اندازه متن
Aa Aa

فراخوان محمود عباس برای کمک به مردم فلسطین

محمود عباس رئیس دولت فلسطین جمعه شب در اطلاعیه ای نسبت به  سیاست خشونت طلبی که هم اکنون در نوار غزه حاکم است هشدار داد و از جامعه جهانی خواست تا برای جلوگیری از وخامت خطرناک وضعیت کنونی وارد عمل شود.

دفتر رئیس دولت فلسطین اشاره کرد محمود عباس تماس با طرفهای بین المللی و منطقه ای را شروع کرده تا بحرانی که هم اکنون در حال افزایش است مهار شود .

تنش در مرز اسرائیل و غزه

خبرگزاری وفا بیستم ژوئیه ۲۰۱۸ گفت اسرائیل روز شنبه ۱۴ ژوئیه آژیر خطر را در شهرک‌های مسکونی نزدیک نوار غزه به صدا در آورد و جنگنده‌های اسرائیلی  اهدافی در نوار غزه از جمله یک تونل را بمباران کردند.

العربیه گفت ارتش اسرائیل اعلام کرد عده‌یی در غزه به سمت سربازان ارتش اسرائیل نارنجک و کوکتل مولوتوف پرتاب کرده‌اند، یک سرباز اسرائیلی را با نارنجک زخمی کرده‌اند. در بیانیه‌ای که ارتش اسرائیل منتشر کرد آمده است، هواپیماهای جنگی اهدافی در نوار غزه را بمباران کرده‌اند و سامانه گنبد آهنین موشک‌های شلیک‌ شده از سمت نوار غزه را رهگیری و منهدم کرده است.

شاهدان عینی فلسطینی گفتند جنگنده‌های اسرائیلی دو بار مواضع نیروهای حماس را در شرق اردوگاه البریج در نوار غزه با انواع موشک بمباران کرده‌اند. دو پایگاه دیگر آنها  در شمال نوار غزه نیز مورد حمله موشکی قرار گرفت.

چندین موشک به یک زمین کشاورزی در نزدیکی گذرگاه صوفا در شرق رفح در جنوب نوار غزه نیز اصابت کرده است .

شاهدان عینی از شلیک ۳۰ خمپاره و تعدادی موشک از سوی غزه  به شهرک‌های اسرائیلی خبر دادند.

کشته شدن یک جوان فلسطینی

طی  درگیری‌های روز جمعه ۲۹ تیر۹۷ یک نوجوان فلسطینی کشته و ۲۲۰ نفر زخمی شدند. این درگیری در نزدیکی حد فاصل بین اسرائیل و شرق شهر غزه رخ داده است .

هزاران نفر از فلسطینی‌ها عصر روز جمعه ۲۹ تیرماه ۹۷ در مناطق مرزی  شرق غزه تجمع کرده و عده ای از آنها اقدام به سوزاندن لاستیک‌های خودرو کردند.

بدنبال این تظاهرات تنش در نوار غزه بیشتر شد و هواپیماهای جنگی اسرائیل به همراه تانک های ارتش آن  مواضع حماس را گلوله باران  کردند.

علاوه بر این  در حملات نظامی اسرائیل  به راهپیمایی بازگشت بزرگ در مرز غزه یک فلسطینی جان باخت  و ۱۲۰ نفر دیگر زخمی یا بر اثر تنفس گاز اشک آور دچار  حالت خفگی شده اند.

فراخوان محمود عباس برای کمک به مردم فلسطین