اخبار ایران و جهان در یک نگاه ساعت ۱۷۳۰ یکشنبه ۳۱ تیر

اندازه متن
Aa Aa

اشتراک گذاری:

اخبار ایران و جهان در یک نگاه

ساعت ۱۷۳۰ یکشنبه ۳۱ تیر

  1. برازجان: بستن جاده بوشهر-برازجان در اعتراض به نبود آب آشامیدنی
  2. راهپیمایی صدها تن از بازنشستگان کشوری از مقابل مجلس ارتجاع
  3. اعتراف نایب رئیس اتاق بازرگانی رژیم به پولشویی

برازجان: بستن جاده  در اعتراض به نبود آب آشامیدنی   

مردم برازجان امروز یکشنبه بار دیگر در اعتراض به نبود آب آشامیدنی جاده بوشهر به برازجان را با آتش زدن لاستیک مسدود کردند و ورودی شهر را بستند.

تجمع بازنشستگان فرهنگی مقابل مجلس ارتجاع

جمع کثیری از بازنشستگان فرهنگی صبح روز یکشنبه در مقابل مجلس ارتجاع تجمع اعتراضی برگزار کردند و خواهان مطالبات خود شدند. شعار بازنشستگان:

حقوق ما ریالیه هزینه ها دلاریه

یه اختلاس کم بشه مشکل ما حل میشه

سوریه رو رها کن فکری  به حال ما کن

معلم زندانی آزاد باید گردد

تا حق خود نگیریم از پا نمی نشبنیم

معیشت منزلت حق مسلم ماست

دشمن ما همین جاست دروغ میگن آمریکاست

سفره ما خالیه ظلم و ستم کافیه

راهپیمایی از مقابل مجلس ارتجاع

بازنشستگان کشوری شرکت کنندگان در مقابل مجلس ارتجاع پس از سوزاندن برگه حکم‌های خود به طرف سازمان برنامه و بودجه رژیم شروع به راهپیمایی کردند.

تجمع آمورشیاران نهضت سوادآموزی

روز یکشنبه همزمان با تجمع فرهنگیان بازنشسته؛ جمعی از آموزشیاران نهضت سوادآموزی در اعتراض به تبعیض موجود مقابل مجلس ارتجاع تجمع کردند وخواستار تعیین تکلیف وضعیت استخدامی خود شدند.شعار:

یا حجهبن الحسن ریشه ظلمو بکن

تجمع پرسنل صندوق بیمه کشاورزی

پرسنل صندوق بیمه کشاورزی صبح روز یکشنبه در مقابل مجلس ارتجاع تجمع اعتراضی برگزار کردند و خواستار مطالباتشان شدند. آنها که از سراسر کشور به تهران آمده‌اند، خواستار رفع سریع ایرادات وارده به طرح جذب خود بودند.

تهران: تجمع بازنشستگان فولاد

بازنشستگان فولاد در تهران روز یکشنبه در اعتراض به پرداخت نشدن مطالباتشان در مقابل صندوق بازنشستگی فولاد در خیابان وزرا تجمع کردند. بازنشستگان از کرمان، اصفهان، مشهد، مبارکه، زیرآب، طبس، سمنان، شاهرود، سنگرود  در این تجمع شرکت داشتند.

مشهد:‌اعدام دو زندانی در ملا عام

صبح امروز یک‌شنبه قضائیه جنایتکار رژیم برای ایجاد فضای رعب و وحشت ۲زندانی را به اتهام قتل در ملاءعام در شهر مشهد به دار آویخت.

رژیم در وحشت از اعتراض و خشم مردم نسبت به این صحنه های نفرت انگیز در سطح شهر؛ تعداد بسیار زیادی از نیروهای سرکوبگر انتظامی را در محل مستقر کرده بود.

اعتراف نایب رئیس اتاق بازرگانی رژیم به پولشویی

نایب رئیس اتاق بازرگانی رژیم به پولشویی اعتراف کرد و گفت: من فکر می‌کنم متجاوز از ۱۵۰ هزار میلیارد تومان از گردش‌های مالی اقتصادی کشور زیرزمینی است و خارج از رصد مالیاتی است و عملا به صورت پولشویی انجام می‌شود.

پدرام سلطانی که با خبرگزاری حکومتی ایلنا مصاحبه می‌کرد افزود:‌ «برخی بانک‌ها با این موضوع همکاری نمی‌کنند زیرا پایه آنها بر اساس شفافیت نیست و بسیار تحت تسلط کانون‌های قدرت هستند، و فرمان می‌گیرند که در این خصوص با سازمان مالیات همکاری نکنند.»

قیمت دلار به ۸هزار و ۸۰۰تومان رسید

صبح روز یکشنبه قیمت دلار در بازار آزاد تهران به ۸هزار و ۸۰۰تومان، قیمت یورو به ۱۰هزار و ۳۲۰تومان و پوند به ۱۱هزار و ۵۰۰ تومان رسید.

زمین لرزه  5 و 9 دهم ریشتری کرمانشاه را لرزاند

ساعت ۱۴ و ۳۷ دقیقه روز یکشنبه زمین لرزه یی به قدرت ۵ و ۹دهم درجه در مقیاس ریشتر تازه آباد کرمانشاه را لرزاند. این زمین لرزه در عمق ۸کیلومتری زمین به وقوع پیوست. این زمین لرزه منطقه وسیعی از استان کرمانشاه، ایلام و کردستان احساس شد.

اشتراک گذاری: