درد و رنج زلزله زدگان در استان کرمانشاه همچنان ادامه دارد

اندازه متن
Aa Aa

درد و رنج زلزله زدگان در استان کرمانشاه همچنان ادامه دارد

امروز هشت ماه از زلزله مهیب و  ۷.۳ ریشتری در استان کرمانشاه می گذرد، اما درد و رنج هموطنانمان بویژه در مناطق سرپل ذهاب، قصرشیرین و ثلات باباجانی که بیشترین خسارت ها را متحمل شدند، پایانی ندارد.و رسانه های رژیم با عناوین زلزله زده ها و مصائب فراموش شده و شعله های آتش زیر خاکستر در مناطق زلزله زده وضعیت بحرانی این مناطق و اعتراضهای مردمی را پیش بینی می کنند.  گزارشی در باره وضعيت اسفبار مناطق زلزله زده :

 

گزارش:‌

کابوس شیوع بیماری، بحران بی‌آبی و بی‌برقی  در تابستان و گرمای شدید و دهها مشکل دیگر، پس از گذشت  هشت ماه از وقوع زلزله هنوز باقی است و  همچنان گریبانگیر هموطنانمان در مناطق زلزله زده است و به اعتراف کارگزاران رژیم در حال تبدیل شدن به بحرانهایی است که تنها مناطق زلزله زده را تحت تاثیر قرار نخواهد داد و دامنه آن از استان کرمانشاه فراتر خواهد رفت.

هنوز پس از هشت ماه و تبلیغات و دروغهای بسیار کارگزاران رژیم،  تخریب زیرساخت های این مناطق و وضعیت نامناسب بهداشتی مشکل فاضلاب و روان آب هایی که در محلات و خیابان ها رها می شوند و با خودشان انواع بیماری ها را منتشر می کنند، همچنان به چشم مي خورد. حتی ساکنان روستاها فریادشان از این مشکلات و از سختی و مشقتی که کم آبی و فاضلاب ها برای آنها ایجاد کرده بلند است

تامین آب آشاميدني برخی از روستاها به سختی صورت می گیرد و با وجود گرمای بالا و نیاز ضروری، تانکرهای آبرسانی دو روز یک بار به این روستاها می آیند.

شبکه های برق مناطق زلزله زده نیز هنوز بازسازی نشده اند.

رسانه های رژیم با عناوین  زلزله زده ها و مصائب فراموش شده؛ و شعله‌های آتش زیر خاکستر در مناطق زلزله‌زده ، اعتراف می کنند که  تداوم این وضعیت برای زلزله زده ها یعنی رویارویی با بحران بی آبی، بی برقی و بیماری های مختلف. یک رسانه رژیم می نویسد:

زلزله زده ها حالا با وجود تمامی مشکلات ناشی از کم آبی و احتمالا خاموشی های برق ، از روزهای گرم تابستان و جدالشان با بیماری ها نگرانند و این موضوع به یک کابوس برای آنها تبدیل شده است.

کارگزاران رژیم در باره اپیدمی سالک در مناطق زلزله زده هشدار داده ومی گویند:‌

اگر جمع آوری نخاله ها، فاضلاب و آب های سطحی به سرعت مدیریت نشود، اپیدمی رخ خواهد داد.

در روستاها تانکرهای آبرسانی دو روز یکبار آب شرب مردم را تامین می کنند، ، قطعی و کم فشار بودن آب شرب در سطح شهرسرپل ذهاب بر مشکلات معیشتی مردم زلزله زده افزوده و با وجود گرمای 40 درجه، زندگی در کانکس و چادرها را طاقت فرسا ساخته و این معضل در اغلب محلات گریبانگیر مردم شده است.