آلمان ديپلمات رژيم راكه دررابطه باتوطئة بمب‌گذاري دستگيرشده، متهم ميكند

اندازه متن
Aa Aa

آلمان ديپلمات رژيم راكه دررابطه باتوطئة بمب‌گذاري دستگيرشده، متهم ميكند

 

هشدار ديويد كمپبل

نماینده پارلمان اروپا از انگلستان

درباره استفاده رژیم از سفارتهایش

ازجمله در لندن برای حملات تروریستی

ديويد كمپبل بنرمن  نماینده پارلمان اروپا از انگلستان و رئيس گروه رابطه با عراق در پارلمان اروپا دربارة توطئة تروريستي رژيم آخوندي عليه گردهمايي ايرانيان در پاريس، گفت: «يك تلاش جدي توسط مأموران رژيم ايران براي بمب‌گذاري در گردهمايي مقاومت ايران در پاريس صورت گرفت و اين بسيار نگران‌كننده است. طبق گزارش‌ها (رژيم) ايران از سفارت‌هاي خود براي حملات مشابه استفاده مي‌كند و اين شامل لندن نيز مي‌شود».

 

خبرگزاري آسوشيتدپرس:

دادستانهای آلمان ديپلمات رژيم ايران را

كه در رابطه با توطئة بمب‌گذاري دستگير شده

متهم کردند که بمب را در لوکزامبورگ

به یک زوج مقیم بلژیک تحویل داده است

 

خبرگزاري آسوشيتدپرس 20 تير 97 گزارش داد: «آلمان ديپلمات (رژيم) ايران را كه در رابطه با توطئة بمب‌گذاري دستگير شده، متهم مي‌كند.

يك ديپلمات (رژيم) ايران كه مظنون به نقش‌داشتن در توطئة بمب‌گذاري عليه گردهمايي اپوزيسيون ايران در فرانسه است روز چهارشنبه در آلمان به‌خاطر فعاليت  جاسوسی و توطئه براي ارتكاب قتل، متهم شد.

دادستان‌هاي فدرال آلمان گفتند، اسدالله اسدي ديپلمات مستقر در وين متهم به مأمور كردن يك زوج در بلژيك براي حمله به جلسة سالانة گروه اپوزيسيون در تبعيد ايران در پاريس است.

دادستان‌ها در يك بيانية مكتوب نوشتند، وی طي ديداري در لوكزامبورگ در اواخر ژوئن، به اين زوج مستقر در آنورس بلزیک 500 گرم مادة انفجاري TATP داده و متعاقبا این زوج در بلژيك دستگیر شدند و در خودروي آنها، مواد انفجاري را پيدا کردند.

اسدالله اسدی بر اساس يك حكم جلب اروپايي در نزديكي شهر آشافنبورگ آلمان دستگير شد.

مقام‌هاي بلژيكي نیز اسدي را به توطئه براي منفجر كردن مواد انفجاري در گردهمايي مجاهدين خلق در فرانسه متهم کرده و خواهان استرداد او هستند.

دادستان‌هاي آلمان گفتند، تحقيقات آنها از درخواست استرداد مطرح‌شده از سوي بلژيك براي اين متهم، جلوگيري نخواهد كرد.

 

 خبرگزاري فرانسه: يكي از مظنونان توطئة بمب‌گذاري عليه گردهمايي اپوزيسيون ايران که دریک هتل  در پاريس دستگیر شده بود به بلژيك مسترد مي‌شود

 

خبرگزاري فرانسه روز 20 تير گزارش داد: فرد مظنون به توطئه بمب‌گذاری (در گردهمايي) اپوزیسیون ایران، که در پاریس دستگیر شده بود، به بلژیك تحويل داده مي‌شود.

روز چهارشنبه یك دادگاه فرانسه چراغ سبز را براي تحويل دادن فرد مظنون در توطئة بمب‌گذاری علیه پلیس بلژیك معتقد است كه فرد دستگیر شده در یك هتل در پاریس به نام مهرداد عارفاني، 54 ساله، به عنوان همدست زن و شوهري شناسایی شده که در بروكسل دستگیر شدند، درحالیکه 500 گرم مادة قدرتمند انفجاری TATP و یك چاشنی به همراه داشتند.

به‌طور جداگانه پليس آلمان عليه يك ديپلمات مستقر در وين (رژيم) ايران به‌نام اسدالله اسدي اقدام(به دستگیری) كرد.

دادستان‌هاي آلمان اعتقاد دارند، اسدي به زوج دستگیر شده در بلژیک فرمان حمله به گردهمايي (پاريس) را داده و مواد انفجاري را هم در لوكزامبورگ به آنها تحويل داده است…