در خاطره روزها ۲۷خرداد ۱۳۹۷- ۱۷ ژوئن

اندازه متن
Aa Aa

در خاطره روزها ۲۷خرداد ۱۳۹۷- ۱۷ ژوئن

تهاجم به مقر شوراي ملي مقاومت

تهاجم به مقر شوراي ملي مقاومت

۲۷خرداد 1382 – ۱۷ ژوئن تهاجم به مقر شوراي ملي مقاومت

در اين يورش وحشيانه كه بر اساس يك معاملة ننگين با رژيم آخوندي انجام گرفت؛ خانم «مريم رجوي» و بيش از ۱۶۰ تن از اعضا، هواداران و مسئولان مقاومت ايران دستگير شدندو ۲۳ تن از ياران مقاومت؛ در اعتراض به اين عمل دست به خودسوزي زدند.

 

 

زادروز جان هرسی روزنامه نگار

زادروز جان هرسی روزنامه نگار

۲۷خرداد – ۱۷ ژوئن « ۱۹۱۴ميلادي» زادروز جان هرسی روزنامه نگار

روزنامه نگار، مولف و مدرس آمريكايي و نويسنده كتاب «هيروشيما» دركشور چين به‌دنيا آمده‌بود. اوكه در جنگ‌جهانی ‌دوم خبرنگار بود، با مشاهده آن‌همه كشتار و ويراني ازجنگ بيزارشده بود و هيروشيما را نوشت تا با تقويت انزجار مردم ، از جنگ هسته‌اي جلوگيري شود.

 

 

مخالفت با استبداد محمدعلی شاه

مخالفت با استبداد محمدعلی شاه

۲۷خرداد «۱۲۸۷ شمسی» ۱۷ ژوئن مخالفت با استبداد محمدعلی شاه

بازار تهران به نام مخالفت با استبداد محمدعلي شاه قاجار تعطيل كرد و مردم در بهارستان جمع شدند. اين وضعيت تا تيرماه و به توپ بسته شدن عمارت مجلس هر روز به چشم مي خورد.

 

 

نخستين خلبان‌زن اقيانوس‌پيما

نخستين خلبان‌زن اقيانوس‌پيما

۲۷خرداد – ۱۷ ژوئن «۱۹۲۸ميلادي» نخستين خلبان‌زن اقيانوس‌پيما

خانم اميليا ارهارتAmelia Earhart   پس از 20ساعت و 40دقيقه پرواز و پيمودن عرض اقيانوس‌اطلس از کانادا در ويلز انگلستان فرودآمد. وي اين پرواز را بايک هواپيماي دريايي که قادر به‌نشستن و برخاستن از روي آب است، پيمود. او نخستين خلبان زن است که عرض اقيانوس اطلس را با پرواز پيمود.

 

 

دادن جايزه هزاره سوم

دادن جايزه هزاره سوم

۲۷خرداد – ۱۷ ژوئن « ۲۰۰۴ميلادي» دادن جايزه هزاره سوم

رئيس جمهور فنلاند درشهرهلسينكي نخستين جايزه هزاره سوم درتكنولوژي را به تيم بمرز- لي خالق شبكه هاي اينترنت داد.اين جايزه عبارت از يك ميليون ودويست هزار دلار پول نقد و تقديرنامه و مدال و نشان بود.