افزایش تلفات شبه نظامیان حوثی، نیروهای نیابتی رژیم ایران در یمن

اندازه متن
Aa Aa

افزایش تلفات شبه نظامیان حوثی، نیروهای نیابتی رژیم ایران در یمن

 

در پی حمله نیروهای ارتش ملی یمن به شبه نظامیان در شهرستان باقم در استان صعده ،

دست کم ۲۰ تن از شبه نظامیان کشته و مجروح و ۴ تن به اسارت در آمده اند. علاوه بر این مواضع شبه نظامیان حوثی در مناطق مختلف شهرستان رازح نیز هدف تهاجم توپخانه ای و موشکی ارتش ملی یمن قرار گرفت

از طرفی هواپیماهای ائتلاف عربی مواضع و تجمعات شبه نظامیان حوثی در شهرستان مرزی منبه در استان صعده را بمباران کردند .

تلفات شبه نظامیان حوثی در ساحل غربی یمن

طی درگیری هایی که نیروهای مقاومت مردمی یمن با شبه نظامیان حوثی در ساحل غربی این کشور داشتند دست کم ۲۳ شبه نظامی حوثی وابسته به رژیم ایران کشته و بیش از ۴۰ تن زخمی شدند .

نیروهای مقاومت مردمی که توسط ائتلاف عربی پشتیبانی می شوندبا هدف تصرف کامل شهرستانهای جراحی و تحیتا پیشروی هایشان را در ساحل غربی یمن ادامه می دهند . با تصرف این دو شهرستان راه به سوی آزاد سازی استان ساحلی حدیده هموار می شود.

همزمان نیروهای ارتش ملی یمن در منطقه حرض در استان مرزی حجه که همجوار با خاک عربستان سعودی است پیشروی هایشان را ادامه داده سلسله بلندی های نار را تصرف کردند . در این پیشروی آنها مقادیری تسلیحات سبک و نیمه سنگین بجا مانده از شبه نظامیان حوثی را به غنیمت گرفتند .

منابع یمنی گفتند پیشروی در منطقه حرض باعث می شود که با نزدیک تر شدن نیروهای ارتش ملی به استان صعده حلقه محاصره بر شبه نظامیان حوثی تنگ تر شود

منابع یمنی فاش ساختند که نیروهای ارتش ملی یمن طی درگیری هایی که داشتند به مقادیر زیادی سلاح و مهمات دست یافتند و علاوه بر آن تعدادی از ماشین آلات شبه نظامیان حوثی را منهدم کردند .

کشته شدن فرمانده شبه نظامیان حوثی

اسكاي نيوز روز جمعه 28اردیبهشت97 نیز گزارش داد

:‌در بمباران مواضع شبه نظامیان حوثی در ساحل غربی یمن ۲۵ تن از شبه نظامیان حوثی وابسته به رژیم ایران کشته شدند. بنا به این گزارش ۱۸ تن از شبه نظامیان حوثی در بمباران دو خودرو نظامی در شهرستان تحیتا در جنوب استان الحدیده، کشته شدند.

منابع یمنی گفتند در میان کشته ها فرمانده حوثی ها نیز دیده شده است. در همین رابطه جنگنده های ائتلاف عربی یک خودرو شبه نظامیان حوثی در شهرستان جراحی را هدف قرار دادند که در نتیجه آن ۷ تن از شبه نظامیان حوثی کشته شدند

در 28اردیبهشت همچنین پیشرویهایی در شمال غرب این کشور داشت

افزایش تلفات شبه نظامیان حوثی، نیروهای نیابتی رژیم ایران در یمن