روزها و یادها هفته دوم مرداد

اندازه متن
Aa Aa

اشتراک گذاری:

۸ مرداد۱۳۸۵  شروع تحصن تاريخي ايرانيان در ژنو در پشتيباني از  اشرف.

۸مرداد۸۵ يادآور يك حماسه‌ی فداكاري و مايهگذاري و تلاش هموطنان و پشتيبانان مقاومت ايران درخارج از كشور است.

روزها و یادها هفته دوم مرداد

                     تحصن تاریخی ایرانیان در ژنو در پشتیبانی از اشرف             

چرا كه آنان در آن روز، يك تحصن تاريخي و طولاني مدت كه تا هشت ماه به درازا كشيد را،  در دفاع از حق پناهندگي مجاهدان اشرف آغاز كردند. اين تحصن هشت ماهه در ژنو در مقابل كميسارياي عالي پناهندگان و صليب سرخ بين المللي براي دفاع از حق پناهندگي مجاهدين مستقر در اشرف شكل گرفت

پس از هشت ماه، سرانجام در اثر تلاش ستايش انگيز هموطنان در گرمايي كه از تابستان شروع شده بود و سرمايي كه در طول زمستان اوج يافت، كميسارياي عالي پناهندگان سازمان ملل در  ۱۸اسفند۸۵ مخالفت خود را با اخراج مجاهدين از عراق و هر گونه جابجايي اجباري ساكنان اشرف در داخل عراق، اعلام كرد.

اين تنها يك صحنه از تلاشهاي ايرانيان مقيم خارج از كشور و پشتيبانان مقاومت در سالهاي اخير بود كه، يك بسيج بيسابقه‌ی تاريخي و كم نظير در تاريخ جنبشهاي ايران و جهان را به نمايش ميگذارد. و این نشان دهنده‌ی عمق اتكاي مقاومت ايران به مردم است.


نهم مرداد ۱۲۸۸ اعدام شيخ فضل الله نوري، سردمدارمشروعه و ياوراستبداد خونريز فئودالي.

روز نهم مرداد سال ۱۲۸۸ شيخ فضل الله نوری به‌جرم صدور فتواهای متعدد در كشتار و شكنجه ومثله كردن مشروطه خواهان، اعدام شد.

روزها و یادها هفته دوم مرداد

                              اعدام شیخ فضل‌الله نوری سردمدار مشروعه                

شيخ فضل‌الله نوری در دوران استبداد صغير و پس از به‌توپ بستن اولين مجلس مشروطه به‌همدستی ننگينی با محمدعلی شاه مستبد قاجار پرداخت و در بسيج دستجات چماقدار برای سركوب آزاديخواهان و مشروطه طلبان، جنايات وحشيانه‌‌‌‌‌‌‌زيادی را مرتكب شد. شيخ فضل الله نوری تمامی جنايات خود را تحت عنوان مشروعه و با توجيه استبداد ودر زير پرده‌‌‌‌‌‌‌دين انجام می‌داد.

به‌دنبال فتح تهران توسط مشروطه خواهان، شيخ فضل‌الله نوری كه توسط عاليترين مراجع تقليد آن زمان نيز به‌فساد در ميان مردم و سوء استفاده از اسلام متهم شده بود توسط دادگاه انقلابيون مشروطه به‌اعدام محكوم شد. وی در ميدان توپخانه‌‌‌‌‌‌‌تهران و در ميان شادمانی مردم به‌دار آويخته شد.

شيخ فضل الله نوري سردمدار  يك جريان ارتجاعي خطرناك بود كه شديدا از منافع مستبدين حمايت مي‌كردند ، با تاسيس مدارس جديد، ايجاد كارخانه، با هر گونه آزادي اعم از آزادي فردي و حتي روزنامه خواندن مخالفت داشتند. آخوندهاي مرتجع ديگري همچون ميرزا  حسن مجتهد و ميرهاشم دوه‌چي از چهرهاي سرشناس همين جريان ارتجاعي  و وابسته به درباراستبداد بودند.

امروز آخوندهاي خميني صفت و خونريزي كه جلادان مردم هستند، و خون مردم رو به شيشه كردهاند، در انتقام  از انقلاب مشروطه  و مجاهدان و آزاديخواهانش آشكارا از شيخ فضلالله نوري دفاع ميكنند.


