نامه دیوید کلارینوال رهبرگروه پارلمانی حزب حاکم لیبرال به نخست وزیربلژیک

اندازه متن
Aa Aa

نامه دیوید کلارینوال رهبرگروه پارلمانی حزب حاکم لیبرال به نخست وزیربلژیک

نامه دیوید کلارینوال

رهبر گروه پارلمانی حزب حاكم لیبرال در پارلمان بلژیک

به  نخست وزیر اين كشور

۱۹ ژوئیه ۲۰۱۸

 

اسدالله اسدی دیپلمات دستگیر شده رژیم ایران درآلمان

باید هر چه زودتر به دادگاه بلژیک تحویل داده شود

اقداماتی انجام دهید تا حاکمیت قانون و تحقق عدالت

هرگز  مورد مصالحه قرار نگیرد

 

رژيم ايران برای جلوگیری از تحویل دادن وی

به دستگاه عدالت بلژیک اعمال فشار می کند

آقای شارل ميشل نخست وزیر بلژيك

از طریق این نامه اجازه بدهید قبل از هر چیز از طرف دوستانم در شورای ملی مقاومت ایران صادقانه ترین تشکرات را از شما و همچنین از سرویس های امنیتی ما برای کمک به خنثی شدن حمله بمب گذاری در مقیاس بزرگ  که تجمع اپوزیسیون ایران در پاریس را مورد هدف قرار داده بود، ابراز كنم.

من خودم در میان سخنرانان این جلسه بودم که دهها هزار هوادار تغییر دموکراتیک در ایران را همراه با  بسیاری از سیاستمداران اروپایی و آمریکایی، گرد هم آورده بود.

ما از طریق مطبوعات خبردار شدیم که یک دیپلمات از سفارت رژيم ایران در وین، اسدالله اسدی، در جریان این حمله در آلمان دستگیر شد و بلژیک خواستار استرداد وی برای تحقیقات شده است.

(مقاومت ایران هشدار داده که) رژیم ایران در تلاش برای جلوگیری از اجرای عدالت با اعمال فشار بر دولت آلمان است و تلاش دارد دیپلمات خود را ، به جای تحویل دادن وی به دستگاه عدالت بلژیک. به اتریش بازگرداند

اطلاعات قابل اعتماد ارائه شده نشان می دهد که تهران روی ارتباطات سطح بالا خود در وین و برلین حساب میکند تا دیپلمات خود را به اتریش منتقل کند که آنجا برای او امکان برگشتن به ایران آسان تر خواهد شد و به این ترتيب بتواند از چنگ عدالت بگریزد.

از نظر متخصصین قضایی مصونیت دیپلماتیک اسدی در این مورد صدق نمیکند. چرا که جرمی که او بخاطر آن مورد بازخواست میباشد در کشوری که او در آن از مصونیت دیپلماتیک برخوردار است رخ نداده و همچنین دستگیری وی در زمانی رخ داده که خارج از اتریش بسر میبرده.

من نگران این مسئله هستم که رژیم بتواند با استفاده از فشار و ارعاب از دست عدالت بلژیک بگریزد.

من روی هوشیاری خاص شما حساب میکنم که اقداماتی انجام دهید تا اطمینان حاصل شود که حاکمیت قانون و تحقق عدالت هرگز تحت هیچ شرایطی  مورد مصالحه قرار نگیرد، و اینکه دیپلمات دستگیر شده هر چه زودتر به دادگاه بلژیک تحویل داده شود.

ديويد کلارینوال ،

نماینده پارلمان – شهردار