مخاصمات درونی رژیم درمورد لوایح سه گانه ودریافت پیامکهای تهدیدآمیز

اندازه متن
Aa Aa

مخاصمات درونی رژیم درمورد لوایح سه گانه ودریافت پیامکهای تهدیدآمیز

در حالی که جدال درونی رژیم بر سر برجام اروپایی هم‌چنان ادامه دارد، ارسال پیامکهای تهدیدآمیز در مورد تصویب لوایح ارائه شده از سوی دولت روحانی در مورد پیوستن به کنوانسیونهای مربوط به اف.آی.تی.اف به یک موضوع در مخاصمات درونی رژیم تبدیل شده است. گزارشی در این رابطه:

گزارش: 

رسانه‌های حکومتی نوشتند: تهديد نمايندگان ادامه دارد:‌ اين بار مستقيما به دفاتر اعضای مجلس مراجعه و در خصوص FATF تهديد كرده‌اند.

علیرضا رحیمی عضو مجلس رژیم گفت: ‌«از گزارش پیامک‎های حاوی تهدید و توهین به نمایندگان در حضور لاریجانی مشخص شد، مرکز طراحی و سازماندهی پیامک‎ها علیه نمایندگان و مجلس (با هدف رد لایحه مقابله با تامین مالی تروریسم) شهر مشهد بوده است.»

علی مطهری نایب رئیس مجلس رژیم نیز گفت: «بیشتر پیامک‌های ارسالی برای من هم از مشهد و خراسان بود. به نظرم باید پیگیری شود که منشأ این پیامک‌ها کجاست».

وی در پاسخ به هشدار علم الهدی به مجلس رژیم درباره تصویب اف.آی.تی.اف گفت: اگر بنا بود نمایندگان مجلس تشخیضهای علم الهدی را ملاک تصمیمهای خود قرار دهند امروز اثری از جمهوری اسلامی نبود. علم الهدی در روز جمعه گفته بود:

حواستان جمع باشه شما یک وقتی خدای نکرده در تاریخ اسم تون دنبال سر آن مملکت فروشان نیاد نگویند شما هم با تصویب اف آی تی اف شما هم جزو مملکت فروشها بودید, جز مردم فروشها بودید, نگویند شما هم با تصویب لایحه پولشویی کنوانسیون خارجی دشمن رو بر تراکشن(با تپق منظور تراکنش بانکی) بانکی این ملت و مملکت مسلط کردید این حرف رو نگند شما هم پشت سر آنها به آن لیست اضافه نشید

هنوز بچه های جوانمرد ما در کویر شام و ساحل دریای مدیترانه برای حفظ این نظام و اسلام دارند جان میدهند

 

جمالی نوبندگانی  عضو مجلس رژیم گفت: چون من عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه بودم بالای ۱۰۰۰ پیامک دریافتی داشتم که تقریبا هم فرمتی یکسان داشت. در متن پیامک‌ها از ما می‌خواستند به صراحت مصاحبه کنیم و مخالفت خود را با لایحه FATF اعلام کنیم.

در همین حال، در ادامه جدال بر سر برجام اروپایی یک عضو مجلس رژیم به نام موسوی گفت: ‌برجام معاهده‌ای تحت راهبری‌های خامنه‌ای بود امروز هم دستورات و اوامر او در خصوص برجام اجرا خواهد شد.

درجلسه پرتشنج مجلس آخوندی برسرلایحه اف ای تی اف، کواکبیان درحرفهایش تلویحا گفت که خودخامنه ای دنبال تصویب این لایحه است و الا آن را به مجلس واگذار نمی کرد و درحرفهایش صریحا می گفت که نباید تصویب شود:

 

کواکبیان: مقام معظم رهبری در 14 خرداد سخنرانی فرمودند… یك كلمه در مورد این چهار تا لایحه نفرمودند میتونستند به ما رهنمود بدهند اما شما شنیدید كه ایشان به دولت و مجلس این مسئله رو واگذار كردند …

وقتی كه بخواهیم به این لایحه نپیوندیم منافقین به اصطلاح سازمان مجاهدین خلق را در هیچ كشوری نمی تونیم تعقیب بكنیم

 

از سوی دیگر، نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت مجلس رژیم نیز گفت: عده‌اي هنوز به مذاکرات برجامي خوشبين هستند.اروپايي‌ها در عمل نشان داده‌اند که همچنان در چارچوب سياست‌هاي آمريکايي‌ها در حال حرکت هستند و نشانه آن هم، خروج برخي شرکت‌هاي بزرگ آنها از ايران به بهانه تحريم‌هاي آمريکاست. رفتارهاي اروپايي‌ها هنوز هيچ نشانه روشني از پايبندي به عهد و پيمان ندارد.