شهادت فرمانده سیاوش صیفی و دیگر قهرمانان مجاهد خلق

۱۰مرداد۱۳۶۱، حماسه شهادت فرمانده سياوش سيفي و شماری از اعضای سازمان مجاهد خلق ايران

دهم مرداد سال ۱۳۶۱ یاد‌آور حماسه‌ی درخشان نبرد و مقاومت شماري از قهرمانان مجاهد خلق درنقاط مختلف تهران است. حماسه‌اي كه در آن ديگر بار، صلابت و جنگ‌آوري و عزم آهنين عنصر موحد مجاهد خلق براي نبرد بي‌امان در برابر ديكتاتوري ضدبشري آخوندي به اثبات رسيد. در  آن صبح خونين قهرمانان دلاور مجاهد خلق كه فرمانده سياوش سيفي در رأسشان قرار داشت در چندين پايگاه مقاومت در نقاط مختلف تهران پس  از ساعت‌ها نبرد واز پاي درآوردن شماري از پاسداران و دژخيمان خميني و پس از شليك آخرين گلوله‌ی خود .قهرمانانه به شهادت رسيدند.

روزها و یادها هفته دوم مرداد

شهادت فرمانده سیاوش سیفی و دیگر قهرمانان مجاهد خلق

همراهان اين قافله‌ی جان‌نثار آزادی، همانها كه هيكچدامشان ننگ تسليم يا حتی زنده دستگير شدن را به‌ضمير خويش راه نمی‌داد، از اينقرار بودند

مجاهدان دلير، فا ضله‌مددپور، باقرآل‌اسحق، هادی و جعفرآمرطوسی، افسانه امينيان(آمرطوسی) فاطمه اثنی عشری، نوذراحسنی، عصمت احمدی، قاسمعلی بيات كميتكی، امير بيژن يار، زبيده (ماهرخ) جعفری ثانی، عليرضا حسينی، سهيلا بنی‌قاضی، مريم حسينی، مريم خدايی صفت، شهاب راسخی دهكردی، علی رحمانی، ناهيد رحمانی، اعظم رضايی، طاهره زاهدی، فائزه زائريان مقدم، مهدی زائريان مقدم. احترام ا لسادات كرباسی (مادر زائريان)، صديقه شمس فرد، اردلان صفی ياری، فاطمه ضیائی ميرزايی، هادی غلامی، سيد محمد غياث سعيدی، فرهاد فتح پور پاكزاد، افشين قهرمانی، زهره گودرزی، محمد لقابرازنده ، كاظم محمدی گيلانی، محسن داوودی، محسن مورعی، سيد مصطفی موسوی، ناهيد ميری چيمه، محمد نوايی روشندل، طاهره وزيری، حسين سليمانی، و چند مجاهد ديگر تشكيل می‌دادند.

از فرازهای اين حماسه درخشان،بايد از نبرد و شهادت قهرمانانه مادر شصت ساله، مادرمجاهد احترام السادات كرباسی( مادر زائريان) يادكرد كه پا به‌پای فرزندان دلير خود مقاومت كرد و سرانجام جان و همه عواطف خود را نثار راه رهائی خلق در زنجير ايران نمود.


۱۲مرداد۱۳۷۳- قيام قهرمانانه‌ی مردم قزوين ـ يكي ازپرشورترين قيامهاي مردم ايران عليه رژيم ولايت فقيه.

روز ۱۲مرداد سال ۷۳  مردم شهر قزوين با شعارهاي مرگ بر خامنه‌اي و رفسنجاني، به خروش درآمدند. خروشي كه طنين آن در سراسر ايران پيچيد و اركان رژيم را به لرزه انداخت. جرقه‌ي قيام قزوين با  اعتراض مردم به خودداري رژيم از تبديل اين شهرستان به استان آغاز شد، اما از اين جرقه حريق برخاست و به سرعت همه‌ی شهر را در برگرفت و به يك قيام قهرمانانه تبديل شد.

روزها و یادها هفته دوم مرداد

                                                           قیام قهرمانانه مردم قزوین                                     

درجریان این قیام بزرگ صد مرکز سرکوب و ساختمانهای حکومتی و دههای دستگاه و خودروی دولتی به آتش کشیده شد مردم خشمگین پاسداران و مزدوران رژیم  را مورد تهاجم قرار داده و شماری از آنان را به هلاکت رساندند.

اشتراک گذاری: