انسداد دارايي کمپانیهاي مرتبط با تسلیحات شیمیائي اسد

اندازه متن
Aa Aa

انسداد دارايي کمپانیهاي مرتبط با تسلیحات شیمیائي اسد

فرانسه روز جمعه 28 اردیبهشت 97 دارائیهای کمپانی های مستقر در سوریه، لبنان و چین را بمدت ششماه بعد از اینکه آنها به برنامه تسلیحات شیمیایی در سوریه مرتبط شناخته شدند مسدود کرد.

بر اساس اسامی این کمپانی ها که در مجله رسمی دولت فرانسه منتشر شده است شامل سیگماتیک  و گروه المحروث  که هر دو در دمشق مستقر هستند و تکنو لَب  لبنان و یک شرکت تجاری در گانگ ژائو  چین است.

دو تبعه سوریه و یک فرد متولد سال 1977 در لبنان که ملیت او نامشخص است نیز دارائیهایشان مسدود شده اند.

مسدود شدن دارائیها توسط برونو ل ِ مایر  وزیر مالی فرانسه امضا شده است…

کمپانی های هدف قرار داده شده شامل وارد کنندگان و توزیع کنندگان فلزات، الکترونیک، لجستیکی و کم‍پانی های حمل و نقل میباشند…

سازمان منع کاربرد جنگ‌افزارهای شیمیایی تائید کرد در جریان حملات زمستان گذشته رژیم جنایتکار اسد به مردم سوریه در شهر سراقب در استان ادلب، از گاز کلر، در قالب سلاح شیمیایی، استفاده کرده است.

دبیر کل منع کاربرد جنگ‌افزارهای شیمیایی می‌گوید بازرسان بر اساس سیلندرهای یافت‌شده، شهادت افراد، نمونه‌‌برداری از خاک منطقه و همچنین آزمایش پزشکی آسیب‌دیدگان در مراکز درمانی، به این نتیجه رسیده‌اند که از سلاح شیمیایی استفاده شده‌است.

در ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ سازمان «دفاع غیرنظامی سوریه» معروف به «کلاه سفیدها» اعلام کرد در حمله به سراقب، از سلاح شیمیایی استفاده شده و ۹ تن، از جمله سه داوطلب این سازمان، آسیب دیده‌اند.

از سوی دیگر روز پنجشنبه نماینده سازمان ملل متحد در سوریه نسبت به احتمال تکرار فجایع غوطه شرقی در ادلب ابراز نگرانی کرد.

استفان دی میستورا نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه اعلام کرد:

درصورتی که وقایع غوطه شرقی در ادلب نیز تکرار شود فجایع آن شش برابر بیشتر خواهد بود و 2 میلیون و 300 هزار نفر آسیب خواهند دید.

وی که از طریق تله کنفرانس از ژنو درباره آخرین تحولات سوریه به اعضای شورای امنیت گزارش می داد درخصوص راندن غیرنظامیان و گروه های مخالف به سمت ادلب ابراز نگرانی کرد و گفت:

“در دو ماه گذشته 110 هزار نفر به شمال سوریه وارد شده اند. این امر فقط درگیری های جدید را به تاخیر می اندازد. دور بعدی مذاکرات صلح سوریه در آنکارا انجام خواهد شد. برخی شرکت کنندگان در نشست آستانه با ذهنی آشفته به ژنو باز می گردند”.

انسداد دارايي کمپانیهاي مرتبط با تسلیحات شیمیائي اسد