نماینده پیشین پارلمان ایتالیا–یک واقعیت برجسته کارزارمقاومت ایران علیه رژیم است

اندازه متن
Aa Aa

اشتراک گذاری:

نماینده پیشین پارلمان ایتالیا–یک واقعیت برجسته کارزارمقاومت ایران علیه رژیم است

توني ماتارلي نماينده پيشين پارلمان ايتاليا طی مقاله ای در هافینگتون  پست نوشت: فراتر از سياستهاي كليشه اي در خاورميانه، يك واقعيت برجسته وجود دارد و آن هم  کارزار مقاومت مردم تحت ستم ایران دربرابر دیکتاتوری مذهبی است.  در 30 ژوئن گذشته در پاريس دهها هزار ايراني كه از هر گوشه جهان آمده بودنددریک گردهمایی بزرگ تصویری قدرتمند از  ايران آزاد و دمكراتيك را ارائه کردند که  با حمايت بسياري از مقامات و چهره های سياسي و روشنفكران جهاني همراه بود.

پيامي كه در این گردهمایی و در جلسات پیرامون آن فرستاده ميشد تنها يك چيز بود: «يك ايران ديگر وجود دارد»! و همانطور كه مريم رجوي رئيس جمهور منتخب شوراي ملي مقاومت روشن كرد، درحالیکه اعتراضات مردمی ادامه دارد، علائم و نشانه هاي بسیاری، حاکی از پايان رژيم تيرگی و تاریکی است.

توني ماتارلي در ادامه می نویسد:‌ائتلاف دموکراتیک شوراي ملي مقاومت ايران برنامه ای دارد كه اعلاميه جهاني حقوق بشر و كنوانسيونهاي بين المللي( از جمله درباره آزادي انجمنها و آزادي بيان و عقيده و مذهب ) را در برمی گیرد و برنامه آن روشن میکند كه چگونه يك ايران آزاد و دمكراتيك ميتواند به ثبات در منطقه خاورميانه كمك كند. درحالیکه رژیم حاکم برایران اصلي ترين عامل بي ثباتي در این منطقه است.

اشتراک گذاری: