حسن روحانی:‌ سخن گفتن با آمریکا معنایی جز تسلیم ندارد

اندازه متن
Aa Aa

حسن روحانی:‌ سخن گفتن با آمریکا معنایی جز تسلیم ندارد

آخوند حسن روحانی امروز یکشنبه ۳۱تیر۹۷ در دیدار با رؤسای نمایندگیهای رژیم در خارج ـ لانه های جاسوسی  و تروریسم ـ از حرفی که در مورد بسته تنگه هرمز در جریان سفر به اروپا زده بود عقب نشینی کرد

روحانی گفت: «کسی که اندکی سیاست بفهمد، نمی گوید جلوی صادرات نفت ایران را می گیریم. تنگه های زیادی داریم؛ تنگه هرمز فقط یکی از آنهاست. آقای ترامپ! با دم شیر بازی نکن، پشیمان کننده است. در همه منطقه پهن شده اید؛ معنای حرف هایتان را بفهمید»

عبارت آخوندی روحانی در مورد بازی با دم شیر به طرز گسترده یی با عث خنده و مضحکه کاربران فضای مجازی شده است.

سخنان آخوند روحانی در مورد تنگه هرمز و پس گرفتن تهدیدش برای بستن آن در حالی است که روز گذشته خامنه ای در جمع رؤسای نمایندگی های رژیم از تهدید توخالی وی در اروپا حمایت کرده و گفته بود:‌ اظهارات رئیس جمهور که اگر نفت ایران صادر نشود، نفت هیچ کشوری در منطقه صادر نخواهد شد، سخنانی مهم و حاکی از سیاست و رویکرد نظام است. وظیفه وزارت امور خارجه پیگیری جدی این‌گونه مواضع رئیس‌جمهور است».

 

 روحانی:‌ تسلیم آمریکا نمی شویم

آخوند روحانی که تمامی سرمایه گذاری اش روی برجام با تصمیم رئيس جمهور آمریکا برای لغو آن برباد رفته است گفت:  «دو راه داریم؛ تسلیم یا مقاومت؛ امروز سخن گفتن با آمریکا معنایی جز تسلیم و پایان دستاوردهای ملت ایران ندارد. در برابر قلدر دروغگویی چون ترامپ اگر تسلیم شویم؛ ایران را غارت می‌کنند»

روحانی:‌ رئیس‌جمهور آمریکا دارای نقشه‌های شوم است

آخوند روحانی روز ۲۳خرداد۹۷  در واکنش به لغو برجام و مواضع دولت آمریکا گفت:‌ دشمنی هم حد و چارچوبی دارد. ما در تاریخ قاتل کم نداشته‌ایم اما همه آنها شمر نبودند، خائن زیاد داشته‌ایم اما ابن ملجم یکی بیشتر نداشته‌ایم؛ همه دولتهای آمریکا دشمن ملت ایران بودند، اما رئیس دولت فعلی بدتر، خبیث‌تر و با نقشه‌های شوم‌تر از دولتهای قبلی است.

 مطالب مرتبط

·        تسلیم شدن یا  مقاومت کردن در حالی که روی پل رفته‌ایم

·        ناامیدی از برجام اروپایی

 

 

حسن روحانی:‌ سخن گفتن با آمریکا معنایی جز تسلیم ندارد