تجمعهای اعتراضی در آمل، سمنان وقزوین

اندازه متن
Aa Aa

تجمعهای اعتراضی در آمل، سمنان وقزوین

 

کارگران سد مخزنی هراز در آمل روز پنجشنبه 27 اردیبهشت97 در اعتراض به بلاتکلیفی شغلی و معیشتی در فرمانداری رژیم در این شهر تجمع کردند.این سد بیش از ۷۰۰ نیروی کار داشت که در پایان سال ۹۶ حدوداً ۵۰۰ کارگر اخراج شدند و در سال جاری با بیش از ۲۰۰ کارگر شروع به کار کرده است.

در آبادان کارگران شهرداری روز پنجشنبه در اعتراض به پرداخت نشدن ۵ ماه حقوق‌؛ در مقابل شهرداری این شهر تجمع کردند.

در سمنان، کامیونداران روز پنجشنبه در اعتراض به انتقال اداره کل حمل‌ونقل و پایانه‌های استان سمنان از مرکز استان به سایر نقاط استان؛ دست به یک تجمع بزرگ زدند.

در قزوین، کارگران کارخانه «فیلتر البرز» روز پنجشنبه در اعتراض به بلاتکلیفی در وضعیت شغلی و پرداخت مطالبات خود، مقابل ساختمان استانداری رژیم در این تجمع کردند.

کارگران می‌گویند:

به رغم اینکه این واحد در زمینه تولید و فروش محصولات خود مشکلی ندارد، دست‌کم دو ماه حقوق نگرفته‌ایم و مدیران شرکت به بهانه‌های مختلف از اوایل سال جاری اقدام به تعدیل نیرو کرده‌اند.

به گفته آنان، شرکت فیلتر البرز با ۱۰۰ کارگر از کارخانه‌های فعال استان قزوین است که در محور جاده قزوین به رشت فعالیت تولیدی دارد.

کارگران با بیان اینکه مسئولان قبل از تعطیلی این واحد به مشکلات آن و کارگرانش رسیدگی کنند، افزودند: هر یک از ما کارگران دارای چند سر عائله هستیم که امنیت شغلی‌مان به خطر افتاده است.

تجمعهای اعتراضی در آمل، سمنان وقزوین