اخبار ایران و جهان در یک نگاه ساعت ۱۹۳۰ شنبه ۳۰ تیر

اندازه متن
Aa Aa

اخبار ایران و جهان در یک نگاه

ساعت ۱۹۳۰ شنبه ۳۰ تیر

  1. اصفهان:‌ تجمع اعتراضی هزاران کشاورزان
  2. یک عضو مجلس ارتجاع: تیم اقتصادی دولت باید متناسب با شرایط جنگ اقتصادی باشد
  3. الخو ویدال کوادراس: جلوگیری از حملات تروریستی در اروپا با اخراج عوامل رژیم

اصفهان:‌تجمع اعتراضی  هزاران کشاورزان

هزاران تن از کشاورزان شرق و غرب اصفهان در براآن شمالی روز جمعه تجمع کردند. در این تجمع کشاورزان در واکنش به توهین استاندار رژیم در اصفهان به کشاوران، سخنان او را قطع کردند و با شعار «دروغگو دروغگو» جلسه را ترک کردند.

 یک عضو مجلس ارتجاع: کشور در برهه حساس

جواد ابطحی عضو مجلس ارتجاع با حمله به آخوند روحانی گفت:‌ تیم اقتصادی دولت باید متناسب با شرایط جنگ اقتصادی فعلی باشد. با این تیم اقتصادی دولت نمی‌توانیم به جنگ اقتصادی برویم. این تیم اقتصادی دولت تیم زمان بزم است نه زمان رزم، دولت طی سال‌های گذشته زمان مفید خود را صرف مذاکرات و چشم دوختن به آن برای حل مشکلات صرف کرد. کشور در برهه حساسی قرار دارد.

الخو ویدال کوادراس: اخراج عوامل رژیم؛ جلوگیری از تروريسم در اروپا

آلخو ویدال کوادراس معاون سابق پارلمان اروپا طی مقاله یی که در یورواکتیو درج شده به توطئه تروریستی رژیم در فرانسه اشاره کرد و نوشت:‌ این نوع اقدامات توسط رژیم ایران جدید نيست. در سال ۱۹۹۷ اتحادیه اروپا تمامی سفرایش را به دنبال ترور مخالفان کرد در آلمان فراخواند و عوامل اطلاعاتی رژیم ایران را از اروپا اخراج کرد. ما می توانیم با کاهش روابط دیپلوماتیک و اخراج عوامل رژیم ایران از حملات تروریستی بیشتر در خاک اروپا جلوگیری کنیم.

نگرانی امام جمعه رژیم از تحریمها

آخوند میردامادی در نمایش جمعه اصفهان وحشت رژيم را از عواقب تحريمها نشان داد و  گفت: اروپا امریكا اینها همه مثل لبه های قیچی اند كه ولو به ظاهر مقابل هم قرار گرفته اند اما وقت چیدن مشتركا دیگری را می چینند نباید ما امیدمان به اینها باشد …   

عده ای كه گاهی هم قیافه روشنفكری به خودشان میدهند میگند آقا باید بنشینیم با آمریكا مذاكره كنیم عزیزان ما تا آخر خط داریم می رسیم، بعضی میگویند تسلیم بشویم تا موذی گری دشمن ادامه پیدا نكند .

اسکای نیوز:‌ فروپاشی اقتصاد رژیم ایران درآستانه تحریمها

اسکای نیوز درباره تأثیر تحریمهای آمریکا علیه رژیم ایران گزارش داد: اقتصاد رژیم ایران شروع به فروپاشی کرده  و میزان بیکاری و فقر نیز افزایش یافته است. ناظران می گویند اقتصاد رژیم متزلزل  است و به تدریج  دارد از منظومه اقتصاد جهانی خارج می شود. این امر باعث شده است که در شهرهای مختلف ایران مردم دست به تظاهرات بزنند. کارشناسان می گویند در سال ۲۰۱۹ اقتصاد رژیم ایران شاهد ۴ درصد افت خواهدبود..

هشدار مقامهای آمریکا نسبت به حملات سایبری رژيم آخوندی

مقام‌های آمریکایی روز جمعه نسبت به حملات سایبری توسط رژیم ایران هشدار دادند. به گزارش ان بی سی نیوز این مقامها که خواسته اند نامشان فاش نشود گفته‌اند، هکرهای رژیم ایران زمینه سازی لازم را برای حملات سایبری گسترده به زیر ساخت‌ها آمریکا و اروپا و همچنین شرکت‌های خصوصی فراهم کرده‌اند. آنها همچنین تاکید کردند، آمریکا هشدارهای امنیتی ضروری را برای مقابله با چنین حملاتی به همپیمانان خود داده است.

 محمود عباس: فراخوان به اقدام جهاني عليه حملات به غزه

محمود عباس رئیس دولت فلسطین از جامعه جهانی خواست برای توقف حملات اسرائیل علیه غزه اقدام کند. به گزارش خبرگزاری رسمی فلسطین، دفتر رئیس دولت فلسطین طی بیانیه اعلام کرد محمود عباس از جامعه جهانی خواست برای توقف حملات اسرائیل علیه غزه وارد عمل شوند.