اخبار ایران و جهان در یک نگاه ساعت ۰۰۳۰ یکشنبه ۳۱ تیر

اندازه متن
Aa Aa

اشتراک گذاری:

اخبار ایران و جهان در یک نگاه

ساعت ۰۰۳۰ یکشنبه ۳۱ تیر

  1. هیومن رایتس واچ: افزایش سرکوب علیه دانشجویان تظاهرکننده در ایران
  2. وزیر کار آخوند روحانی: خواسته کامیونداران توسط (مجاهدین) به اعتراض تبدیل شد
  3. ادامه تظاهرات در عراق

هیومن رایتس واچ: افزایش سرکوب علیه دانشجویان معترض

هیومن رایتس واچ طی بیانیه یی اعلام کرد رژیم ایران سرکوب علیه دانشجویان تظاهرکننده را شدت بخشیده است.  در این بیانیه آمده است:‌ مقامهای رژیم ایران با احکام زندان و اعمال محدودیت بر فعالیت‌های مسالمت‌آمیز معترضان دانشجویی، سرکوب علیه این دانشجویان را شدت بخشیده‌اند.” سارا لی ویتسون، از مدیران هیومن رایتس واچ از مقامهای رژیم آخوندی خواست تا برخوردها علیه دانشجویان را پایان دهند.

تجمع در تهران، اصفهان و تالش   

مهمانداران و ماموران فنی پشتیبانی شرکت راه آهن رجا در مقابل این شرکت در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند و خواهان دریافت حقوق عقب افتاده خود شدند.

کشاورزان اصفهان روز شنبه در برابر اداره آب این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند و خواهان حقآبه دائمی خود از رودخانه زاینده رود شدند.

در تالش کارگران سد لاستیکی روز شنبه  ششمین روز اعتصاب خود را پشت سرگذاشتند. آنها در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق عقب افتاده دست به اعتصاب زده اند.

وزیرکار آخوند روحانی: خواسته کامیونداران توسط (مجاهدین) به اعتراض تبدیل شد

علی ربیعی وزیر کار آخوند روحانی روز شنبه طی سخنانی در شیراز به نقش مجاهدین در اعتراضها و خیزشها اعتراف کرد و گفت: امروز دشمنان و به خصوص (مجاهدین) مباحث اجتماعی کشور را هدف گرفته اند که این موضوع در بحث کامیونداران کاملا مشخص بود.

وی افزود: خواسته کامیونداران برحق بود اما در کمترین زمان ممکن شبکه های مختلفی توسط (مجاهدین) در جهت جلوه دادن این خواسته به اعتراض راه اندازی شد.

خامنهاي؛ نیاز حیاتی رژیم به صدور تروریسم

خامنه ای در ديدار با ديپلومات تروريستهاي رژيم؛ به نیاز حیاتی رژیم درمانده ولايت به بمب اتم و صدور تروریسم اعتراف کرد و گفت: « مخالفت آمریکا با «توان هسته ای و قدرت غنی سازی بالا و نیز حضور ایران در منطقه»  ناشی از خصومت عمیق آنها با عناصر اقتدار نظام است.  حضور منطقه‌ای جزو عناصر قدرت و امنیت ایران است و عقبه راهبردی کشور محسوب می شود، به همین علت دشمنان با آن مخالفند».

قیمت سکه از مرز ۳ میلیون تومان گذشت

خبرگزاری رسمی رژیم موسوم به ایرنا روز شنبه گزارش داد بازار طلا و سکه هفته جديد را با روند افزايشي آغاز کرد به شکلي که قيمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادي طرح جديد بار ديگر وارد کانال سه ميليون توماني شد. این منبع افزود: هر قطعه سکه تمام بهار آزادي طرح جديد ۱۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان افزايش داشت و سه ميليون و ۱۲۱ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه شد.

ادامه تظاهرات در عراق

تظاهرات در عراق همچنان ادامه دارد. عصر روز شنبه تظاهرات در میدان التحریر بغداد از سر گرفته شد. رادیو بین المللی فرانسه گزارش داد:‌ هزاران شهروند ناراضی عراق، طی ٢٤ ساعت گذشته بار دیگر در خیابان‌های شهرهای جنوب  تظاهرات کردند در “نجف”، “دیوانیه” و به ویژه “بغداد”  مردم علیه بیکاری، فساد و کمبود خدمات شهری به خیابان آمدند. اين منبع افزود: اعتراضات در عراق از دو هفته پیش، از استان “بصره” شروع شد و به دیگر استانها گسترش یافت.

اشتراک گذاری: