتصاب غذا رنج می برد، باید به بیمارستان خارج از زندان منتقل شود اما دژخیمان خامنه ای از اعزام وی خودداری می کنند.

 

اعتراف وزیر نیروی کابینه آخوند روحانی: 334 شهر با جمعیت 35 میلیونی در معرض تنش آبی

رضا اردکانیان وزیر نیروی کابینه آخوند روحانی  اعتراف کرد: 334 شهر با جمعیت 35 میلیونی در معرض تنش آبی قرار دارند. وی که روز شنبه  در جمع کارگزاران رژیم سخنرانی می کرد افزود: «براساس بررسی ها، 165 شهر با جمعیت 10 و نیم  میلیون نفر در وضعیت زرد، 62 شهر با جمعیت 6 میلیون و  800 هزار نفر  در وضعیت نارنجی و 107 شهر با جمعیت 17 میلیون و 200 هزار نفر در وضعیت قرمز و مجموعا این 334 شهر در معرض تنش آبی قرار خواهند داشت.

 

انفجار تروریستی در غرب کابل دهها کشته و مجروح بر جای گذاشت

 صبح امروز بر اثر انفجار تروریستی در غرب کابل در افغانستان دهها تن کشته و مجروح شدند. به گفته سخنگوی وزارت کشور افغانستان این حمله تروریستی توسط یک شخص  و در مرکز توزیع شناسنامه انجام شده است..

 

اجلاس غیررسمی شورای امنیت سازمان ملل در مورد سوریه در سوئد

شورای امنیت سازمان ملل جلسه غیررسمی خود را در باکوکرا Backakra در سوئد برگزار می‌کند.  به گزارش خبرگزاری فرانسه اعضای شورای امنیت سازمان ملل در یک مزرعه دورافتاده در بخش جنوبی سوئد دیدار کردند تا بر اختلافات عمیق در مورد نحوه پایان دادن به جنگ در سوریه غلبه کنند. بنا به این گزارش سوئد به عنوان عضو غیردائم شورای امنیت از سفیران ۱۵ کشور و آنتونیو گوترز, دبیرکل سازمان ملل خواسته تا در منطقه باکوکرا در سوئد تشکیل جلسه دهند. آنتونیو گوترز هنگام ورود به همراه سایر سفرا  به این منطقه گفت : « ما همچنان با یک اختلاف بسیار جدی در رابطه با مساله ( سوریه ) مواجه هستیم. »