اخبار ایران و جهان در یک نگاه ساعت ۱۹۳۰ چهارشنبه ۲۷ تیر

اندازه متن
Aa Aa

اخبار ایران و جهان در یک نگاه

ساعت ۱۹۳۰ چهارشنبه ۲۷ تیر

  1.   اسناد کمک مالی به «تروریست‌ها» از جمله به پاسدار قاسم سلیمانی
  2. هویزه:‌ تجمع اعتراضی مردم و جوانان و شعار علیه عضو مجلس ارتجاع افکت ساعدی بی غيرت… ساعدی دروغگو…
  3. تجمع دختران سوخته مدرسه شین‌آباد مقابل دفتر آخوند روحانی

هویزه:‌ تجمع اعتراضی مردم و جوانان بیکار    

سه شنبه شب جمعی از مردم شهر هویزه و جوانان بیکار در این شهر در اعتراض وضعیت موجود و بخصوص بیکاری جوانان و عملکرد ضد مردمی ساعدی عضو مجلس ارتجاع از این شهر،‌ در مقابل فرمانداری رژیم هویز تجمع کردند و مانع خروج ساعدی مزدور شدند و علیه وی شعار دادند.

افکت:‌ شعار

ساعدی بی غيرت… ساعدی دروغگو…

تجمع دختران سوخته شین‌آباد مقابل دفتر آخوند روحانی

دختران دانش‌آموز مدرسه شین آباد در اعتراض به اعزام نشدنشان به خارج برای درمان، مقابل دفتر آخوند روحانی در خیابان پاستور تجمع کردند. آنها بنری در دست داشتند که روی آن نوشته  شده بود: «درمان را حق مسلم خود می‌دانیم». این دختران در  سال ۹۱ بر اثر استفاده از بخاری نفتی کهنه در مدرسه دچار سوختگی شدید شدند. در این حادثه دو دختر دانش آموز کشته و ۲۷ دانش آموز دیگر مجروح شدند.

گسترش اعتراض معلمان و سوزاندن فیشهای حقوقی

جمع دیگری از معلمان و فرهنگیان از تهران، مازندران، اسلام‌آبادغرب، شهریار، رشت و چندین شهر و استان دیگر در همبستگی با دیگر معلمان و فرهنگیان سراسر کشور به کارزار به آتش کشیدن یا پاره کردن فیش‌های حقوقی پیوستند تا اعتراض خود را به افزایش  نیافتن حقوق و به غارت رفتن دسترنجشان از سوی آخوندهای دزد و غارت‌گر، نشان دهند.

 اسناد کمک مالی به «تروریست‌ها»  

شبکه جهانی بی بی سی اسنادی  فاش کرد که نشان می‌دهد دولت قطر مبالغ کلانی به گروهها و افرادی داده است که  در فهرست سیاه تروریسم هستند… مطابق این اسناد که  از ایمیل‌های هک شده به دست آمده یک قلم  ۳۶۰ میلیون دلار پرداخت شده است که ۵۰ میلیون دلار  آن به پاسدار قاسم سلیمانی اختصاص یافته است.

كيهان خامنه اي: ایا روسیه ایران را به ترامپ فروخت؟

کیهان خامنه ای در یادداشت امروز خود با عنوان آیا به روسیه می‌توان اعتماد کرد؟ از جمله نوشت:‌ «راستی! چه کسی اجازه داد روسیه وارد بازی سوریه شود؟ جز ایران؟ روسیه آیا …در نشست هلسینکی ایران را به ترامپ فروخت؟ روابط ایران با روسیه، چین یا هر کشور دیگری در شرق و غرب این عالم روابط ارباب رعیتی نیست. اینکه از تو امتیاز بگیرند و امتیاز ندهند، پس از اجرای کامل تعهداتت مجددا تحریمت کنند، تحقیرت کنند، به هواپیمایت سوخت ندهند و تصریح کنند، حاضر نیستند (یا نمی‌توانند) از این به بعد هم هیچ تضمینی بدهند

بمباران شهر ناوا توسط رژیم جنایتکار اسد

رژیم جنایتکار اسد شهر ناوا در استان درعا را به شدت بمباران کرد. به گفته شاهدان اجساد قربانیان در خیابان‌های این شهر دیده می شوند. علاوه بر آن نظامیان اسد با موشک به این شهر حمله کرده‌اند. مرکز شهر ناوا یکی از بزرگترین مناطقی است که هنوز رزمندگان ارتش آزادی سوریه در آن مستقر هستند و توانسته‌اند آن را حفظ کنند. در این  شهر بیش از ۱۰۰ هزار نفر زندگی می‌کنند.

گسترش تظاهرات در استانهای عراق

به گزارش العربیه تظاهرکنندگان عراقی در بصره به دولت دو روز مهلت دادند تا به خواسته‌های مردم پاسخ دهند، دولت عراق فاش ساخت تلاشهایی برای تهاجم به یکی از مراکز پلیس در منطقه الشعب وجود داشته است . مهاجمین قصد داشتند تا بعضی دستگیر شدگان در تظاهرات اخیر  را آزاد کنند.