اخبار ایران و جهان در یک نگاه ساعت ۰۰۳۰ بیست و دوم تیر

اندازه متن
Aa Aa

اخبار ایران و جهان در یک نگاه

ساعت ۰۰۳۰ بیست و دوم تیر

  1. اطلاعيه كميسيون امنيت و ضد تروريسم شورای ملی مقاومت : جزییات طرح تروریستی پاریس
  2. كازرون: شليك مأموران جنايتكار به معترضين و كشتن يك هموطن و مجروح كردن چند تن ديگر
  3. دونالد ترامپ: اقتصاد رژیم ایران در حال فروپاشی است

تصمیم حمله به گردهمایی پاریس توسط خامنه ای و روحانی

كميسيون امنيت و ضد تروريسم شورای ملی مقاومت ایران روز پنجشنبه طی اطلاعیه‌ای بااشاره به حکم دادستان فدرال آلمان درباره بازداشت اسدالله اسدي دیپلمات تروريست آخوندها اعلام کرد:‌ براساس اطلاعات موثق از درون رژيم، اين اقدام تروريستي ماهها پيش توسط ولي فقيه، رئیس جمهور، وزیران خارجه و اطلاعات، دبير شوراي عالي امنيت، سركردگان سپاه، نيروي قدس و سازمان اطلاعات سپاه و معاون امنيتي-سياسي دفتر خامنه‌اي تصميم‌گيري شد، و اجراي آن به‌عهده وزارت اطلاعات و اسدالله اسدي، رئيس ايستگاه اطلاعات در اتريش گذاشته شد.

كازرون: شليك مأموران و كشتن يك هموطن

اهالی یکی از روستاهای کازرون، روز پنجشنبه  در اعتراض به  پر کردن یکی از چاههای آب  این منطقه توسط عوامل رژیم آخوندی، تجمع کردند. به دنبال این اعتراض، مأموران سرکوبگر نیروی انتظامی با تجمع کنندگان درگیر شدند و به سوی آنها شلیک کردند. بر اثر شلیک مأموران جنایتکار  یکی از هموطنان به نام ایمان احمدی؛ کشته  شد و چند نفر دیگر مجروح شدند، حال یکی از مجروحین وخیم گزارش شده است. رسانه های حکومتی به این درگیری و کشته شدن یکی از هموطنان اعتراف کردند.

مهاباد: اعتراض به قطع برق

مردم مهاباد روز پنجشنبه در اعتراض به قطع برق در گرمای تابستان در مقابل بازارچه اصغری این شهر تجمع کردند. به دنبال این تجمع اعتراضی، بازارچه اصغری بسته شد.

دونالد ترامپ: فروپاشي اقتصاد رژیم

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه بعد از نشست سران ناتو در بروکسل درباره رژیم آخوندی به خبرنگاران گفت «من میدانم که آنها مشکلات زیادی دارند و اقتصاد آنها در حال فروپاشی است. ولی من این را به شما میگویم: در نقطه مشخصی آنها با من تماس خواهند گرفت و خواهند گفت « بیائید توافق کنیم». آنها در حال حاضردچار دردشديدي هستند.»

معاون خزانه‌داری آمریکا: قیام مردم ایران با صدای بلند     

به گزارش آسوشیتدپرس سیگال مندلکر معاون خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی در یک کنفرانس مطبوعاتی در دبی خواهان مختل ساختن «استفاده انزجارآور رژیم آخوندی از درآمدهای پولی اش » در سراسر خاورمیانه شد. وی گفت:« شما شاهد بوده اید که مردم ایران، با بخطر انداختن جانهایشان با صدای بلند قیام کرده اند و در تظاهرات خود در مورد فسادی که در ایران رخ میدهد فریاد میزنند و البته واقعیت این است که پول به این زیادی برای پشتیبانی از اقدامات شریرانه در نقاط دیگر هزینه شده است.»

درخواست آرژانتین از روسیه برای بازداشت علی اکبر ولایتی

به گزارش خبرگزاری سپاه پاسدران موسوم به فارس یکی از دادگاه‌های فدرال آرژانتین از دستگاه قضایی روسیه خواست   علی اکبر ولایتی  را که به روسیه رفته است به این کشور استرداد کند. قاضی این دادگاه فدرال با اشاره به این که ولایتی در  انفجار تروریستی بوئنوس آیریس در آرژانتین در سال ۱۹۹۴ دست داشته است، از روسیه خواست تا او را دستگیر کند.  خاطرنشان می شود، در سال ۲۰۰۶ دادستانی آرژانتین رسما برخی نهادها و مقامهای رژیم ایران را به هدایت و حمایت از این عملیات تروریستی متهم کرد و حکم جلب بین‌المللی تعدادی از مقامات وقت رژیم ایران از جمله ولایتی را صادر کرد.