بستن جاده برازجان توسط مردم دراعتراض به بی آبی و اعتراضات سایراقشارمیهن

اندازه متن
Aa Aa

بستن جاده برازجان توسط مردم دراعتراض به بی آبی و اعتراضات سایراقشارمیهن

صبح یک‌شنبه۳۱تیرماه۹۷ مردم خشمگین و به جان آمده برازجان بار دیگر در اعتراض به نبود آب آشامیدنی به خیابان آمدند و اقدام به بستن جاده برازجان – بوشهر  و برازجان به اهرم کردند. آنان با آتش زدن لاستیک جاده و ورودی شهر را در مناطق مختلف مسدود کردند

در رابطه با اعتراضات مردم برازجان، خانم مريم رجوي گفت:

درود به مردم بپاخاسته برازجان به ويژه زنان شجاع و جوانان بيباك كه بخاطر مشكل بيآبي دست به اعتراض زدند و با عوامل و مزدوران رژيم آخوندي به مقابله برخاستند

مردم داراب نيز روز شنبه در اعتراض به بي آبي و بحران آب آشاميدني در اين شهر، روز شنبه دست به اعتراض زدند و جاده داراب به بوشهر  را بستند.

روز یکشنبه ۳۱ تیرماه؛ جمع کثیری از بازنشستگان کشوری و فرهنگی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در اعتراض برآورده نشدن مطالبات شان در مقابل مجلس ارتجاع تجمع اعتراضی برگزار کردند.

آمورشیاران نهضت سوادآموزی در اعتراض به تبعیض موجود اقدام به تجمع کرده وخواستار تعیین تکلیف وضعیت استخدامی خود شدند.

بازنشستگان که از شهرهای مختلف در مقابل مجلس تجمع کرده بودند؛ شعار می دادند:

سوریه رو رها کن فکری  به حال ما کن

معلم زندانی آزاد باید گردد

دشمن ما همین جاست دروغ میگن آمریکاست

شرکت کنندگان در تجمع مقابل مجلس ضمن سردادن شعار «این فیش حق ما نیست» پس از پاره کردن و سوزاندن برگه حکم‌های خود؛ به طرف سازمان برنامه و بودجه راهپیمایی نمودند.

صبح یک‌شنبه بازنشستگان فولاد که از شهرهای کرمان، اصفهان، مشهد، مبارکه، زیرآب، طبس، سمنان، شاهرود و سنگرود به تهران آمده‌ بودند، در اعتراض به وضعیت بد معیشتی و مطالبات پرداخت نشده‌ خود مقابل ساختمان صندوق بازنشستگی رژيم در تهران دست به تجمع زدند.

بازنشستگان فرهنگی در مشهد نيز در اعتراض به دریافت نکردن مطالبات شان در مقابل استانداری رژیم در مشهد تجمع اعتراضی برگزار کردند.

روز شنبه۳۰تیر۹۷  غارت شدگان موسسه ثامن_الحجج در تهران در اعتراض به عدم دریافت سپرده های خود در دفتر این موسسه غارتگر تجمع کردند.

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران با صدور اطلاعيه اي درباره تظاهرات گسترده فرهنگيان بازنشستگان در مقابل مجلس ارتجاع با شعار معلم زنداني آزاد بايد گردد و همچنين  تجمع فرهنگيان در مشهد و اعتراضات بازنشستگان كارخانجات فولاد از شهرهاي مختلف و غارت شدگان موسسات مالي حكومتي در تهران اعلام كرد:

مقاومت ايران با درود به فرهنگيان و بازنشستگان و غارت شدگان معترض تاكيد ميكند فقر و بيكاري و نابودي محيط زيست ارمغان آخوندهاي فاسد حاكم است. سرنگوني اين رژيم و استقرار آزادي و دمكراسي اولين قدم براي پايان فقر و فساد و بي عدالتي است.

روز یکشنبه۳۱ تیر ماه؛ کارگران شرکت کندر condor سمنان در اعتراض به اخاذی های رژیم و افزایش نامتعارف مالیات این شرکت، در مقابل اداره کل امور مالیاتی استان سمنان تجمع کردند.

روز شنبه جوشکاران ساختمانی در مشهد در اعتراض به گرانی و یکسان سازی قیمت ها دست به اعتراض و اعتصاب زدند. 

کارگران راه آهن شمال شرق از صبح روز شنبه ۳۰ تیر دست به اعتصاب زدند. کارگران سمنان شاهرود و دامغان سه ماه است که حقوق و حق بیمه نگرفته اند. این اعتصاب ادامه دارد.

کشاورزان معترض اصفهاني كه خواهان حقآبه دائمی هستند، در برابر اداره آب اصفهان تجمع اعتراضی برگزار کردند.