اخبار ایران و جهان در یک نگاه ساعت ۰۰۳۰ بیست و یکم تیر

اندازه متن
Aa Aa

اخبار ایران و جهان در یک نگاه

ساعت ۰۰۳۰ بیست و یکم تیر

  1. سفر مقامهای وزارت خارجه آمریکا به چند کشور برای کنکاش پیرامون توطئه تروریستی رژیم آخوندی در فرانسه
  2. دادستان آلمان: احتمال استرداد مظنون در توطئه بمبگذاری در فرانسه به بلژیک
  3. تجمع اعتراضی در سنندج، تهران و آبادان

سنندج: تجمع خانوادههای قربانیان  

خانواده های قربانیان تصادف فاجعه بار تانکر سوخت و اتوبوس شب چهارشنبه در سنندج، روز چهارشنبه در مقابل پزشکی قانونی این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند و خواهان  تحویل گیری اجساد عزیزان خود شدند. تصادف دلخراش تانکر سوخت با یک اتوبوس در خروجی ترمینال سنندج منجر به آتش گرفتن چند خودرو و جان باختن حداقل 27 تن از هموطنان شد. مردم خشمگین سنندج شب چهارشنبه با مشاهده این حادثه  به خیابان ریختند و با مأموران سرکوبگر انتظامی درگیر شدند و یک خودرو نيروي انتظامی رژيم را واژگون کردند.

تسلیت مریم رجوی  

  رئيس جمهور برگزيده مقاومت ايران تصادف فاجعه بار تانكر سوخت و اتوبوس و از دست رفتن جان حداقل ۲۷ تن از هموطنانمان را به خانواده آنها تسليت گفت. مریم رجوی در پيام تسليت خود گفت: به خانواده کشته شدگان فاجعه تصادف اتوبوس در سنندج تسلیت می گویم

ننگ بر آخوندهای حاكم كه به جای رسیدگی به مجروحان فاجعه سنندج، نیروهای ضدشورش برای سرکوب مردم به محل میفرستند، تلاش مذبوحانه آنان بجايی نخواهد رسيد و از خشم و نفرت مردم گريزی ندارند.

آمریکا:‌ کنکاش پیرامون توطئه تروریستی در فرانسه

در پی توطئه تروریستی علیه گردهمایی مقاومت ایران در پاریس، شماری از مقامهای ارشد وزارت خارجه آمریکا برای کنکاش در این رابطه و گفتگو با مقامهای بلژیک، آلمان، اتریش و فرانسه به این کشورها سفر کردند. خبرگزاری رویتر با مخابره این خبر افزود:‌ از نظر دولت آمریکا تردیدی نیست که رژیم ایران مسئول این سوءقصد به شمار می‌رود. مقامهای وزارت خارجه آمريكا به مقامهای کشورهای اروپایی و دیگر رهبران جهان هشدار داده‌اند که به دقت تحرکات دیپلماتها و سفارتخانه های رژیم ایران را تحت نظر قرار دهند.

احتمال استرداد ديپلومات تروريست

خبرگزاری رویتر گزارش داد: دادستان فدرال آلمان روز چهارشنبه  گفت: دیپلومات مظنون رژیم ایران که در توطئه بمبگذاری علیه گردهمایی اپوزیسیون در فرانسه دست داشت، ممکن است به بلژیک مسترد شود. وی طی اطلاعیه یی گفت دیپلومات رژیم ایران مظنون است که به یک زوج، مواد انفجاری تحویل  داده و به آنها ماموریت داده بود تا این حمله را به اجرا درآورند. رویتر افزود: این مظنون اسدالله اسدی معرفی شده و از سال  ۲۰۱۴ در سفارت رژیم ایران در وین کنسول سوم بوده است.  وی همچنین مأمور وزارت اطلاعات رژيم ايران است.

تهران:‌ تجمع غارت شدگان كاسپين   

غارت شدگان کاسپین روز چهارشنبه در اعتراض به غارت سرمایه‌های خود توسط  این مؤسسه وابسته به سپاه پاسداران، مقابل بانک مرکزی رژیم در تهران تجمع کردند.

شعار:

دولت حمایت کرده،  کاسپین دزدی کرده

بازیها رو تمام کنید، پولهامونو رها کنید

حقه و ظلم بسه دیگه، سپرده ها دست کیه

آبادان: تجمع مردم خشمگین در اعتراض به بی آبی

جمعی از مردم خشمگین آبادان  روز چهارشنبه بار دیگر در اعتراض به بی آبی در این شهر مقابل اداره آب رژیم تجمع کردند.

شعار:

آبادان آبادان اتحاد اتحاد

تجمع کنندگان خطاب به کارگزاران رژیم در اداره آب شعار می دادند: بی غیرت بیا پایین  بی غیرت بیا پایین