اخبار ایران و جهان در یک نگاه ساعت ۰۱۳۰ دوشنبه یکم مرداد

اندازه متن
Aa Aa

اخبار ایران و جهان در یک نگاه

ساعت ۰۱۳۰ دوشنبه یکم مرداد

  1. مریم رجوی: درود به مردم به پا خواسته برازجان
  2. اعتراضات فرهنگیان بازنشسته و آموزشیاران در تهران با شعار معلم زندانی آزاد باید گردد
  3. مقاومت ايران به فرهنگيان و بازنشستگان و غارت شدگان درود فرستاد

مریم رجوی: درود به مردم به پا خواسته برازجان

روز یکشنبه مردم خشمگین و به جان آمده برازجان بار دیگر در اعتراض به نبود آب آشامیدنی به خیابان آمدند و اقدام به بستن جاده برازجان – بوشهر کردند. آنان با اتش زدن لاستیک جاده ورودی شهر رامسدود کردند.

در رابطه با اعتراضات مردم براز جان خانم مریم رجوی گفت: درود به مردم به پا خواسته برازجان به ویژه زنان شجاع و جوانان بی باکی که به خاطر مشکل بی آبی دست به اعتر اض زدند و با عوامل و مزدوران رژیم آخوندی به مقابله برخاستند.

تظاهرات با شعار معلم زنداني آزاد بايد گردد در مقابل مجلس ارتجاع

دبیرخانه شورای ملی مقاومت طی اطلاعیه یی اعلام کرد جمع کثیری از فرهنگيان باز نشسته و ديگر بازنشستگان كه از شهرهای مختلف به تهران آمده بودند، در اعتراض به پرداخت نشدن مطالباتشان در مقابل مجلس رژیم دست به تجمع زدند. علاوه بر بازنشستگان، آموزشیاران نهضت سوادآموزی، همچنین صدها کارشناس بیمه کشاورزی در میان معترضان بودند. تظاهرکنندگان از جمله شعار می دادند:‌ سوریه را رها کن فکری به حال ما کن؛ معلم زندانی آزاد باید گردد. دشمن ما همین جاست دروغ می گن آمریکاست.

درود مقاومت ایران به معترضان روز یکشنبه

مقاومت ايران با درود به فرهنگيان و بازنشستگان و غارت شدگان معترض تأکيد مي‌كند فقر و بيكاري و نابودي محيط زيست ارمغان آخوندهاي فاسد حاكم است. سرنگوني اين رژيم و استقرار آزادي و دموكراسي اولين قدم براي پايان فقر و فساد و بي‌عدالتي است.

خسارات فراوان زمین لرزه کرمانشاه

بنا به گزارشهای منتشر شده زمین لرزه پنج و نه دهم ریشتری تازه آباد کرمانشاه خسارات فراوانی به مردم منطقه وارد کرده است. بسیاری از خانه ها بر اثر شدت زمین لرزه تخریب یا فرو ریخته است. گزارشها حاکی است بە دلیل نبود آمبولانس، مردم با خودروهای خود مجروحان را به بیمارستان منتقل می کنند.

 هفتمین روز اعتصاب کارگران سد لاستیکی تالش

کارگران سد لاستیکی تالش روز یکشنبه هفتمین روز اعتصاب خود را پشت سر گذاشتند. آنها در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق عقب افتاده اعتصاب کردند.

بحران آب در چوئبده آبادان

شهر چوئبده ۳۵ کیلومتری جنوب شرقی آبادان در استان خوزستان روز یکشنبه شاهد صف طولانی توزیع آب بود. آب لوله کشی چند روز است بطور کامل در این شهر قطع است.

ارومیه:‌ پلمپ محل کسب و کار مردم توسط مأموران سرکوبگر

مأموران سرکوبگر شهرداری در ارومیه محل کسب و کار مردم را بجرم نپرداختن عوارض با گذاشتن بلوکهای سیمانی مسدود و آنها را پلمپ کردند. این اقدام در حالی صورت گرفت که تعدادی از مشتری ها نیز در داخل مغازه گیر کرده بودند.

دلار به ۹ هزار تومان و سکه به ۳ میلیون و۳۰۰ هزار تومان رسید

روز یکشنبه ۳۱ تیر قیمت هر دلار آمریکا در بازار غیررسمی تهران به حدود ۹ هزار تومان رسید. قیمت سکه نیز به حدود ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید. قیمت یورو روز یکشنبه تا ۱۰ هزار و ۴۰۰ تومان افزایش یافت.