اخبار ایران و جهان در یک نگاه ساعت ۲۳۳۰ بیست و دوم تیر

اندازه متن
Aa Aa

اخبار ایران و جهان در یک نگاه

ساعت ۲۳۳۰ بیست و دوم تیر

  1. آمریکا: تهدید کشورها نسبت به خرید نفت ایران
  2. دونالد ترامپ: رژیم ایران هرگز نباید به سلاح هستهيي دست یابد
  3. اجراي حكم اعدام یک زنداني سياسي درکرمان

آمریکا: تهدید کشورها نسبت به خرید نفت ایران 

(استیون منوچین٬ وزیر خزانه‌داری آمریکا تهدید کرد در صورتی که چین٬ روسیه و اروپا به خرید نفت از ایران ادامه بدهند٬ مشمول تحریم‌های آمریکا خواهند شد. وی که در جلسه  استماع كميته خدمات مالي مجلس نمایندگان آمریکا شرکت کرده بود در پاسخ به سؤال٬ استیون لینچ٬ نماینده مجلس نمایندگان در این باره گفت:‌ آمریکا قصد دارد برای مقابله با خرید نفت ایران «هر کشوری٬ از جمله چین» را تحریم کند. «قصدمان این است که علیه نفت ایران تحریم‌هایی علیه روسیه٬ اروپا و دیگران اعمال کنیم.»

فرانسه: مخالفت آمریکا با استثنا در تحریمها  

برونو لوُمِر وزیر اقتصاد فرانسه روز جمعه گفت:‌ آمریکا درخواست معافیت شرکت‌های اروپایی از تحریم‌های فراگیر این کشور علیه رژیم  ایران را رد کرده است. وی که  با روزنامه فرانسوی فیگارو مصاحبه می کرد افزود:‌ به تازگی پاسخ “استیون منوچین”، وزیر خزانه‌داری آمریکا را دریافت کرده است. پاسخ منفی است.

دونالد ترامپ: رژیم ممنوعيت رژيم سلاح هسته‌ای  

رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه پس از دیدار با نخست وزیر انگلستان گفت:‌ دو طرف اتفاق نظر دارند که رژیم  ایران هرگز نباید به سلاح هسته‌ای دست یابد. دونالد ترامپ گفت، در مذاکرات امروز همچنین درباره مبارزه با تروریسم و لزوم برخورد با کشورهایی که از تروریسم حمایت مالی می‌کنند نیز موافقت کردیم.  وی تأکید کرد انگلستان باید به فشارهایش را به رژیم ایران ادامه دهد.

کرمان؛ اعدام يك زنداني سياسي

دژخیمان خامنه ای یک زندانی سياسي را در زندان کرمان را اعدام کردند. خبرگزاری حکومتی ایسنا روز جمعه  با اعلام این خبر  نوشت:‌  حکم اعدام یحیی احمد یوسفی  پس از تایید از سوی دیوان عالی، در زندان کرمان اجرا شد. بنا به این گزارش رئيس بیدادگاه رژیم در کرمان با اشاره به این که دستگاه  قضاییه اجازه نمی دهد عده ای اراذل واوباش نظم وامنیت جامعه را برهم بزنند گفت: مقوله امنیت شوخی بردار نیست و دستگاه قضائی با عاملان ایجاد ناامنی مماشات نخواهد کرد.

سنندج:‌گل گذاری در محل فاجعه تصادف  

روز جمعه مردم سنندج به منظور یاد بود جانباختگان  فاجعه تصادف تانکر سوخت با اتوبوس حامل مردم و همچنین همدردی با خانواده های کشته شدگان، اقدام به گل گذاری در محل حادثه کردند.  .

عصر روز گذشته نیز مراسم خاکسپاری هموطنان جان‌باخته فاجعه تصادف، با حضور خانواده جانباختگان و جمعی از مردم سنندج برگزار شد.

بستن جاده مغان به اردبیل

اهالی روستای بران واقع در استان اردبیل روز جمعه در اعتراض به  نداشتن آب آشامیدنی جاده اصلی مغان به اردبیل را مسدود کردند.

مشهد:‌ درگیری باندی  

آخوند فرزانه در نمایش جمعه مشهد به بحران درگیریهاي باندی در رژيم اعتراف کرد و با حمله به آخوند روحانی گفت:  دست بردارند از اینکه جامعه ایرانی رو تبدیل کنند به یک دو قطبی که مردم در برابر هم قرار بگیرند، سر مسله انتخابات این شکست خورده آن پیروز شده، آنکه پیروز شده به فکر حفظ جایگاه نباشه به فکر خدمت باشه.