در خاطره روزها ۳۰خرداد۱۳۹۷- ۲۰ ژوئن

اندازه متن
Aa Aa

در خاطره روزها ۳۰خرداد۱۳۹۷- ۲۰ ژوئن

قيام در تهران

قيام در تهران

۳۰ خرداد۱۳۸۸-۲۰ ژوئن قيام در تهران

مردم تهران بدون اعتنا به تهديدهاي نيروي انتظامي و خط و نشان كشيدن‌هاي روز قبل خامنه‌اي، شعلة قيامي را كه از يك هفته پيش برافروخته بودند به اوج رساندند. شهادت ندا آقاسلطان و تصوير چشمان باز و نگاه مظلومانة او درهمين قيام، جهان را تكان داد.

 

 

انفجار حرم امام رضا (ع)

انفجار حرم امام رضا (ع)

۳۰ خرداد۱۳۷۳-۲۰ ژوئن انفجار حرم امام رضا (ع)

همزمان با عاشوراي حسيني كه با ۳۰خرداد مصادف شده بود، به دستور خامنه‌اي انفجار بمبي در داخل حرم امام رضا(ع) موجب كشته شدن ۲۶ تن و مجروح شدن دهها تن ديگر از زائران شد. ۵ سال بعد «اكبر گنجي» فاش كرد كاروزارت اطلاعات خامنه اي بوده.

 

 

تأسيس ارتش آزاديبخش ملي ايران

تأسيس ارتش آزاديبخش ملي ايران

۳۰ خرداد۱۳۶۶-۲۰ ژوئن تأسيس ارتش آزاديبخش ملي ايران

رهبر مقاومت ايران، آقاي «مسعود رجوي»، با ارسال پيامي، تأسيس «ارتش آزاديبخش ملي ايران» را اعلام نمود. به ا‌ين ترتيب، ارتش آزاديبخش به عنوان بازوي استوار و پراقتدار مردم ايران و شهر اشرف مقر ارتش آزادي به مثابه كانون مبارزات آزادي خواهانة ملت ايران عليه رژيم آخوندي سربلند كرد.

 

 

تظاهرات نيم میليوني مردم تهران

تظاهرات نيم میليوني مردم تهران

۳۰ خرداد۱۳۶۰-۲۰ ژوئن تظاهرات نيم میليوني مردم تهران

قريب ۵۰۰هزارتن از مردم تهران، به منظور اعلام حمايت از سازمان مجاهدين به خيابانها سرازير شدند تا با يك تظاهرات مسالمت آميز، ضمن اعتراض عليه اختناق رژيم، با خميني اتمام حجت نمايند اما پاسداران با اعلام «اذن ولي فقيه» در آتش گشودن، به روي تظاهركنندگان، مردم را كشتار كردند.

 

 

كشف ويتامين

كشف ويتامين

۳۰خرداد-۲۰ ژوئن«۱۹۱۲ميلادي» كشف ويتامين

دانشمند لهستانی كازیمیر فونك بیوشیمی‏دان لهستانی به مطالعه و تحقیق پرداخت. وي بعد از یك سلسله تحقیقات در ۲۰ ژوئن ۱۹۱۲ متوجه شد كه در مواد غذایی مصرفی انسان، موادی وجود دارد كه برای سلامتی و ادامه حیات ضروری است.