هشدار مجدد وزیرخارجه آمریکا درباره اعمال تروریستی رژیم آخوندی در اروپا

اندازه متن
Aa Aa

هشدار مجدد وزیرخارجه آمریکا درباره اعمال تروریستی رژیم آخوندی در اروپا

هشدار مجدد وزير خارجة آمريكا

درباره اعمال تروريستي رژيم آخوندی در اروپا

وزير خارجة آمريكا روز پنجشنبه 21 تيرماه در آستانة ديدار با مقام‌هاي اروپايي در بروكسل، بار ديگر نسبت به اقدامات تروريستي حكومت آخوندي در كشورهاي اروپايي هشدار داد و بر مقابله با آن تأكيد كرد.

مايك پمپئو با درج نقشه‌يي كه در آن محل‌هاي برخي از اعمال تروريستي رژيم آخوندي از جمله عمليات تروريستي نيروي قدس و حزب‌الشيطان وابسته به رژيم در كشورهاي مختلف اروپايي بين سال‌هاي 1357 تا 1397 از جمله در فرانسه، انگلستان، آلمان، اتريش، ايتاليا، بلغارستان، يونان و تركيه به ثبت رسيده، گفت: «ما از متحدان و شركايمان مي‌خواهيم كه همة منابع مالي را كه اين رژيم از آن براي تأمين مالي تروريسم و جنگ‌هاي نيابتي استفاده مي‌كند، قطع كنيم. معلوم نيست كه در چه زماني (رژيم) ايران تلاش بعدي خود را در يكي از كشورهاي ما براي دامن‌زدن به تروريسم، خشونت و بي‌ثباتي به‌عمل خواهد آورد».

وزير خارجة آمريكا هم‌چنين تأكيد كرد: «(رژيم) ايران در نقض آشكار قطعنامه‌هاي شوراي امنيت به ارسال تسليحات در سراسر خاورميانه ادامه مي‌دهد. رژيم ايران مي‌خواهد در هر كجا كه بتواند، مشكل ايجاد كند.اين  مسئوليت ماست كه آن‌را متوقف كنيم».

پمپئو در پيام ديگري درباره مقابله با مداخلات رژيم در سوريه گفت: «همراه با متحدانمان در انگلستان، فرانسه، آلمان، عربستان و اردن… بر حمايتمان از روند سياسي در سوريه و هدفمان براي حذف نفوذ (رژيم) ايران، شكست‌دادن داعش و مقابله با تسليحات شيميايي، تأكيد كرديم».

آسوشيتدپرس درگزارش هشدارهاي وزير خارجه آمريكا راجع به تروريسم رژيم آخوندي دراروپا نوشت: پمپئو به دستگيري ديپلمات (رژيم ) ايران دروين دررابطه بابمب گذاري درگردهمايي اپوزيسيون ايران اشاره دارد.