شرکت کشتیرانی بزرگ آلمان خدماتش رابه ایران متوقف کرد

اندازه متن
Aa Aa

شرکت کشتیرانی بزرگ آلمان خدماتش رابه ایران متوقف کرد

آلمان -شركت كشتيراني هاپاگ-لويد پنجمين شركت بزرگ جهان، یکی از دو سری خدماتش به مقصد ایران را متوقف کرد و در مورد سری دوم قبل از ضرب‌الاجل 4 نوامبر،13آبان تصميم‌ میگیرد

اعلام کاهش خرید نفت از رژیم آخوندی توسط شركت هندي نايارا انرژي از بزرگ‌ترين خريداران نفت

به گزارش رويتر، شركت كشتيراني هاپاگ-لويد آلمان پنجمين شركت بزرگ كانتينر در جهان، یکی از دو سری خدماتش را به مقصد ایران متوقف کرده و قبل از ضرب‌الاجل 4 نوامبر براي اعمال مجدد تحريم‌هاي آمريكا، در رابطه با سري باقي‌مانده تصميم‌گيري خواهد كرد.

شركت هاپاگ-لويد مستقر در هامبورگ طي پاسخي به سئوالات رويتر، گفت: «يكي از دو سري خدمات (ما) متوقف شده و ديگري تحت بازبيني قرار دارد».

رويتر خاطرنشان كرد: «پيش از اين شركت ام.اس.سي. دومین شرکت بزرگ کانتینری جهان نيز در ماه گذشته (ميلادي) گفته بود، سفارشات جديد از جانب (رژيم) ايران را نخواهد پذيرفت. هم‌چنين پيشتاز جهاني اين بازار، شركت مرسك لاين نيز گفته است، فعاليت‌هاي خود در ايران را مورد بازبيني قرار مي‌دهد».

 

شركت هندي نايارا انرژي از بزرگ‌ترين خريداران نفت از رژيم آخوندي اعلام كرد، كاهش واردات نفت از ايران را شروع كرده است.

رويتر ضمن اعلام اين خبر به نقل از منابع مطلع گزارش داد كه پالايشگاه نايارا انرژي، به‌دنبال خروج آمريكا از برجام، طي ماه جاري ميلادي، شروع به كاهش واردات نفت از ايران كرده است.

اين شركت به‌طور معمول، ماهانه بين 5 تا 5.6 ميليون بشكه نفت از رژيم خريداري مي‌كند.

رويتر به نقل يكي از منابع مذكور نوشت: «نايارا 40 تا 50 درصد كم‌تر از حجم متوسط برداشت خواهد كرد و مصرف خود از نفت ايران را به ميزان 3 تا 4 ميليون بشكه در ماه محدود مي‌كند».

اين خبرگزاري افزود: «كاهش (واردات) ازسوي نايارا، تازه‌ترين علامت از توقف سفارشات خريداران آسيايي از (رژيم) ايران به‌دنبال خروج ايالات متحده… از توافق اتمي است».