در خاطره روزها ۶ مرداد ۱۳۹۷- ۲۸ ژوئیه

اندازه متن
Aa Aa

در خاطره روزها ۶ مرداد ۱۳۹۷

كشتار ساكنان بيدفاع در اشرف

كشتار ساكنان بيدفاع در اشرف

۶ مرداد ۱۳۸۸-۲۸ ژوئيه كشتار ساكنان بيدفاع در اشرف

كميته سركوب اشرف در دولت عراق، به فرمان «خامنهاي» در ششم و هفتم مرداد حمله مرگباري را در قرارگاه اشرف سازمان داد كه طي آن ۱۱تن از ساكنان بيدفاع كشته، ۳۷۰تن مجروح و بيش از ۱۰۰۰نفر مصدوم شدند. مزدوران در اين تهاجم وحشيانة ۳۶تن از ساكنان اشرف را نيز به گروگان‌گرفتند.

 

 

آغاز قتل عام زندانيان سياسي

آغاز قتل عام زندانيان سياسي

۶ مرداد ۱۳۶۷-۲۸ ژوئيه آغاز قتل عام زندانيان سياسي

پس از آن‌كه خميني  در وحشت از خطر سرنگوني به‌دست ارتش آزاديبخش ملي، زهر آتش‌بس را در جنگ ضدميهني سر‌كشيد، دستور قتل‌عام زندانيان سياسي را صادر كرد. در اين قتل عام سي هزار از زندانيان سياسي مجاهد و مبارز در دادگاههای چند دقیقه‌یی برسر آرمان خود ايستادند و سر به‌دارشدند.

 

 

مرگ ۴۲هزار آلماني

مرگ ۴۲هزار آلماني

۶ مرداد -۲۸ ژوئیه«۱۹۴۳ ميلادي» مرگ ۴۲هزار آلماني

نيروي هوايي انگلستان، با بمباران سنگين، هامبورگ را به آتش كشيد. بعدها ثابت شد اين شهر عاري از نظاميان بود. در اين بمباران، بيش از ۴۲ هزار تن از ساكنان هامبورگ، معروف به شهر عمودي كشته و سه چهارم ساختمان هاي شهر ويران شد.

 

 

درگذشت سباستيان باخ

درگذشت سباستيان باخ

۶ مرداد -۲۸ ژوئیه«۱۷۵۰ ميلادي» درگذشت سباستيان باخ

«يوهان سباستيان باخ» آهنگساز و نوازنده ارگ و هارپسیکورد اهل آلمان بود که آثارش برای دسته آواز، ارکستر و تک‌سازها، تقریباً تمام انواع متفاوت موسیقی دوره باروک را دربرمی‌گیرد و موسیقی آن دوران را به بلوغ خویش رسانده‌است. کنسرتوهای براندنبورگ، او از معروفترین آثار اوست.

 

 

درگذشت ويوالدي

درگذشت ويوالدي

۶ مرداد -۲۸ ژوئیه«۱۷۴۱ ميلادي» درگذشت ويوالدي

«آنتونيو ويوالدي» متولد ونیز ایتالیا، آهنگساز موسیقی باروک، ویولونیست، معلم و روحانی است. در زمان زندگیش آثارش در سرتاسر اروپا گسترش یافت. او سازنده کنسرتوهای بسیاری برای ویولون و همچنین سازنده بیش از چهل اپرا میباشد. کار مشهور او مجموعه‌ای از کنسرتوهای ویولون است که به نام “چهارفصل” شناخته می‌شود.