اندازه متن
Aa Aa

آخرین اخبار ایران و جهان در یک نگاه -چهار شنبه۲۳خرداد۹۷

  1. ‌فراخوان مقاومت ایران به حمایت از  كارگران فولاد اهواز و آزادي بي قيد و شرط کارگران زندانی
  2. پارلمان کانادا طی طرحی خواستار اتخاذ موضع سخت تر دولت علیه رژیم ایران شد
  3. سخنگوی وزیر امنیت کانادا:‌نیروی قدس در کانادا یک نهاد معروف تروریستی است

 ‌فراخوان مقاومت ایران به حمایت از  كارگران فولاد اهواز  

دبیرخانه شورای ملی مقاومت طی اطلاعیه یی اعلام کرد کارگران گروه ملی فولاد اهواز برای سومين هفته با شعار: «کارگر زندانی آزاد باید گردد»، به اعتصاب خود ادامه دادند.

مقاومت ایران با درود به کارگران اعتصابی و محكوم كردن دستگيريهاي خودسرانه، عموم مردم به ویژه جوانان دلیر و كارگران شریف خوزستان را به همبستگی با اعتصابگران فرا خواند. مقاومت ایران از عموم مجامع بین‌المللی مدافع حقوق بشر و حقوق کارگران خواست كه سياستهاي سركوبگرانه و ضد كارگري رژيم آخوندي را قويا محكوم کرده و برای آزادی فوری و بی‌قید و شرط بازداشت شدگان دست به اقدام بزنند.

طرح پارلمان کانادا برای اتخاذ مواضع سخت تر علیه رژیم ایران

پارلمان کانادا طی طرحی یی که از حمایت نخست وزیر  و تمام اعضای کابینه نیز برخوردار بود از دولت این کشور خواستار اتخاذ موضع سخت تر علیه رژیم ایران شد. به گزارش  نشریه تورنتو سان یکی از مواد این طرح نامگذاری سپاه پاسداران   در لیست سازمانهای تروریستی بود . این منبع افزود جاستین ترودو  نخست‌وزیر کانادا به شرکتهای کانادا که در حال گفتگو با رژیم ایران هستند  تا هواپیماهای جت  به آن بفروشند علامت داد  دیگر نباید با رژیم ایران معامله داشته باشند.

سخنگوی وزیر امنیت کانادا:‌نیروی قدس در کانادا یک نهاد معروف تروریستی است

اسکات باردسلی  سخنگوی وزیر امنیت کانادا در پاسخ به این سؤال که چه نهادهایی در لیست تروریستی کانادا قرار دارند گفت نیروی قدس سپاه در کانادا پیشاپیش بعنوان یک نهاد تروریستی شناخته شده است.

سناتور کار لیندا فروم  گفت… من خشنودم که دولت کانادا به خطای خود پی برده است و حالا سپاه پاسداران را بعنوان یک نهاد تروریستی می شناسد.  شایسته است این نهاد تروریستی توسط دولت کانادا منزوی و محکوم شود…

دولت  آمریکا نقش رژیم ایران را در تسهیل حملات یازده سپتامبر محکوم می کند

واشینگتن فری بیکن نوشت:‌ دولت دونالد ترامپ نقش رژیم ایران در تسهیل حملات یازده سپتامبر را محکوم می کند.

یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا به واشینگتن فری بیکن گفت« ما می دانیم مقامهای رژیم ایران آنچه راکه در گزارش کمیسیون یازده سپتامبر ثبت شده بود،  تائید کردند .  آنها به مخفی کردن سفر اعضای القاعده از ایران به کشورهای منطقه و مهرنزدن به پاسپورتهایشان کمک کرده اند.

تجمع اعتراضی مهندسان ناظر ساختمانی

جمعی از مهندسان ناظر ساختمانی در تهران در اعتراض به مصوبه اخیر پیرامون انتخاب مهندس ناظر، در مقابل وزارت راه و شهرسازی کابینه آخوند روحانی  تجمع کردند و خواهان لغو این مصوبه   شدند.

كاهش اعتبار گذرنامه ایرانی

یک عضو هیأت  رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس ارتجاع  به انزواي رژيم  اعتراف کرد و گفت: اعتبار گذرنامه ایرانی در چند سال اخیر پایین‌تر آمده است. علیرضا ابراهیمی، گفت: در حال حاضر حفظ منزلت و شأن پاسپورت ایرانی با چالش مواجه شده و سخت‌گیری‌های سایرکشورها برای ورود ایرانیان به کشورشان بسیار است.وی  گفت: علت پایین آمدن اعتبار گذرنامه ایرانی را می‌توان افزایش فشارهای بین‌المللی عنوان کرد.

 آغاز عملیات ارتش ملی یمن  برای تصرف بندر حدیده

ارتش ملی یمن به کمک ائتلاف عربی صبح امروز چهارشنبه   عملیات خود را علیه شبه نظامیان  حوثی  در بندر حدیده   و تصرف این بندر آغاز کردند. آسوشیتدپرس به نقل از شاهدان گزارش داد، در بندر حدیده صدای تیراندازی شنیده شده است.امارات متحده عربی پیشتر به شبه نظامیان حوثی مورد حمایت رژیم ایران تا پایان سه شنبه ۲۲ خرداد فرصت داده بود تا بندر حدیده را ترک کنند.

 

آخرین اخبار ایران و جهان در یک نگاه ۱2۳۰–چهار شنبه۲۳خرداد۹۷