مشروح اخبار ایران و جهان از سیمای آزادی-یکشنبه۱۷تیر1397

اندازه متن
Aa Aa

مشروح اخبار ایران و جهان از سیمای آزادی-یکشنبه۱۷تیر1397

۲۵شوال شهادت امام جعفر صادق(ع) ششمين پيشواي تشيع انقلابي

قیام و ایران آزاد با هزار اشرف  و ارتش آزادي

 گردهمایی بزرگ مقاومت ایران

پاریس9 تیر 139۷ (30 ژوئن 2018)

 حمايت از شوراهاي مقاومت و كانونهاي شورشي

 همبستگی ملی برای سرنگونی فاشیسم دینی

قیام مردم و جوانان دلیر برازجان

در اعتراض به بی آبی با شعار مرگ بر دیکتاتور

برازجان -16تير 97

شعار مرگ بر دیکتاتور و دشمن ما همینجاست دروغ میگن آمریکاست

غروب روز شنبه ۱۶تیر مردم و جوانان دلیر برازجان  در (استان بوشهر) در اعتراض به چهار روز قطع آب آشامیدنی و بی اعتنایی کارگزاران فاسد و سرکوبگر رژیم به وضعیت فاجعه بار معیشت مردم این شهر دست به تظاهرات زدند. تظاهرات مردم كه از ميدان بيمارستان شهر شروع شد، تا آخرين ساعات شب ادامه يافت. آنها شعار مي‌دادند: مرگ بر دیکتاتور؛ دشمن ما همينجاست دروغ ميگن آمريكاست؛ سوريه را رها كن فكري به‌حال ما كن؛ دولت بي لياقت نمي‌خواهيم نمي‌خواهيم؛ نه غزه نه لبنان جانم فداي ايران؛

 

کارگزاران رژیم با وعده های توخالی در صدد پراکنده ساختن مردم و فرونشاندن خشم آنها بودند. اما مردم آنها را هو کرده و شعار می دادند:‌دروغه دروغه. نماينده خامنه اي و امام جمعه جنایتکار در هراس از بالا گرفتن قيام مردم از صحنه گریخت.

شکست سفر روحانی به اروپا و بی نتیجه بودن شرکت ظریف در کمسیون برجام در وین با توجه به بیانیه کلی و فاقد هرگونه جزئيات که توسط موگرینی به تنهایی قرائت شد،بحران حکومت آخوندی در باتلاق برجام بی فرجام و پیامدهای زهر اتمی را تشدید کرده و به مخاصمات جناحهای درهم ریخته در ولایت خامنه ای دامن زده است.

مدير عامل شركت بزرگ نفتي توتال فرانسه گفت: «بدون دسترسي به بازار مالي آمريكا، نمي‌توان يك گروه بين‌المللي مثل شركت ما را كه در 130 كشور (فعاليت دارد)، هدايت كرد. از اين رو… قانون آمريكا اعمال مي‌شود و ما بايد ايران را ترك كنيم».

وي که با راديو ار.ت.ال فرانسه مصاحبه می کرد،  افزود: شركتي مثل شركت ما بايد قوانيني را كه اعمال مي‌شود رعايت كند. لذا «ما بايد (از ايران) خارج شويم».