اندازه متن
Aa Aa

گزارش خبری پنجشنبه ۲۱ تیر

«فردا ممکن است دیر باشد»

 

هراس از به خیابان آمدن ارتش بیکاران و گرسنگان شورشگر، خواب از چشمان حاکمان ربوده است. چند روز پیش روحانی از مردم جان به لب رسیده می‌خواست «5، ۶ ماه یک سال» صبر کنند تا کارها درست شود. از کجا معلوم نیست. معاون او جهانگیری هم مدت صبر مردم را 9ماه معین کرد، اما دیروز آخوند جنتی مدت تعیین نکرد و در حالی که خیلی از اوضاع وحشت کرده، اما به گفتة خودش برای سلامتی و طول عمر هر روز در استخرش راه می‌رود، از مردم خواست که به طور نامحدود صبر کنند و قانع باشند.

این تنها جنتی نیست که وحشت کرده و توقع صبر و قناعت از مردم دارند. همة مقامها و مهره‌های رژیم سخت هراسانند، بخصوص از حضور و تأثیر مجاهدین بر مردم به جان آمده. توجهتان را به گزیده‌یی از این گونه اظهارات و مطالب جلب می‌کنم:

 

آخوند جنتی ۱۷ تیر

با آتش زدن و شیشه شکستن کار درست نمی شود

مسئله این است که دشمن روز به روز مسائل را بیشتر می کند و عده ای هم به دشمن می پیوندند.تعدادی از جوان ها مشکلات را می بینند ، بیکاری، بی سوادی وضعیت اقتصادی حاکم است و داد این جوانان در می آید. می خواهند بگویند ما مشکل داریم و کسی به داد ما نمی رسد. اساس این است و القائات دشمن هم هست. ما باید به این ها بفهمانیم برادر و خواهر! مشکل مملکت و شما با شیشه شکستن و اغتشاش حل نمی شود

این که می گویند نه غزه و نه لبنان ؛ اگر خدمات اسلامی نبود چه می شد؛ آمریکا، اسرائیل ، منافقین و داعش چه می کردند؟ چه برای ما می گذاشتند؟

اگر ما در غزه، لبنان، سوریه و عراق نبودیم چه می شد؟

باید از یک عده ای طلبکار باشیم. از کسانی که باید به این ملت خدمت کنند و نمی کنندهمین ها که قدرت و بیت المال دست شان است.

چرا کار نمی کنید؟چه کسی مسئول وضعیت فعلی است؟عده ای به براندازی فکر می کنند که این نظام برود و نظام دیگری بیایدباید مواظب باشیم بی اعتمادی و نا امیدی بر بچه های ما حاکم نشود.

خیال نکنند که حالا تنها راه، اغتشاش و در و پنجره شکستن است. نه! این ها جز ضرر هیچی ندارد. گرفتاری اضافه برایتان ایجاد می کند باید در همه چی ازجمله برق و گاز صرفه جویی کنیم. مردم ما باید قانع باشند و بفهمند باید صبر کنند

سایت حکومتی اعتماد آنلاین ۱۷ تیر: محمد خاتمی

نباید مردم از اصلاح‌پذیر بودن سیستم ناامید شوند

چاره ای نداریم که متناسب با شرایط روز کشور و دنیا، تصمیماتی بگیریم و کار را جلو ببریم.مساله دفع خطرات از ایران و سربلندی ملت امری مهم و از اولویت هاست و بر همین مبنا با همه جریان هایی که دل در گرو این آب و خاک دارند، باید تعامل کنیم

اصلاح طلبان باید بکوشند در رسانه ها و فضای مجازی فعال تر باشند و نسبت به رفتارها و عملکردهائی که موجب نارضایتی مردم می شود از یکسو و جنگ روانی علیه انقلاب و کشور که می کوشد یأس و نارضایتی را پمپاژ کند ابتکار عمل و تلاش بیشتری بخرج دهند.شیوع فساد از جمله مسایلی است که اصلاح طلب و اصولگرا نمی شناسد. این سیل بنیان کن، کیان ایران و انقلاب را به خطر می اندازد.

حمیدرضا حاجی بابایی عضو مجلس ارتجاع ۱۷ تیر

اصلاح‌طلب و اصولگرا برای مردم تمام شده است

برخی از افراد در داخل کشور اعتقادی به این نظام ندارند و در واقع آلوده شدند

در جایگاهی قرار گرفتیم که آمریکا با تمام توان درصدد تحریم ایران است که در این وضعیت به یک فرماندهی محکم نیاز داریم.در داخل لشکر نباید اختلاف و واهمه ایجاد شود چرا که اختلاف سم مهلک است و از همه مهمتر اینکه فرمانده نباید بترسد.امروز از نگاه دشمن مشکل، نظام و اصلاح طلب، اصولگرا نیست بلکه مشکل اصلی منطقه ایران است که باید تجزیه شود تا برای همیشه قدرت نداشته باشد.

شما وظیفه دارید در شهرها، روستاها، فضای مجازی نشاط برای مردم ایجاد کنید تا از این معبر به راحتی عبور کنیم.

صادقانه برای مردم خدمت کنید و بدانید اصلاح طلب و اصولگرا برای مردم تمام شده و برای مردم رنگ باخته است.

جمالی‌نوبندگانی عضو مجلس ارتجاع ۱۷ تیر

دست منافقان و دشمنان نظام در اعتراضات پیش آمده خوزستان دخیل بود

امنیتی شدن آن اتفاق در اختیار ما نبود بلکه دست منافقان و دشمنان در اعتراضات پیش آمده دخیل بود.

زمانی که اعلام شده پانزدهم ماه مشکل آبرسانی در این منطقه حل می‌شود اما چند روز قبل‌تر از آن اعتراضات انجام می‌شود،

به چه معناست غیر از آنکه منافقان سوار بر این ماجرا شدند.دیدیم که با اسلحه به میان مردم آمدند و شروع به تیراندازی کردند، لذا این اتفاقات تماما برنامه‌ریزی شده بود

.آیا وقتی به آنها اطلاع داده شده که هفته آینده پروژه بزرگ آبرسانی در این منطقه قرار است افتتاح شود و رسانه‌ای هم شده پس اینگونه بحث‌ها و اعتراضات نمی‌تواند طبیعی باشد.

نمی‌گویم در بروز مشکل پیش آمده در خوزستان عدم مدیریت وجود نداشته اما منافقان و دشمنان نظام برای هر مشکلی در کشور برنامه‌ای دارند لذا هر اقدامی هم شود باز مطلب دیگری را بیان می‌کنند

محمد جواد ابطحی عضو مجلس ارتجاع – ۱۷ تیر

در حال حاضر ما به‌صورت فکری و اعتقادی و طبق بنیان‌های نظری‌مان معتقدیم که دولت، دولت باکفایتی نیست و در این موضوع شکی نیست اما در حال حاضر شرایط به شکلی شده است که کلید زدن عدم‌کفایت رئیس‌جمهور به صلاح کشور نیست. ما در یک کشتی نشسته‌ایم و نباید کشتی را سوراخ ‌کنیم. به قول حضرت علی (ع) خار در چشم و استخوان در گلو باید تحمل‌کنیم.

شرایط تغییر کرده است. شما وضعیت بازار و فشاری که به مردم می‌آید و فشاری که خارج از کشور وارد می‌کند مترصد یک شکاف‌های عمیق در جامعه هستند که ما نباید بگذاریم این شکاف ایجاد شود.

ابوالفضل قدیانی از باند اصلاح طلب ۱۶ تیر:

راه نجات کشور، عزل خامنه‌ای و استقرار حاکمیت ملت

در بزنگاه استیصال استبداد وقت آن است که همه منتقدان، اصلاح‌طلبان و تحول‌خواهانی که دل در گرو این مرز و بوم دارند با صدای بلند عزل آقای خامنه‌ای را از مسند قدرت خواستار شوند.

اصلاح‌طلبی واقعی یعنی ایستادن در برابر مستبد‌و دستگاه او تا او وادار به عقب‌نشینی شود و فضایی برای اصلاح ساختار استبدادی به دست آید. اصلاح‌باید به مستبد و دستگاهش تحمیل شود، او به خواهش و تمنای تسلم‌طلبان وقعی نخواهد نهاد.

فردا ممکن است دیر باشد و کشتی کشور از مهلکه‌ی گرداب‌های داخلی و خارجیِ در کمین با چنین ناخدایی هرگز نرهد.

مصطفی معین از باند اصلاح طلب ۱۷ تیر

این موضوع که مردم مشکل دارند و درد دارند قابل پرده‌پوشی نیست،

من به‌جد معتقدم که باید درد دل مردم را از زبان خودشان، شنید.

با شنیدن و شناخت این دردهاست که می‌توان راهکارهای مؤثر و کارشناسانه برای رفع آنها اندیشید، می‌توان فرصت‌ها و تهدیدها را همزمان با هم دید و با نگاه علمی و عمیق برای آنها راهکار ارائه کرد. به همین دلیل است که بدون تعارف اعلام می‌کنم خطر جدی از درون کشور است نه بیرون از مرزها!

«فردا ممکن است دیر باشد»