پیوستن شاکیان خصوصی به پرونده قضایی توطئه تروریستی رژیم ایران علیه مجاهدین

اندازه متن
Aa Aa

پیوستن شاکیان خصوصی به پرونده قضایی توطئه تروریستی رژیم ایران علیه مجاهدین

 خبرگزاری فرانسه در گزارش ۱۸ مرداد ۹۷ خود از کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران که روز گذشته در بروکسل در مورد سوءقصد خنثي شده عليه اپوزيسيون ايران برگزار شد نوشت: چندين شخصیت سیاسی شركت كننده در گردهمايي اخير شوراي ملي مقاومت ايران در فرانسه كه هدف يك تلاش برای سوء قصد قرار گرفت، از جمله گروگان سابق فارك در كلمبيا، اينگريد بتانكور و رئيس سابق دولت الجزائر سيد احمد غزالي، چهارشنبه در پرونده قضايي در بلژيك شاكي خصوص شدند.

اين اعلام چهارشنبه در بروكسل توسط وكلايي كه آنها را نمايندگي ميكنند و بعد از اولين ديدار با قاضي بلژيكي كه پرونده را در شهر انورز(شمال) قضاوت ميكند، صورت گرفت.

 

جزییات خنثی شدن طرح تروریستی علیه مجاهدین

روز دوم ژوئيه (۱۱تیرماه) دادستاني فدرال بلژيك كه در زمينه تروريستي صاحب صلاحيت است، اعلام كرده بود كه يك پروژه سوء قصد با بمب را كه قرار بود دو روز قبل از آن در ويلپنت واقع در منطقه پاريس در گردهمايي بزرگ سالانه شوراي ملي مقاومت ايران، ارگاني كه شامل سازمان مجاهدين خلق است، صورت گيرد را به شكست کشانده  است.

يك زوج بلژيكي با اصليت ايراني در همان روز 30 ژوئن در منطقه بروكسل در حاليكه حدود 500 گرم مواد منفجره تی ای تی پی در ماشينشان داشتند دستگير شدند.

يك ديپلومات كه حوزه مأموريتش وين است، اسدالله اسدي، كه توسط شوراي ملي مقاومت ايران متهم است كه «آمر» اين سوء قصد بوده است نيز در آلمان دستگير شد در حاليكه يك مظنون چهارم در فرانسه دستگير و ماه گذشته به عدالت بلژيك تحويل داده شد.

از نظر مجاهدين و حاميان آنها اين «تو‌طئه » دال بر وجود «تروريسم دولتي» است كه رژيم ايران اعمال ميكند.

 

طرح تروریستی در عالیترین سطح رژیم  ایران تصمیم گیری شده است

در   كنفرانس مطبوعاتی وكيل فرانسوي ويليام بوردون كه از 15 سال پيش از شوراي ملي مقاومت ايران دفاع ميكند گفت: « مجموعه یی از شواهد بسيار قوي وجود دارد كه به اين سمت رهنمون ميكند كه اين پروژه سوء قصد توسط عناصر خودسر تصميم گيري نشده است بلكه اجبارا در يك سطح بسيار بالا و حتي در عالي ترين سطح رژیم ايران تصميم گيري شده است.»

در كنار او همكار بلژيكي اش ريك وانروسل اطمينان داد كه همراه او در اين پرونده سه نفر را كه در ويلپنت حضور داشتند تا از مخالفين ايراني حمايت كنند وكالت ميكند و آنها شاكي خصوصي شده اند.

علاوه بر شخصیت فرانسوي كلمبيايي اينگريد بتانكور و آقاي غزالي كه دولت الجزائر را بين سالهای 1990 تا 1992 اداره ميكرد، يك سرهنگ سابق ارتش آمريكا كه در عراق مأموريت اجرا كرده است وسلي مارتين و چهار پارلمانتر يا پارلمانتر سابق از مليتهاي مختلف(آمريكايي، انگليسي و ايتاليايي) را در بر ميگيرد.

اقاي وانروسل گفت « ما اميدواريم در روزهاي آينده به پرونده دسترسي داشته باشيم آنگاه امكان اين را خواهيم داشت كه درخواست اقدامات تحقيقي از قاضي تحقيق كنيم.

وكلا گفتند كه اين روند قضايي ممكن است طول بكشد، و تأكيد كردند كه آقاي اسدي كه در آلمان به اتهام « فعاليت اطلاعاتي» و «توطئه براي انجام يك قتل » زنداني شده است، با استرداد خود به بلژيك مخالفت كرده است.

 

بیشتر بخوانید:

·       تاریخچه طولانی و خونین ترور و جاسوسی ایران در اروپا

·       وال استریت ژورنال – سلسله‌یی از تحقیقات پیرامون توطئه‌های تروریستی رژیم ایران

·       لو سوار بلژیک – با تروریسم دولتی، فعالیتهای جاسوسی و خرابکاری رژیم ایران باید مقابله کرد

 

 

 

 

 

پیوستن شاکیان خصوصی به پرونده قضایی توطئه تروریستی رژیم ایران علیه مجاهدین