اخبار ایران و جهان در یک نگاه ساعت ۱۷۳۰ چهارشنبه ۲۰ تیر

اندازه متن
Aa Aa

اخبار ایران و جهان در یک نگاه 

  1. پاریس:‌ تظاهرات علیه توطئه تروریستی
  2. مایک پمپئو: رژیم ایران از سفارتهایش برای توطئه تروریستی استفاده می کند
  3. شاهرود:‌ ریزش معدن زغال سنگ کلاریز

پاریس:‌تظاهرات علیه توطئه تروریستی

العریبه گزارش داد هواداران اپوزیسیون ایران در مقابل ساختمان وزارت خارجه فرانسه در پاریس در اعتراض به برگرداندن دیپلمات رژیم ایران متهم به طراحی تروریستی  در گردهمایی اپوزیسیون، تظاهرات کردند.  تظاهر کنندگان خواهان  تحویل   اسد الله اسدی دیپلمات رژیم ایران به سفارت اتریش شدند. وی  توسط آلمان دستگیر شده  است و متهم است بسته انفجاری را  به اجرا کنندگان توطئه تروریستی تحویل داده است .

وزارت خارجه آمریکا: ما تا انتهای توطئه تروریستی پاریس خواهیم رفت

مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا درباره توطئه تروریستی رژیم ایران در  پاریس به سابقه  تروریستی این رژیم از سال ۱۹۸۴ در اروپا اشاره کرد و گفت: این تازه ترین نمونه آن است که رژیم ایران از پوشش دیپلوماتیک برای تروریسم استفاده می کند. رژیم ایران تهدیدی ماندگار برای کشورها  است . به همین دلیل  باید همه کشورها هوشیار باشند.  ما از نزدیک با بلژیک و اتریش و آلمان  کار می کنیم و تا تعیین تکلیف نهایی  توطئه بمب گذاری در پاریس که دو سخنران آمریکایی درآن حضور داشتند خواهیم رفت.

مایک پمپئو: سفارتهاي رژیم ایران؛ برای ترور 

واشينگتن پست نوشت وزیر خارجه آمریکا مایک پمپئو رژیم ایران را به استفاده از سفارتهایش برای طراحی حملات تروریستی در  اروپا متهم کرد. مایک پمپئو در مصاحبه با اسکای نیوز گفت همین هفته گذشته افراد رژيم ایران در اروپا دستگیر شده اند که خود را آماده انجام یک توطئه تروریستی در پاریس فرانسه می کردند ما شاهد این رفتار شرورانه رژیم ایران در اروپا بوده ایم

  مایک پمپئو: بالا بردن فشارها روي رژيم ايران

مايك پمپئو وزير خارجه آمريكا براي ديدار با وزیران خارجه انگلستان، فرانسه، آلمان و دیگر کشورهای عضو ناتو وارد بروكسل پايتخت بلژيك شد. به گفته مقامهای آمريكايي، ديدار وزير خارجه اين كشور با اعضاي ناتو و ديگر همتايان  اروپايي به منظور بالا بردن فشارها بر رژيم ايران است.

شاهرود:‌ریزش معدن زغال سنگ کلاریز

صبح امروز یکی از تونل‌های معدن کلاریز در  معدن زغال سنگ البرز شرقی در شاهرود ریزش کرد. کارگران این واحد معدنی گفته اند؛ شماری از  همکاران آنها دچار حادثه شدهاند و در حال حاضر عملیات امداد برای نجات آنها ادامه دارد. معدن کلاریز با حدود ۳۰۰ کارگر ، یکی از معادن زیرمجموعه معدن البرز شرقی است که در شهرستان شاهرود در استان سمنان واقع شده است.

اعتراف به دریافت رشوه

محمود صادقی عضو مجلس ارتجاع در یک درگیری باندی  فاش ساخت شماری از اعضای مجلس ارتجاع در دوره  دهم؛  از شهرداری رژیم در تهران رشوه گرفته اند. وی که با خبرگزاری حکومتی ایسنا مصاحبه می کرد گفت:‌ در جریان تصویب طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران یکی از نمایندگان هولوگرام تغییر کاربری به ارزش یک میلیارد تومان و تعدادی دیگر از نمایندگان مجلس کارت پول پنج میلیون تومانی دریافت کردهاند. وی افزود: نامه‌ای به رییس مجلس نوشته‌ام اما هنوز حتی خبری از حسابرسی سال ۹۵ مجلس نیست.

افزایش نیروهای انگلستان در افغانستان

دولت انگلستان در حال برنامه ریزی برای افزایش نیروهای نظامی خود در افغانستان است. خبرگزاری رویتر با مخابره این خبر افزود:‌ این افزایش نیرو  بعد از درخواستی صورت می گیرد که از جانب رئیس جمهور آمریکا برای تقویت نیروهای امنیتی  شده است. ترزا می نخست وزیر انگلستان اعلام کرد که دولت وی 440 نیروی اضافی به افغانستان اعزام خواهد کرد و بدینوسیله نیروهای این کشور در افغانستان به حدود 1100 تن خواهند رسید تا به نیروهای این کشور در جنگ با شبه نظامیان طالبان و داعش کمک کنند…