آخرین اخبار ایران و جهان در یک نگاه ۰۰۳۰–پنجشنبه۲۴ خرداد۹۷

اندازه متن
Aa Aa

آخرین اخبار ایران و جهان در یک نگاه

پنجشنبه۲۴خرداد۹۷

  1. کرج: شعار مرگ بر خامنه ای یک زن شجاع 

  2. خاتمه فعالیت شرکت نفتی او ام وی اتریش در ایران

  3. یمن: ‌رسیدن نیروهای دولتی به فرودگاه حدیده  

کرج: شعار مرگ بر خامنه ای یک زن شجاع 

یک زن شجاع روز چهارشنبه در میدان مهران، در عظیمیه شهر کرج، صدای اعتراض خود  را نسبت به اعدام زندانی سیاسی رامین حسین پناهی بلند کرد و در برابر جمعیت شعار مرگ بر خامنه ای سر داد.

تجمع در استان قزوین و سمنان

جمعی از راهسازان پروژه قزوین کلاچای در اعتراض به تعطیل شدن این پروژه در مقابل استانداری رژیم در قزوین تجمع کردند.

کشاورزان گرمسار و اردان در استان سمنان در اعتراض به قظع و وصل کردن آب سد نمرود توسط رژیم ، و ایجاد مشکل برای زمینهای کشاورزی، در برابر فرمانداری رژیم در گرمسار دستبه تجمع زدند.

عربده کشی در مجلس ارتجاع

سایت حکومتی گنبد کاووس در یک درگیری باندی اعضای مجلس ارتجاع را به دلیل عربده کشی بر سر لایحه الحاق رژیم به کنوانسیون مبارزه با تأمین تروریسم مورد حمله قرار داد و گفت:‌ چه کسی نمی داند که منافع این دعوا و عربده کشی‌ها، آنهم در صحن علنی مجلس به جیب دشمنان و بطور خاص (مجاهدین) می ریزد.

کسی نیست به این دوست ما بگوید، همان باصطلاح «سازمان مجاهدین خلق» که تکیه کلام جنابعالی شده است، بیش از همه از بیانات غرای شما سود می برد.

اعتراف به قاچاق کالا و ارز

کواکبیان عضو مجلس ارتجاع امروز  به قاچاق کالا و ارز اعتراف کرد و  گفت:‌

وضع قاچاق كالا و ارز به اندازه ای اوضاع وخیمی پیدا كرده كه خدا شاهد است بنده بعنوان نماینده مردم خجالت میكشم از اینكه بگم حمایت كردم از این دولت با این وضعیت اقتصادی شب میخوابیم روز می بینیم دلار چند هزار تومان رفت بالا

 

من معتقدم اسكله های غیر قانونی در این لایحه دیده نمیشه.

 

عناصری تو این كشور هستند كه واقعا قاچاق كالا رو دارند اونوقت ما می آئیم به بدبخت یك كولبر گیر میدهیم.

 

خاتمه فعاليت شرکت او.ام. وی اتریش

راینر سیله  مدیر گروه انرژی او ام وی  اتریش گفت، این شرکت قرار است مطالعات لرزه نگاری را در  ایران را به اتمام برساند  و با توجه به تحریم های جدید علیه رژیم  ایران، پروژه های بیشتری را در  این کشور دنبال نخواهد کرد.

وی افزود:

« تحریم های آمریکا در مقایسه با هرگونه خسارت احتمالی یی که ممکن است اروپا پیشنهاد کند، ریسک بسیار بزرگتری را متوجه فعالیت های تجاری او ام وی می سازد.

یمن:‌رسیدن نیروهای دولتی به فرودگاه حدیده

در ساعت‌های اولیه آغاز عملیات  برای آزاد سازی شهر و بندر حدیده، از تصرف شبه نظامیان حوثی، نیروهای دولت قانونی یمن  به مناطق مشرف بر فرودگاه حدیده رسیدند.

خالد بن سلمان، سفیر عربستان سعودی در آمریکا، در پیامی  گفت «عملیات برای آزاد سازی شهر حدیده، در مقابله با شبه‌نظامیان عامل آشوب و ویرانی است که از سوی رژیم ایران حمایت می‌شوند».