تظاهر کنندگان پاریس خواهان محاکمه دیپلمات تروریست رژیم ایران شدند

اندازه متن
Aa Aa

تظاهر کنندگان پاریس خواهان محاکمه دیپلمات تروریست رژیم ایران شدند

اپوزیسیون ایران در پاریس در مقابل وزارت خارجه فرانسه در اعتراض به اخباری حول برگرداندن  دیپلمات رژیم  به ایران دست به تظاهرات زدند.

وی متهم به طراحی انفجار در همایش سی ام ژوئن اپوزیسیون ایران است.

اسکای نیوز روز سه شنبه ۱۹ تیر ۹۷  اعلام کرد   تظاهر کنندگان خواهان تحویل داده شدن اسد الله اسدی دیپلمات ایرانی در اتریش شدند .

آلمان او را به اتهام تحویل دهی بمب به اجرا کنندگان تهاجم شکست خورده تروریستی دستگیر کرده بود.

اعضای شورای ملی مقاومت ایران گفتند بر خلاف اثبات دست داشتن این  تروریست که  متهم به  طراحی تهاجم تروریستی به همایش سالانه مقاومت ایران است  این نگرانی وجود دارد که به تهران تحویل داده شود.

فراخوان به محاکمه دیپلمات تروریست رژیم ایران

عصر روز سه شنبه ۱۹ تیرماه ۹۷ فعالان سازمان مجاهدین خلق ایران تجمعی اعتراضی را در میدان انولید درپاریس ترتیب دادند و خواهان محاکمه دیپلمات تروریست رژیم ایران شدند.

سازمان دهندگان اشاره کردند در حالی که اتریش مصونیت دیپلمات تروریست رژیم ایران را برداشته این تجمع اعتراضی در پی  گزارشاتی برگزار می شود که رژیم ایران در پاریس و آلمان و بلژیک برای جلوگیری از محاکمه او فشار می آورد.

تروریستها چه کسانی هستند؟

منابع اروپایی فاش ساختند دیپلمات ایرانی اسد الله اسدی ۴۷ ساله که فرمانده تیمی که می خواست همایش اپوزیسیون ایران را هدف تهاجم قرار دهد توسط اینترپل تحت تعقیب قرار دارد .

منابع اروپایی فاش ساخته بودند که آلمان آماده است تا اسدی و امیر سعدونی و همسرش را برای محاکمه به بلژیک تحویل دهد .رسانه های اروپایی به نقل از قضائیه بلژیک نوشتند، این زوج ایرانی الاصل که دارای ملیت بلژیکی هستند   گفته اند که بمب را یک روز قبل از اجرای عمل تروریستی از اسدی در لوکزامبورگ تحویل گرفته اند.

در اطلاعیه دادستانی کل بلژیک آمده است دستگاههای امنیتی توانستند اجرا کنندگان طرح تروریستی را زیر نظر بگیرند و آنها را در مسیر رفتن به همایش در شهر آنتورپ در نزدیکی مرز بلژیک و فرانسه دستگیر کنند . آنها درخودروشان ۵۰۰ گرم مواد منفجره استون پیروکسید و الزامات انفجاری داشتند .

تظاهر کنندگان ایرانی در پاریس پلاکاردهایی را با خود حمل می کردند که در آن خواسته شده بود تا دیپلمات تروریست رژیم به تهران تحویل داده نشود.  علاوه بر این آنها  خواهان بسته شدن سفارت خانه های رژیم ایران و اخراج سفرای رژیم شده بودند.

 

مطالب مرتبط

مایک پمپئو:‌ هفته گذشته یک توطئه تروریستی رژیم ایران در پاریس خنثی شد

کمپین استرداد دیپلمات تروریست رژیم ایران به بلژیک #ExpelIranDiplomatTerrorists

وزارت‌خارجه آمریکا:‌ طرح تروریستی رژیم ایران در اروپا را زیرنظر داریم

تظاهر کنندگان پاریس خواهان محاکمه دیپلمات تروریست رژیم ایران شدند