هشدار آمریکا در مورد  حمله سایبری  رژیم ایران

اندازه متن
Aa Aa

هشدار آمریکا در مورد  حمله سایبری  رژیم ایران

مقام‌های آمریکایی نسبت به زمینه سازی رژیم ایران  برای حمله سایبری  هشدار دادند.

مقام‌های آمریکایی اعلام کردند، هکرهای رژیم ایران زمینه سازی لازم را برای حملات سایبری گسترده به زیر ساخت‌های آمریکا و اروپا و همچنین شرکت‌های خصوصی فراهم کرده‌اند. آنها همچنین تاکید کردند، آمریکا هشدارهای امنیتی ضروری را برای مقابله با چنین حملاتی به همپیمانان خود داده است.

مقامهای آمریکایی: حمله سایبری رژیم ایران تهدید امینتی است  

دن کوتز، مدیر اطلاعات ملی آمریکا و راد روزنستاین معاون دادستان کل ایالات متحده، روز جمعه ۲۹تیر در نشست امنیتی آسپن در کلرادو نسبت به تهدیدهای سایبری روسیه، چین، ایران و کره شمالی هشدار دادند.

مدیر آژانس اطلاعات ملی آمریکا در همین زمینه هفته گذشته نیز گفته بود، چهار کشور ایران، روسیه، چین و کره شمالی «هر روز» به حمله سایبری به شبکه‌های کامپیوتری دولتی و ایالتی و محلی آمریکا دست می‌زنند.

او به کمپانی‌ها و دانشگاه‌های آمریکایی نیز به عنوان دیگر اهداف این حملات اشاره کرد.

کریستین نیلسن، وزیر امنیت داخلی آمریکا نیز پیشتر از احتمال حمله سایبری هکرهای ایرانی در پی خروج آمریکا از توافق شش قدرت جهانی با ایران،برجام خبر داد.  وی با این حال تاکید کرده بود که آمریکا آماده مقابله با چنین حملاتی است.

واکنش رژیم ایران به هشدارهای آمریکا در مورد حمله سایبری

رایزن مطبوعاتی دفتر نمایندگی رژیم ایران در سازمان ملل متحد روز جمعه گفت

رژیم ایران هیچ قصدی برای درگیر شدن در یک جنگ سایبری با آمریکا را ندارد، بلکه به احتمال زیاد این آمریکا است که به دنبال سوء ظن حمله است، تا دلیلی برای حمله سایبری به ایران داشته باشد.

علیرضا میر یوسفی افزود: فعالیتهای سایبری کشور متبوعش جنبه دفاعی دارند و محافظت از کشور ضروری هستند.

پیشینه رژیم ایران در حمله سایبری

دولت آمریکا سال‌هاست که فعالیت سایبری هکرهایی را که گفته می‌شود با رژیم ایران مرتبط هستند زیر نظر دارد و در مواردی برخی از آنها را تحریم کرده یا تحت تعقیب قضایی قرار داده است.

از جمله در فروردین‌ماه سال جاری، وزارت خزانه‌داری آمریکا یک موسسه و ده تن از عوامل رژیم ایران را به اتهام هک کردن صدها دانشگاه آمریکایی و بین‌المللی تحریم کرد.

این نهاد و ۱۰ ایرانی به هک بیش از ۳۱ ترابایت اطلاعات دانشگاهی از ۱۴۴ دانشگاه آمریکایی و ۱۷۶ دانشگاه بین‌المللی در ۲۱ کشور متهم هستند.

دولت باراک اوباما نیز در سال ۲۰۱۶ علیه هفت تن از عوامل رژیم ایران به خاطر مختل کردن شبکه کامپیوتری ده‌ها بانک آمریکایی و تلاش برای بستن یک سد در نیویورک اعلام جرم کرد.

پیش از این بنیاد کارنگی درآمریکا در گزارشی اعلام کرده بود که نهادهای امنیتی در ایران، به طور فزاینده‌ای در زمینه جاسوسی سایبر و حملات تخریبی ورزیده شده‌اند و دامنه اقدامات آنها از مخالفان حکومت ایران در داخل و خارج از کشور، و نهادهای مدنی در ایران، تا سازمان‌های دولتی، دفاعی، تجاری و دیپلماتیک در آمریکا، اسرائیل، آلمان و عربستان سعودی را در بر می‌گیرد.

 

مطالب مرتبط :

نشریه کنگره آمریکا: حملات جدید موجب نگرانیها درباره تهدید سایبری ایران شد

وزارت خزانه داری آمریکا 10مقام و  یک نهاد مستقر در ایران را به خاطر حملات سایبری تحت تحریم قرار داد

جزییاتی از حمله سایبری در ابعاد جهانی

هشدار آمریکا در مورد  حمله سایبری  رژیم ایران