اخبار ایران و جهان در یک نگاه ساعت ۱۲۳۰ بیست و سوم تیر

اندازه متن
Aa Aa

اخبار ایران و جهان در یک نگاه

ساعت ۱۲۳۰ بیست و سوم تیر

  1. تظاهرات مردم عراق علیه گروهها و احزاب وابسته به رژیم ایران
  2. فرار یکی از متهمان پرونده مؤسسه غارتگر ثامن الحجج به خارج ایران
  3. افزایش تعداد قربانیان انفجارهای پاکستان به بیش از ۱۳۰ نفر

 

تظاهرات در عراق علیه گروهها واحزاب وابسته به رژیم ایران

تظاهرات مردم عراق در استانهای بصره، نجف، میسان، ذی قار، القادسیه، کربلا و بابل علیه گروهها و احزاب وابسته به رژیم ایران و دخالتهای این رژیم جریان دارد. در پنجمین روز این تظاهرات مردم خشم خود را از  فساد، بیکاری، کمبود خدمات شهری از جمله آب و برق ابراز کردند.  صدها تظاهرکننده روز جمعه ۲۲ تیرماه وارد فرودگاه نجف شدند و باعث لغو پروازها شدند. در بصره ، تظاهرکنندگان جاده مسیر بندر ام القصر را مسدود کردند در عماره٬ معترضان به دفتر حزب الدعوه  نوری مالکی وابسته به رژیم ایران، حمله کردند. در استان ذی قار  تظاهرات کنندگان شعارهائی علیه دخالت رژیم ایران سر دادند… در شهر العماره در استان میسان یک تن از تظاهرکنندگان کشته و ۱۶ تن از معترضان زخمی شدند.

هشدار نسبت به خطر حمله سایبری به زیرساخت‌های آمریکا

مدیر اطلاعات ملی آمریکا نسبت به خطر یک حمله سایبری ویرانگر خارجی توسط رژیمهایی مانند رژیم ایران به زیرساخت های دیجیتال این کشور هشدار داد. دن کوتز در کنفرانسی اعلام کرد پس از گذشت نزدیک به دو دهه از حمله تروریستی ۱۱ سپتامبر ، «چراغ قرمز هشدار» بار دیگر برای آمریکا روشن شده است. امروز زیرساخت دیجیتالی که به کشور خدمات می رساند در معرض خطر حمله مستقیم است.

سیستان و بلوچستان: ‌۷۵ درصد زیرخط فقر امنیت غذایی

علیم یارمحمدی، عضو مجلس ارتجاع از  سیستان و بلوچستان به شرایط بحرانی معیشت مردم این استان اعتراف کرد و گفت: معیشت مردم اصلا خوب نیست. بیش از ۹۵ درصد مردم این استان به غذا و امکانات تغذیه‌یی مناسب دسترسی ندارند. ‌۷۵ درصد مردم زیر خط فقر امنیت غذایی قرار دارند و در واقع مشابه وضع زندگی مردم در آفریقا هستند. بحران به قدری زیاد است که نهادهای حمایتی هم از پس مشکلات مردم این منطقه برنمی‌آیند.‌ شرایط اشتغال بسیار بد است. نه صنعتی وجود دارد و نه کشاورزی.

فرار یکی از متهمان پرونده مؤسسه غارتگر ثامن الحجج

به گزارش رسانه های حکومتی یکی از متهمان پرونده مؤسسه غارتگر ثامن الحجج از کشور فرار کرد. محسن افتخاری سرپرست دادگاه‌های کیفری رژیم در استان تهران با اعلام این خبر گفت: «این پرونده سه متهم دارد که یکی از آن‌ها فعلا متواری شده است».

پیش از این  احمد توکلی، عضو سابق مجلس ارتجاع نوشته بود:‌ اکثر افراد مؤسسه ثامن الحجج ، قاضی‌های باسابقه و فرزندان روحانیون شاخص و شخصیت‌های سیاسی هستند.

حجم مالی پرونده ثامن‌الحجج، حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان است

  آق قلا: قطع برق و تلف شدن ۱۲هزار مرغ   

روز جمعه بر اثر قطعی برق و از کار افتادن هواکش‌ها ۱۲ هزار مرغ در مرغداريهاي شهرستان آق‌قلا واقع در استان گلستان تلف شدند.

پاکستان:‌ افزایش شمار قربانیان حمله به دو میتینگ انتخاباتی  

انفجار در میتینگ های انتخاباتی در دو شهر مستونگ و بننو در ایالت بلوچستان پاکستان ۱۳۲ کشته و ۲۳۰ زخمی برجاي گذاشت. به گزارش رسانه های محلی پاکستان، چندین انفجار در محل برگزاری میتینگ‌های انتخاباتی در  این دو شهر به  وقوع پیوست. در میان کشته شده ها، نواب‌زاده سراج نامزد انتخاباتی حزب عوامی بلوچستان نیز به چشم می خورد.