لو سوار چاپ بلژیک-هدف تروریستهای دستگیرشده مجاهدین خلق قلب مقاومت ایران

اندازه متن
Aa Aa

اشتراک گذاری:

لو سوار چاپ بلژیک-هدف تروریستهای دستگیرشده مجاهدین خلق قلب مقاومت ایران

 

لو سوار چاپ بلژیک:

هدف تروریست های دستگير شده

“مجاهدين خلق” قلب مقاومت ايران

بوده است

 

لوسوار روزنامه اصلی فرانسوی زبان بلژیک روز سوم ژوئیه نوشت :

هدف زوج تروریست های مظنون که در وولوو-سنت پیر در بلژیک دستگیر شدند، به خوبی شناخته شده بود. هدف مجاهدين خلق،  قلب مقاومت ایران بوده است

گردهمایی ویلپنت در پاریس هر سال به ابتکار این افشاگران رژیم آخوندی برگزار می شود، که خواهان حاکمیت قانون، آزادی مذهب، برابری جنسیتی و پایان دادن به حجاب اجباری هستند….

شخصیتهاي  از بسیاری از کشورهاي مختلف، مانند شهردار سابق نیویورک رودولف جولیانی، اینگرید بتانکور و وزرای سابق فرانسه راما یاد و برنارد کوشنر حضور داشتند.

رودی جولیانی در این گرد همایی گفته بود :« ما آخوندهاي دیکتاتور را با تحریم های جدید خفه خواهیم کرد».

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران مریم رجوی قیام در تهران و سایر نقاط کشور علیرغم سرکوب را ستود. او بعد از اشاره به مشکلات اجتماعی و اقتصادی – هزینه های زندگی، بیکاری، و غیره که آنرا یک نقطه « بدون بازگشت» برای رژیم آخوندی تلقی میکرد گفت «  سرنگونی این رژیم حتمی است. پیروزی قطعی است و کشور آزاد خواهد شد».

لوسوار، روزنامه اصلي فرانسوي زبان بلژيك در ادامه بااشاره به توطئه تروريستي رژيم دربلژيك مي افزايد: در بیانیه ای که روز دوشنبه منتشر شد، دادستان فدرال بلژیک اعلام کرد سرویس های اطلاعاتی « اطلاعات ضروری را جمع آوری، و اطلاعات مهم را بهره برداری و تکمیل کردند».

همکاری DGSI (سرویس اطلاعات داخلی کشور بلژيك) امکان دستگیری دو مظنون را در بروکسل فراهم کرد. به گفته کانال 2 تلویزیون فرانس ، پلیس فرانسه حدس میزنند که سرویس های اطلاعات رژيم ایران منشاء پروژه خنثی شده حمله به ویلپینت باشند.

دستگیری یک دیپلمات ایرانی در آلمان بنام اسدالله اسدي از سفارت ایران در وین، اعتبار این فرضیه را بالا میبرد. روز دوشنبه، دادستان فدرال نیز از همکاری مقامات قضایی فرانسه و آلمان در این زمینه تقدیر کرد و اظهار داشت که در هیچ زمان، تهدیدی مستقیم علیه بلژیک وجود نداشته است.

مجاهدین خلق در بیانیه ای، فراخوان به بسته شدن سفارتخانه هاي رژيم ايران در اروپا، که آنها را « مراکز جاسوسی» و « اماکن آماده سازی اعمال تروریستی » خواندند شدند.

اشتراک گذاری: