آرژانتین-قاضی این کشور از مسکو درخواست استرداد ولایتی را کرد

اندازه متن
Aa Aa

آرژانتین-قاضی این کشور از مسکو درخواست استرداد ولایتی را کرد

آرژانتین از چین خواست تا هنگام سفر ولایتی به این کشور، وی را به خاطر دست داشتن در انفجار تروریستی در بوينس آیرس دستگیر کند.

به دنبال سفر ولايتي به مسكو نیز قاضي فدرال آرژانتين كه مسئوليت تحقيق دربارة بمب‌گذاري تروريستي بوئنوس آيرس در سال 1994 را بر عهده دارد، از مقام‌هاي روسيه خواهان دستگيري و استرداد او به اين كشور شد.

ولايتي و چند تن ديگر از بالاترين سركردگان رژيم به‌خاطر نقششان در بمب‌گذاري تروريستي آميا كه 85 كشته و 150 مجروح بر جاي گذاشت، تحت احكام دستگيري بين‌المللي قرار دارند.

 

اخبار تروریستی رژیم

سایت پولیتیکو: آمریکا فشار بر متحدان اروپا را با خنثی شدن یک حمله تروریستی در فرانسه بالا می برد تا رژیم ایران را منزوی کند.

توطئه اعلام شده، دو هفته قبل بعد از اینکه مقامات آمریکا به مقامات امنیتی اروپا اطلاعات یک طرح بمبگذاری علیه گردهمایی سالیانه شورای ملی مقاومت ایران را دادند خنثی گردید.

مقامهای آمریکا استدلال می کنند عملیات فرانسه ثابت می کند  این دیدگاه در پایتختهای اروپا که گویا رژیم ایران پای یک معامله صادقانه می آید بطور خطرناکی ساده لوحانه است.

خبرگزاري آسوشيتدپرس گزارش داد: «وزير خارجة آمريكا مايك پمپئو (رژيم) ايران را به استفاده از سفارت‌هايش براي طراحي حملات تروريستي در اروپا متهم كرد و بعد از آن‌كه (حكومت) تهران به مختل‌كردن تأمين نفت خاورميانه تهديد كرد به آن هشدار داد كه اقداماتش، «هزينة واقعا بالايي» برایش خواهد داشت.

پمپئو اين اظهارات را در ديدار كوتاهش از امارات متحده… و در حالي ايراد كرد كه مقام‌هاي آمريكايي سه روز مذاكرات در عربستان را دربارة مقابله با تهديدات (رژيم) ايران و خشكاندن درآمد نفتي (اين رژيم) به پايان بردند.

پمپئو در مصاحبه با اسكاي نيوز…، گفت: «همين هفتة گذشته افراد رژیم ایران در اروپا دستگير شدند كه خود را آمادة انجام يك توطئة تروريستي در پاريس فرانسه مي‌كردند. ما شاهد اين رفتار شرورانه (رژيم) ايران در اروپا بوده‌ايم».