فراخوان مریم رجوی به اقدام فوری برای جلوگیری ازتخریب مزار شهیدان قتل عام۶۷

اندازه متن
Aa Aa

فراخوان مریم رجوی به اقدام فوری برای جلوگیری ازتخریب مزارشهیدان قتل عام۶۷

فراخوان مريم رجوي به اقدام فوري

براي جلوگيري از تخريب مزار شهيدان قتل عام 67

به منظور از بین بردن آثارجنایت علیه بشریت

 

رئيس جمهور برگزيده مقاومت، دبيركل ملل متحد، شوراي امنيت، کمیسر عالی و شورای حقوق بشر ملل متحد و عموم مراجع بين المللي مدافع حقوق بشر را به اقدام فوري براي ممانعت از تخريب سيستماتيك مزار شهيدان قتل عام 1367 و نابودي آثار اين قتل عام توسط فاشيسم ديني حاكم در سراسر كشور بويژه در اهواز فرا خواند.

خانم رجوی افزود:

در حاليكه تلاشهاي رژيم آخوندي براي جلوگيري از گسترش جنبش دادخواهي و به فراموشي سپردن قتل عام زندانيان سياسي به جايي نرسيده، این رژیم مذبوحانه در صدد است با از بين بردن آثار اين قتل عام، گريبان خود را از عواقب اين نسل كشي و جنايت بزرگ عليه بشريت برهاند.تخريب مزار شهيدان، چه بخاطر شكنجه رواني، جمعي و وحشيانه خانواده هاي شهيدان و چه بخاطر از بين بردن آثار جنايت عليه بشريت، خود جنايت بزرگي است كه مسئولان و دست اندركاران آن بايد در مقابل عدالت پاسخگو باشند.

در اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت در این باره آمده است: رژيم ضد بشري آخوندي در هفته هاي اخير مزارهاي شهيدان قتل عام و ديگر شهيدان دهه 60 در اهواز را با خاك يكسان كرده و با جاده سازي در صدد نابودي هرگونه اثري از اين مزارهاست.

قبل از اين دژخيمان در تیرماه سال گذشته مزارهای مجاهدین در گورستان وادی رحمت تبريز را تخریب کردند.

ماه پیش از آن نیز گورهای جمعی شهیدان قتل عام و دیگر شهیدان مجاهد خلق درگورستان بهشت رضا در مشهد بدستور سردمداران رژيم تخريب شده بود.