در خاطره روزها ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷- ۱۷ مه

اندازه متن
Aa Aa

در خاطره روزها ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷

 

مرگ ۳۰ تن در سانحة هوايي

مرگ ۳۰ تن در سانحة هوايي

۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۰-۱۷مه  مرگ ۳۰ تن در سانحة هوايي 

هواپيمايي كه حامل وزير راه و ترابري و هفت تن ازاعضاي مجلس رژيم آخوندي بود سقوط كرد. سازمان مستقلي به‌نام «اي ا سي ارا»  كه دربارهٌ سوانح هوايي تحقيق مي‌كند با صدور اطلاعيه‌يي اين حادثه را اقدامي خرابكارانه و از پيش طراحي شده اعلام كرد.

 

 

 

ترور مجاهدين در بغداد

ترور مجاهدين در بغداد

۲۷ اردیبهشت ۱۳۷۴-۱۷مه  ترور مجاهدين در بغداد

تروريستهای يک شبکه اجير شده رژيم آخوندی به يک خودرو مجاهدين خلق حامل پنج سرنشين در منطقه شَعب بغداد، آتش گشودند و دو مجاهدخلق به‌شهادت رساندند. شهيد «عفت حداد» عضو شورای ملی مقاومت ايران و «فرشته اسفندياری» از مسئولان ستاد تبليغات مجاهدين و گوينده  صدای مجاهد بود.

 

 

 

ساخت تونل كندوان

ساخت تونل كندوان

۲۷ اردیبهشت«۱۳۱۷ خورشيدي»۱۷مه ساخت تونل كندوان

ساخت تونل كندوان در اين روز به پايان رسيد. ساخت اين تونل به طول ۱۸۸۳ متر در ارتفاع ۳۰۳۰ متري كوههاي البرز ۳ سال طول كشيد. اين تونل پر ترافيك، فاصله رفت و آمد تهران با ساحل درياي مازندران را به طور قابل ملاحظه يي كوتاه كرد.

 

 

 

رفع تبعيض از سياهان آمريكا

رفع تبعيض از سياهان آمريكا

۲۷ اردیبهشت -۱۷ مه «۱۹۵۴ ميلادي» رفع تبعيض از سياهان آمريكا

ديوان عالي آمريكا با صدور حكمي جدا بودن مدارس سياهان و سفيدپوستان را خلاف قانون اساسي اعلام كرد. تا اين تاريخ سياهان اجازه  حضور در مدارس سفيد پوستان را نداشتند در حاليكه در قانون اساسي ايالات متحده صريحاً بر آموزش و پرورش يكسان و رايگان و اجباري در دورههاي ابتدايي و متوسطه براي تمامي آمريكاييان تأكيد شده است.

 

 

 

اشغال بلژيك

اشغال بلژيك

۲۷ اردیبهشت -۱۷ مه «۱۹۴۰ ميلادي» اشغال بلژيك

آلمان نازي با تصرف بروکسل، اشغال بلژيک را تکميل کرد. پس از اشغال بلژیک، بسیاری از بلژیکی‌ها به نیروهای مقاومت پیوستند اگرچه برخی نیز به همکاری با آلمان‌ها پرداختند. بیشتر خاک بلژیک بین سپتامبر تا اکتبر ۱۹۴۴ به دست متفقین آزاد شد.