اخبار ایران و جهان در یک نگاه ساعت ۱۰۳۰ جمعه۱۹ مرداد

اندازه متن
Aa Aa

اخبار ایران و جهان در یک نگاه

  1. بنیاد هریتیج آمریکا : دستگیری دیپلومات رژیم ایران حین ارتکاب جرم
  2. اهواز:‌ درگيری جوانان با ماموران سرکوبگر رژیم در ورزشگاه الغدير
  3. مشاور آخوند روحانی: فساد ریشه ما را خواهد کَند

بنیاد هریتیج آمریکا : دستگیری دیپلومات رژیم ایران حین ارتکاب جرم

جیمز فیلیپس (کارشناس ارشد بنیاد هریتیج درباره توطئه تروریستی رژیم آخوندی علیه گردهمایی مقاومت ایران در پاریس نوشت:‌  دیپلومات رژیم ایران در یک توطئه بمبگذاری در حال ارتکاب جرم دستگیر شد. این توطئه خنثی شده تروریستی بعد از آن بود که وزیرخارجه آمریکا در 21می هشدار داده بود که نیروی قدس سپاه پاسداران، عملیاتی مخفی را در قلب اروپا هدایت می کند…

هریتیج: سیاست آمریکا در قبال  رژیم ایران بعد از مرگ برجام

هریتیج در  سایت خود  در مقاله یی با عنوان:‌ سیاست آمریکا در قبال  رژیم ایران بعد از مرگ برجام نوشت:‌ واشینگتن باید از حق مردم ایران  برای به چالش گرفتن سرکوب سنگینی که دیکتاتوری آخوندی در پیش گرفته است،‌ حمایت کند.  واشینگتن باید هزینه های روشن و فزاینده یی روی دست تهران به دلیل سیاستهای خصمانه اش بگذارد در غیر این صورت، رژیم  ایران تغییر مسیر نخواهد داد….

اهواز:‌ درگيری جوانان با ماموران سرکوبگر رژیم در ورزشگاه الغدير 

عصر  روز پنجشنبه  در جریان مسابقه فوتبال بین تیم های پرسپولیس و استقلال خوزستان در استادیوم الغدیر اهواز جوانان حاضر در ورزشگاه با مأموران سرکوبگر نیروی انتظامی درگیر شدند.  جوانان اهوازی در این درگیری چند تن از ماموران سرکوبگر انتظامی را  گوشمالی دادند. همچنین شماری از جوانان دلير نیز در درگيري با ماموران سركوبگر مجروح شدند که به بیمارستان منتقل شدند. وضعیت بعضی از مجروحین وخیم است.

نيروهای امنيتى راههای منتهی به ورزشگاه الغدير را بستند تا مانع پیوستن مردم به  جوانان در ورزشگاه و خیزش عمومی شوند.

 

احمدی نژاد خواهان استعفای آخوند روحانی شد

به دنبال شدت یافتن بحرانهای درونی رژیم، احمدی نژاد خواستار استعفای آخوند روحانی شد. آسوشیتدپرس گزارش داد: احمدی‌نژاد گفت آقای روحانی ملت شما را قبول ندارند. به چه زبانی بگویند؟ ادامه حضور شما هم به ضرر کشور و  به ضرر خود شما است.  آسوشیتدپرس افزود:‌ خروج آمریکا از برجام منجر به بدتر شدن اقتصاد ایران شده است. اقتصادی که از قبل ضعیف بود.

مشاور آخوند روحانی: فساد ریشه ما را خواهد کَند

به دنبال افشای گوشه یی از غارت و چپاول سران رژیم در جلسه استیضاح وزیر کار کابینه آخوند روحانی، حسام‌الدین آشنا مشاور آخوند روحانی در پیامی  در این باره  گفت: « استیضاح تمام شد اما ابهامات باقی ماند..اگر فساد را ریشه کن نکنیم فساد ریشه ما را خواهد کَند.

محمد قسیم عثمانی عضو مجلس ارتجاع  نیز گفته بود: آنچه در این جلسه اتفاق افتاد نه استیضاح وزیر کار بلکه استیضاح نظام بود.

اعتراض فرهنگيان به حكم زندان و شلاق محمد حبيبي

شوراي هماهنگي تشكلهاي صنفي فرهنگيان در بيانيه یی حکم زندان و شلاق معلم زندانی محمد حبیبی را محكوم کرد. فرهنگيان در این بيانيه نسبت به  انتقال غیرقانونی  این معلم زندانی به زندان تهران بزرگ اعتراض کردند و خواستار آزادي وي شدند. قضاییه آخوندی محمد حبیبی را به اتهام  ارتکاب جرم علیه امنیت رژیم، تبلیغ علیه نظام  و  اخلال در نظم عمومی به 10 سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم  کرده است.